Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing blijft onder verscherpt toezicht luchtvaartautoriteit FAA

Boeing blijft onder verscherpt toezicht luchtvaartautoriteit FAA

SEATTLE (ANP/RTR) - Boeing blijft onder verscherpt toezicht van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. Dat zei vertrekkend directeur Mike Whitaker van de FAA. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant wordt al sinds begin vorig jaar strenger gecontroleerd door de FAA na een reeks incidenten met zijn toestellen. Zo moest in januari 2024 een nieuwe Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines een noodlanding maken door het verlies van een deurpaneel tijdens de vlucht. Later werden meer gebreken in toestellen van Boeing gevonden.

Het incident, dat op 5 januari 2024 plaatsvond, legde ernstige veiligheidsproblemen bloot bij Boeing en droeg bij aan het vertrek van de toenmalige topman Dave Calhoun. "We hebben een ongekend aantal onaangekondigde veiligheidscontroles uitgevoerd. Ook voeren we maandelijkse statusbeoordelingen uit met managers van Boeing om de voortgang te bewaken en zullen we het verscherpte toezicht blijven voortzetten", aldus Whitaker.

Whitaker gaf Boeing in februari opdracht om een ​​plan voor verbetering van veiligheid en kwaliteit door te voeren. Ook erkende hij destijds dat de FAA tekort was geschoten in het toezicht op Boeing. "Dit is geen project van een jaar. Wat nodig is, is een fundamentele culturele verschuiving bij Boeing die is gericht op veiligheid en kwaliteit boven de winst. Dat vereist aanhoudende inspanning en toewijding van Boeing, en onverminderde controle van onze kant", aldus Whitaker.

Kwaliteitscontroles

Whitaker zei vorige maand dat hij van plan is op 20 januari vroegtijdig af te treden. Dat is de dag van de inauguratie van president Donald Trump. Ook had hij in december nog een ontmoeting met de nieuwe baas van Boeing, Kelly Ortberg. Whitaker prees Ortberg omdat hij na een lange staking een maand de tijd had genomen om de productie van de 737 MAX te hervatten om de veiligheid en kwaliteit te waarborgen.

Boeing bracht vrijdag zelf ook een update uit over zijn inspanningen op het gebied van veiligheid en kwaliteit. De vliegtuigfabrikant verklaarde onder meer nieuwe willekeurige kwaliteitscontroles te hebben ingesteld. Ook zijn de defecten in de productie van de 737-romp bij leverancier Spirit AeroSystems aanzienlijk verminderd door het aantal inspectiepunten te verhogen en de invoering van een kwaliteitsgoedkeuringsproces voor klanten.

Meer uit Financieel

Trump wil geen investeerders afschrikken met arrestatie arbeiders

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump zei zondagavond dat buitenlandse werknemers in de Verenigde Staten "welkom" zijn en dat hij investeerders niet wil "afschrikken". Hij reageerde daarmee op de onrust in Zuid-Korea na de arrestatie van 475 Zuid-Koreanen bij een immigratie-inval in een batterijfabriek in Georgia.

5 uur geleden
Delegaties VS en China aangekomen in Madrid voor gesprekken

MADRID (ANP/RTR) - Amerikaanse en Chinese delegaties zijn zondag aangekomen in de Spaanse hoofdstad Madrid om te praten over de handelsspanningen tussen beide landen en ook over de populaire filmpjesapp TikTok. De Amerikaanse afvaardiging wordt geleid door minister van Financiën Scott Bessent en vicepremier He Lifeng leidt de Chinese delegatie.

15 uur geleden
Italië handhaaft groeiverwachtingen ondanks handelsonrust

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering houdt vast aan haar groeiverwachtingen voor dit jaar en komend jaar ondanks de handelsonrust door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de Italiaanse minister van Economische Zaken Giancarlo Giorgetti zondag gezegd op een politieke bijeenkomst in Rome. Italië is momenteel bezig met de begrotingsplannen voor volgend jaar.

15 uur geleden
Seoul: onderminister VS betuigt spijt om arrestatie Zuid-Koreanen

SEOUL (ANP/RTR) - De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken Christopher Landau heeft bij een bezoek aan Zuid-Korea spijt betuigd over de recente arrestatie van honderden Zuid-Koreaanse werknemers door immigratiedienst ICE bij een inval in een batterijfabriek in de staat Georgia. Dat meldt het Zuid-Koreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

18 uur geleden
Onderzoek: winst grote autobouwers sterk gedaald in eerste helft

STUTTGART (ANP/DPA) - De winsten van de grootste autobouwers ter wereld zijn in de eerste helft van dit jaar sterk gedaald. Volgens advies- en accountantsbureau EY ging de gezamenlijke winst voor belastingen van de negentien grootste autofabrikanten met bijna de helft omlaag tot 42,8 miljard euro. Dat was nog 84,3 miljard euro een jaar eerder.

19 uur geleden
VS en VK gaan 'baanbrekende' techdeal sluiten bij bezoek Trump

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten gaan bij het staatsbezoek van president Donald Trump komende week een "baanbrekende" technologiedeal tekenen. Dat heeft de Britse regering gezegd. Ook gaan grote Amerikaanse bedrijven flinke investeringen in het Verenigd Koninkrijk toezeggen bij het bezoek van Trump, dat dinsdag begint.

20 uur geleden
China start onderzoeken naar chipsector VS, vlak voor overleg

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft twee onderzoeken ingesteld naar de Amerikaanse chipsector. Het ministerie van Handel maakte dat bekend voorafgaand aan geplande handelsbesprekingen tussen beide landen.

1 dag geleden