Boeing boekt verlies door problemen met 787 Dreamliner
CHICAGO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Boeing heeft het afgelopen kwartaal een verlies geboekt door de problemen met de 787 Dreamliner. De Amerikaanse vliegtuigbouwer stopte eind mei al met het leveren van de toestellen in verband met technische mankementen en levert ze nog steeds niet. Boeing verwacht dat de problemen met de Dreamliners het bedrijf in totaal 1 miljard dollar gaan kosten.
In het derde kwartaal maakte de vliegtuigbouwer 183 miljoen dollar (157 miljoen euro) aan extra kosten vanwege de problemen met de Dreamliner. Vertragingen in het testen van het nieuwe ruimtevaartuig Starliner van Boeing kostten nog eens ongeveer eenzelfde bedrag.
Daardoor boekte het concern in het derde kwartaal een nettoverlies van 132 miljoen dollar, waar een kwartaal eerder voor het eerst in bijna twee jaar winst werd gemaakt. In het derde kwartaal van 2020 was nog sprake van 466 miljoen dollar verlies. Vorig jaar was vanwege de coronapandemie een rampzalig jaar voor de vliegtuigindustrie.
De omzet steeg afgelopen kwartaal op jaarbasis met 8 procent naar 15,3 miljard dollar. De leveringen namen daarbij toe tot 85 verkeersvliegtuigen tegen 28 stuks in het derde kwartaal van 2020. Het gaat vooral om leveringen van de 737 MAX die sinds eind vorig jaar weer mag vliegen na lang aan de grond te hebben gestaan na twee dodelijke ongevallen met het type in korte tijd.
Het orderboek voor verkeersvliegtuigen bij Boeing staat op meer dan 4100 toestellen, met een totale waarde van 290 miljard dollar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.
22 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
9 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
11 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
14 uur geleden