Boeing gaat met nieuw vrachttoestel strijd aan met Airbus
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Vliegtuigproducent Boeing staat op het punt een vrachtversie van zijn 777X-straalvliegtuig te introduceren. Daarbij zou Qatar Airways al interesse hebben getoond in het Amerikaanse toestel. Eerder maakte Airbus bekend dat het aan een nieuw vrachttoestel werkt.
Het is ongebruikelijk voor een vliegtuigbouwer om een vrachtvliegtuigvariant van een vliegtuig te verkopen voordat de passagiersversie op de markt is. Door ruzie met regelgevende instanties laat het commerciƫle debuut van het eerste passagierstoestel 777X van Boeing nog tot zeker eind 2023 op zich wachten.
Naast Qatar Airways probeert Boeing ook andere bedrijven als FedEx, Lufthansa, Singapore Airlines en Deutsche Post DHL te verleiden om het nieuwe vrachtvliegtuig te kopen, aldus bronnen tegen persbureau Bloomberg. De lancering van het toestel zal naar verwachting volgende maand tijdens de Dubai Airshow zijn.
Sinds de coronacrisis floreert de luchtvracht, terwijl de passagiersaantallen bij luchtvaartmaatschappijen juist sterk zijn gedaald. De nieuwe Airbus is gebaseerd op de A350-1000-jet. Doel van Airbus met het toestel is om de suprematie van Boeing op dit vlak te doorbreken.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
4 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
6 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
7 uur geleden