Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing en vakbond maandag weer om tafel om staking te beëindigen

Boeing en vakbond maandag weer om tafel om staking te beëindigen

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing en vakbond IAM gaan maandag weer praten om de staking te beëindigen. Fabrieksmedewerkers legden ongeveer drie weken geleden het werk neer uit onvrede over een cao-bod van Boeing. Door de staking is de vliegtuigproductie in de fabrieken in Seattle en Portland stilgevallen.

De gesprekken worden geleid door een federale bemiddelaar en beginnen om 09.00 uur lokale tijd, zoals IAM meldt en Boeing bevestigt. Zowel Boeing als de 33.000 stakers lijden financieel steeds meer onder de werkonderbreking. Een paar weken geleden ontvingen werknemers voor het laatst hun salaris en de door hun werkgever geregelde zorgverzekering is inmiddels verlopen.

Een analist van investeringsbank TD Cowen heeft eerder deze week berekend dat Boeing door de staking mogelijk bijna 100 miljoen dollar per dag aan omzet misloopt. Ook zeiden ingewijden tegen persbureau Bloomberg dat Boeing overweegt minstens 10 miljard dollar op te halen met het uitgeven van nieuwe aandelen om de financiën te versterken.

Gesteggel om loonsverhoging

De staking begon vrijdag 13 september nadat het personeel een cao-bod van Boeing had afgewezen. Het bedrijf bood daarin onder meer een loonsverhoging van 25 procent, maar werknemers willen meer loon. De vliegtuigbouwer had zijn bod verhoogd naar 30 procent in een poging de staking te stoppen. De vakbond vond dat nog steeds te weinig, werknemers eisen 40 procent meer salaris. Een oplossing voor het conflict met IAM is "een prioriteit van me", zei Boeing-topman Kelly Ortberg vrijdag.

Onderhandelaars van Boeing en IAM hebben elkaar sinds de staking drie keer gesproken. De laatste keer was vorige week vrijdag. De bemiddelaar had de bijeenkomsten toen stopgezet omdat ze geen resultaat opleverden.

Kredietwaardigheid Boeing

Kredietbeoordelaars hebben gewaarschuwd dat een langdurige staking het herstel van Boeing ondermijnt en de kredietwaardigheid van het bedrijf kan raken. Ook de financieel directeur van Boeing, Brian West, zei dat de werkonderbreking het herstel van de vliegtuigmaker in gevaar brengt. Boeing ligt onder vuur sinds een 737 MAX 9 tijdens een vlucht in januari een deurpaneel verloor en het toestel een noodlanding moest maken. Daarna zijn meer technische mankementen aan vliegtuigen van Boeing ontdekt. Sindsdien houden de autoriteiten het bedrijf scherper in de gaten en moet de vliegtuigbouwer zijn kwaliteitscontroles in fabrieken verbeteren.

Meer uit Financieel

Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

9 minuten geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

40 minuten geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

1 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

2 uur geleden
Creditcardbedrijf hoeft VIP-ticket Beyoncé niet terug te betalen

DEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.

2 uur geleden
Bedrijf uit Waalwijk beboet na dodelijke val van schip

WAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.

3 uur geleden
Consumentenbond krijgt tientallen meldingen over hack Odido

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.

3 uur geleden