Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing gebruikt AI om veiligheidsrisico’s in kaart te brengen

Boeing gebruikt AI om veiligheidsrisico’s in kaart te brengen

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing wendt zich tot het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) voor het maken van risicoanalyses in zijn vliegtuigen. De Amerikaanse vliegtuigbouwer heeft daarvoor een instrument ontwikkeld.

Doel van het instrument is het maken van een gedetailleerde data-analyse op basis van verschillende bronnen. Dat kunnen ontwerp- en productiegegevens van vliegtuigen zijn, maar ook reparatierapporten die worden ingediend bij de Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA. Boeing is daarvoor een samenwerking met de toezichthouder aangegaan, waardoor het bedrijf vroegtijdig vaak gemelde zorgwekkende risico’s bloot kan leggen.

Ook onderzoekt Boeing bijna-ongelukken tussen vliegtuigen op luchthavens. De resultaten van die studie kunnen ertoe leiden dat de vliegtuigbouwer zijn cockpits anders gaat inrichten of piloten op een andere manier gaat trainen.

De veiligheidsreputatie van Boeing heeft een flinke deuk opgelopen door twee crashes in 2018 en 2019. Daarbij vielen honderden doden. Uit verschillende onderzoeken kwam naar voren dat het ontwerp van Boeings 737 MAX-toestellen niet deugde, een type dat bij beide crashes betrokken was. Dat was onder meer het gevolg van ontbrekende veiligheidskaders.

Meer uit Financieel

Aandeel zonnebrillenmaker fors hoger na optreden Macron in Davos

PARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.

32 minuten geleden
Trump dreigt terug te slaan als Europa bezittingen VS verkoopt

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Er zullen "grote represailles" volgen als Europese landen Amerikaanse bezittingen, zoals aandelen en obligaties, verkopen. Daarmee dreigde de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met Fox Business.

35 minuten geleden
Staking bij Nederlandse fabrieken kunststoffabrikant Envalior

EMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.

1 uur geleden
VS blijven vasthouden aan uitvoering handelsdeal met EU

DAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.

1 uur geleden
Verscherping van kindermarketingcode, waakhond kritisch

DEN HAAG (ANP) - De voedingsmiddelensector heeft de code rondom reclame gericht op kinderen aangescherpt. Daarmee wordt reclame voor ongezond voedsel verboden voor jongeren onder de 16 jaar. Brancheorganisatie FNLI presenteerde de nieuwe reclamecode donderdag aan staatssecretaris Judith Tielen van Jeugd, Preventie en Sport, maar waakhond Foodwatch is kritisch.

1 uur geleden
Turkse centrale bank verlaagt rente naar 37 procent

ANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Turkse centrale bank heeft het rentetarief voor de vijfde maand op rij verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de Turkse economie stimuleren. De rente werd verlaagd met 1 procentpunt en bedraagt nu 37 procent. Economen hadden gerekend op een grotere renteverlaging van 1,5 procentpunt.

2 uur geleden
Groenlands pensioenfonds overweegt aandelen VS te verkopen

NUUK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Groenlandse pensioenfonds overweegt zijn beleggingen in Amerikaanse aandelen te verkopen. Topman Søren Schock Petersen van SISA pension denkt dat het stoppen met de investeringen een symbolisch standpunt zou zijn tegen het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om het Arctische eiland in te lijven.

3 uur geleden