
Boeing blikvanger op Wall Street na goedkeuring 737 MAX
NEW YORK (ANP) - Vliegtuigmaker Boeing maakte in de openingsminuten op Wall Street een koerssprong na het nieuws dat de toestellen van het type 737 MAX weer mogen gaan vliegen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De 737 MAX-vliegtuigen staan al ruim anderhalf jaar aan de grond nadat in korte tijd twee ongelukken met het type plaatsvonden. Daarbij kwamen in totaal 346 mensen om.
De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,2 procent hoger op 29.855 punten. Boeing was de sterkste stijger in de index met een winst van 7,5 procent. De brede S&P 500 steeg een fractie tot 3609 punten. Techgraadmeter Nasdaq dikte 0,1 procent aan tot 11.907 punten.
Verder was er ook veel aandacht voor farmaceut Pfizer, die 4,6 procent won. Het coronavaccin van Pfizer en het Duitse biotechnoloog BioNTech is volgens de twee bedrijven effectiever tegen het virus dan eerder vermeld. Het middel beschermt voor 95 procent en niet voor 90 procent, zoals ze vorige week meldden. Pfizer gaat in de komende dagen toestemming vragen om het middel in de Verenigde Staten op de markt te brengen.
Aan het kwartaalcijferfront opende winkelketen Target (plus 2,5 procent) de boeken. De resultaten waren beter dan gedacht, geholpen door hogere verkopen via het internet. De prestaties van doe-het-zelfbedrijf Lowe's stelden juist teleur. Dat bedrijf leverde bijna 5 procent aan beurswaarde in.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een presidentieel besluit ondertekend waarmee de deadline voor de invoerheffingen op China met nog eens 90 dagen wordt uitgesteld, meldt de Amerikaanse nieuwszender CNBC.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert geen extra heffingen in op de import van goud. "Goud krijgt geen invoerheffing!", schreef hij op sociale media, zonder verdere details te geven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - IT-bedrijf Centric ziet af van de overname van het failliete Groupcard, een bedrijf dat voor gemeenten tegoedpassen zoals stadspassen regelde. Volgens het bedrijf zijn onder meer de financiële risico's te groot. "Om die reden ziet Centric zich genoodzaakt af te zien van de overname van het platform", aldus de onderneming.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese beleggers hebben het maandag rustig aan gedaan in afwachting van duidelijkheid over de importheffingen tussen de Verenigde Staten en China. Dinsdag verlopen de tijdelijke afspraken in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten en er is nog niets officieel bekendgemaakt over het vervolg daarvan.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse papierfabriek Crown Van Gelder krijgt van de rechter geen inzicht in de volledige administratie van voor de doorstart in 2023. Het opnieuw noodlijdende bedrijf uit Velsen-Zuid had dat in een kort geding geëist na een conflict met de curatoren, maar daar is de rechtbank in Haarlem niet in meegegaan. Volgens Crown Van Gelder was de volledige inzage met name nodig "voor het aantrekken van externe financiering, noodzakelijk voor het voortbestaan van de fabriek".
4 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsfonds gaat Israëlische bedrijven financieel afstraffen door honderden miljoenen aan investeringen terug te trekken en samenwerkingen stop te zetten. De reden is het Israëlisch-Palestijnse conflict, werd maandag bekend.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie heeft de overname van Just Eat Takeaway door techinvesteerder Prosus voor 4,1 miljard euro goedgekeurd. De overname van de eigenaar van Thuisbezorgd.nl zou van Prosus een van de grootste maaltijdbezorggroepen ter wereld maken.
5 uur geleden