Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing daalt op lager Wall Street na verkoopadvies

Boeing daalt op lager Wall Street na verkoopadvies

NEW YORK (ANP) - Boeing behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De vliegtuigfabrikant, die geplaagd wordt door schandalen op het gebied van kwaliteitscontroles, werd door analisten van de bank Wells Fargo op de verkooplijst gezet en zakte ruim 5 procent. Beleggers deden het verder rustig aan na het lange weekeinde en keken vooral uit naar belangrijke gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt, die later deze week naar buiten komen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 41.379 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,6 procent tot 5611 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 1 procent tot 17.532 punten. Maandag bleven de beurzen in New York dicht voor Labor Day. Vrijdag sloten de drie graadmeters de maand augustus positief af, waarbij de Dow een nieuw recordniveau bereikte.

De beurshandel op Wall Street staat deze week vooral in het teken van het Amerikaanse banenrapport, dat vrijdag naar buiten komt. De banengroei speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. De Fed heeft al aangegeven later deze maand te beginnen met het verlagen van de rente om de economie te ondersteunen. Bij een zeer zwakke banengroei kan de centrale bank overwegen om de rente steviger te verlagen dan het kwart procentpunt dat nu wordt voorzien.

Voorafgaand aan dat rapport komt op donderdag nog het banencijfer van loonstrookverwerker ADP naar buiten. Het ADP-rapport gaat over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Bij het officiƫle banenrapport van de Amerikaanse overheid worden ook de banen in de publieke sector meegenomen. De Fed publiceert woensdag ook nog het zogeheten Beige Book, dat inzicht geeft in de stand van de Amerikaanse economie.

De chipbedrijven Nvidia, Broadcom en Advanced Micro Devices (AMD) verloren tot 4,7 procent, na de sterke koerswinsten in de sector op vrijdag. Tesla won 2,4 procent. Persbureau Reuters meldde op basis van bronnen dat de elektrische autofabrikant van plan is om vanaf eind 2025 een zeszitsvariant van zijn Model Y in China te maken. Daarnaast was augustus de beste verkoopmaand voor Tesla in China dit jaar.

US Steel zakte 4,7 procent, nadat de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris haar bezorgdheid had uitgesproken over de overname van het staalbedrijf door het Japanse Nippon Steel. President Joe Biden verklaarde eerder al fel tegen de geplande overname te zijn.

Meer uit Financieel

Reuters: Meta stond chatbots toe om te flirten met kinderen

MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms stond Meta AI en zijn andere chatbots expliciet toe om 'sensuele' gesprekken te voeren met kinderen. Dat meldt persbureau Reuters, dat een intern beleidsdocument van Meta heeft ingezien en onderzoek naar de kwestie heeft gedaan.

20 minuten geleden
Achterafbetaalapp Klarna zet meer geld weg voor slechte leningen

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft in het tweede kwartaal veel meer geld opzijgezet voor leningen die het bedrijf mogelijk nooit meer terugkrijgt. Mede daardoor is het nettoverlies van het Zweedse bedrijf verder opgelopen.

1 uur geleden
Baas Deutsche Bahn ontslagen om 'dramatische' situatie op spoor

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse regering heeft de topman van Deutsche Bahn ontslagen. Met die ingreep hoopt Berlijn het kwakkelende spoorbedrijf te hervormen na jarenlange kritiek op de verslechterende dienstverlening.

3 uur geleden
Vakbond dreigt met staking vrachtpiloten KLM

LEIDSCHENDAM (ANP) - Vakbond AVV dreigt met een staking van vrachtpiloten bij KLM. De bond wil onder meer een langlopende baangarantie en afspraken zodat de ruim honderd vliegers van vrachtvliegtuigen van KLM later met pensioen kunnen.

3 uur geleden
AEX sluit lager door stevig koersverlies betalingsverwerker Adyen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is donderdag licht lager gesloten. Stevig koersverlies van Adyen trok de index met de hoofdfondsen omlaag. Het betalingsbedrijf, dat transacties verwerkt voor grote bedrijven als Uber, H&M, Microsoft en Meta Platforms, liet weten last te hebben van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangewakkerd.

4 uur geleden
Bronnen: topman spoorbedrijf DB wordt vervroegd ontslagen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Duitse regering gaat topman Richard Lutz van het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) vervroegd ontslaan. Dit zeggen ingewijden tegen persbureaus Reuters, AFP en dpa. De Duitse transportminister zal het ontslag volgens de laatste twee persbureaus donderdag aankondigen.

4 uur geleden
Olijfolie en fictieboeken goedkoper geworden, merkt econoom ING

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het algehele prijspeil in Nederland nog steeds oploopt, zijn er ook veel producten die dalen in prijs. Daarop wijst een econoom van ING in een analyse van de eerder deze maand verschenen inflatiecijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

4 uur geleden