Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing en vakbond maandag weer om tafel om staking te beëindigen

Boeing en vakbond maandag weer om tafel om staking te beëindigen

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing en vakbond IAM gaan maandag weer praten om de staking te beëindigen. Fabrieksmedewerkers legden ongeveer drie weken geleden het werk neer uit onvrede over een cao-bod van Boeing. Door de staking is de vliegtuigproductie in de fabrieken in Seattle en Portland stilgevallen.

De gesprekken worden geleid door een federale bemiddelaar en beginnen om 09.00 uur lokale tijd, zoals IAM meldt en Boeing bevestigt. Zowel Boeing als de 33.000 stakers lijden financieel steeds meer onder de werkonderbreking. Een paar weken geleden ontvingen werknemers voor het laatst hun salaris en de door hun werkgever geregelde zorgverzekering is inmiddels verlopen.

Een analist van investeringsbank TD Cowen heeft eerder deze week berekend dat Boeing door de staking mogelijk bijna 100 miljoen dollar per dag aan omzet misloopt. Ook zeiden ingewijden tegen persbureau Bloomberg dat Boeing overweegt minstens 10 miljard dollar op te halen met het uitgeven van nieuwe aandelen om de financiën te versterken.

Gesteggel om loonsverhoging

De staking begon vrijdag 13 september nadat het personeel een cao-bod van Boeing had afgewezen. Het bedrijf bood daarin onder meer een loonsverhoging van 25 procent, maar werknemers willen meer loon. De vliegtuigbouwer had zijn bod verhoogd naar 30 procent in een poging de staking te stoppen. De vakbond vond dat nog steeds te weinig, werknemers eisen 40 procent meer salaris. Een oplossing voor het conflict met IAM is "een prioriteit van me", zei Boeing-topman Kelly Ortberg vrijdag.

Onderhandelaars van Boeing en IAM hebben elkaar sinds de staking drie keer gesproken. De laatste keer was vorige week vrijdag. De bemiddelaar had de bijeenkomsten toen stopgezet omdat ze geen resultaat opleverden.

Kredietwaardigheid Boeing

Kredietbeoordelaars hebben gewaarschuwd dat een langdurige staking het herstel van Boeing ondermijnt en de kredietwaardigheid van het bedrijf kan raken. Ook de financieel directeur van Boeing, Brian West, zei dat de werkonderbreking het herstel van de vliegtuigmaker in gevaar brengt. Boeing ligt onder vuur sinds een 737 MAX 9 tijdens een vlucht in januari een deurpaneel verloor en het toestel een noodlanding moest maken. Daarna zijn meer technische mankementen aan vliegtuigen van Boeing ontdekt. Sindsdien houden de autoriteiten het bedrijf scherper in de gaten en moet de vliegtuigbouwer zijn kwaliteitscontroles in fabrieken verbeteren.

Meer uit Financieel

Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

35 minuten geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

3 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

4 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

5 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

6 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

6 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

9 uur geleden