Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing compenseert slachtoffers crash 737 MAX van Ethiopian

Boeing compenseert slachtoffers crash 737 MAX van Ethiopian

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Boeing gaat de nabestaanden compenseren van de mensen die in 2019 zijn omgekomen bij de crash van een 737 MAX van Ethiopian Airlines. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant erkent dat het aansprakelijk is voor het ongeluk. De hoogte van de schadevergoeding moet per nabestaande nog wel worden vastgesteld in een Amerikaanse rechtbank.

Bij de crash kwamen 157 mensen om het leven. Het ongeluk in Ethiopiƫ volgde kort op een crash met een 737 MAX in Indonesiƫ in 2018. Van die crash zijn de meeste rechtszaken inmiddels afgehandeld.

De 737 MAX werd vanaf maart 2019 lange tijd wereldwijd aan de grond gehouden na de twee dodelijke ongelukken. De oorzaak bleek een hulpsysteem te zijn dat de neus van de vliegtuigen op de verkeerde momenten naar beneden drukte. Boeing heeft aanpassingen gedaan om de problemen te verhelpen. Inmiddels hebben onder meer de Verenigde Staten, Canada en de Europese Unie besloten de 737 MAX weer te laten vliegen. De ongelukken hebben Boeing al zo'n 20 miljard dollar gekost (17,5 miljard euro).

Meer uit Financieel

VS overwegen belangen te nemen in defensiebedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering denkt erover zich in te kopen in Amerikaanse defensiebedrijven. Bedrijven als Lockheed Martin zijn nu al "feitelijk een arm van de Amerikaanse overheid", zei handelsminister Howard Lutnick dinsdag.

2 minuten geleden
Brussel zegt over eigen techregels te gaan na dreigement Trump

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat zelf over het reguleren van techbedrijven, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie na dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump waarschuwde op platform Truth Social met importheffingen en exportbeperkingen voor landen die Amerikaanse techbedrijven extra belastingen opleggen of reguleren met speciale wetgeving.

23 minuten geleden
Vakbond vindt sluiting Accell-fabriek in Heerenveen 'dramatisch'

HEERENVEEN (ANP) - Vakbond FNV noemt de sluiting van de Accell-fabriek in Heerenveen "dramatisch". Het fietsconcern achter merken als Batavus, Koga en Babboe heeft daarmee geen productie meer in Nederland en 160 mensen komen op straat te staan. "Nederland is een fietsland, maar je kunt zo geen Batavus meer kopen die in Nederland gemaakt is", zegt FNV-bestuurder Masja Zwart.

29 minuten geleden
Wall Street terughoudend na nieuwe aanval Trump op Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend geopend. Beleggers verwerkten de nieuwe aanval van president Donald Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse Federal Reserve. Trump kondigde het ontslag aan van Fed-bestuurder Lisa Cook, die hij beschuldigt van hypotheekfraude. Het is voor het eerst dat een president een Fed-gouverneur ontslaat.

30 minuten geleden
Bedrijf achter Batavus sluit fabriek in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Fietsconcern Accell sluit zijn fabriek in Heerenveen, waardoor het bedrijf geen productie meer heeft in Nederland. De sluiting van de fabriek leidt tot een verlies van ongeveer 160 banen, aldus het bedrijf dat bekend is van merken als Batavus, Koga en Babboe.

1 uur geleden
Spotify introduceert berichtenfunctie op muziekstreamingplatform

STOCKHOLM (ANP) - Gebruikers van Spotify kunnen binnenkort over en weer berichtjes naar elkaar sturen. De muziekstreamingdienst rolt vanaf deze week een berichtenfunctie uit voor zowel gratis gebruikers als mensen met een premiumabonnement.

1 uur geleden
Doorstart Claire's Nederland lijkt ver weg, nog geen gegadigden

AMSTERDAM (ANP) - Een doorstart van de vorige week failliet verklaarde Nederlandse tak van sieradenketen Claire's lijkt ver weg. Curator Frans Crul meldt dat er nog geen gegadigden zijn die zich hebben gemeld. De negen winkels in onder meer Amsterdam, Arnhem en Rotterdam blijven volgens hem voorlopig wel open.

2 uur geleden