Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing blijft onder verscherpt toezicht luchtvaartautoriteit FAA

Boeing blijft onder verscherpt toezicht luchtvaartautoriteit FAA

SEATTLE (ANP/RTR) - Boeing blijft onder verscherpt toezicht van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. Dat zei vertrekkend directeur Mike Whitaker van de FAA. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant wordt al sinds begin vorig jaar strenger gecontroleerd door de FAA na een reeks incidenten met zijn toestellen. Zo moest in januari 2024 een nieuwe Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines een noodlanding maken door het verlies van een deurpaneel tijdens de vlucht. Later werden meer gebreken in toestellen van Boeing gevonden.

Het incident, dat op 5 januari 2024 plaatsvond, legde ernstige veiligheidsproblemen bloot bij Boeing en droeg bij aan het vertrek van de toenmalige topman Dave Calhoun. "We hebben een ongekend aantal onaangekondigde veiligheidscontroles uitgevoerd. Ook voeren we maandelijkse statusbeoordelingen uit met managers van Boeing om de voortgang te bewaken en zullen we het verscherpte toezicht blijven voortzetten", aldus Whitaker.

Whitaker gaf Boeing in februari opdracht om een ​​plan voor verbetering van veiligheid en kwaliteit door te voeren. Ook erkende hij destijds dat de FAA tekort was geschoten in het toezicht op Boeing. "Dit is geen project van een jaar. Wat nodig is, is een fundamentele culturele verschuiving bij Boeing die is gericht op veiligheid en kwaliteit boven de winst. Dat vereist aanhoudende inspanning en toewijding van Boeing, en onverminderde controle van onze kant", aldus Whitaker.

Kwaliteitscontroles

Whitaker zei vorige maand dat hij van plan is op 20 januari vroegtijdig af te treden. Dat is de dag van de inauguratie van president Donald Trump. Ook had hij in december nog een ontmoeting met de nieuwe baas van Boeing, Kelly Ortberg. Whitaker prees Ortberg omdat hij na een lange staking een maand de tijd had genomen om de productie van de 737 MAX te hervatten om de veiligheid en kwaliteit te waarborgen.

Boeing bracht vrijdag zelf ook een update uit over zijn inspanningen op het gebied van veiligheid en kwaliteit. De vliegtuigfabrikant verklaarde onder meer nieuwe willekeurige kwaliteitscontroles te hebben ingesteld. Ook zijn de defecten in de productie van de 737-romp bij leverancier Spirit AeroSystems aanzienlijk verminderd door het aantal inspectiepunten te verhogen en de invoering van een kwaliteitsgoedkeuringsproces voor klanten.

Meer uit Financieel

Groei aantal Amerikaanse toeristen in Europa vlakt af

BRUSSEL (ANP/RTR) - De toestroom van Amerikaanse toeristen naar Europa vlakt dit jaar naar verwachting voor het eerst af sinds de sterke opleving na corona. Dit is mogelijk het gevolg van een zwakkere dollar, verslechterende economische vooruitzichten en geopolitieke instabiliteit. Een sterke groei van Chinese en Indiase toeristen zal dit waarschijnlijk compenseren, meldt de European Travel Commission in een nieuw rapport.

19 minuten geleden
Europese aandelenbeurzen sluiten fors hoger na inflatiecijfers VK

AMSTERDAM (ANP) - Aandelenbeurzen in Europa zijn woensdag flink hoger gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers uit het Verenigd Koninkrijk. De Britse inflatie is in januari gedaald naar 3 procent. Dat is het laagste niveau sinds maart vorig jaar.

32 minuten geleden
Bondskanselier Merz pleit voor minder sociale media voor kinderen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz steunt voorstellen om het gebruik van sociale media door kinderen te beperken. Dit vanwege zorgen over overmatig schermgebruik en de gevolgen daarvan voor de ontwikkeling van jongeren.

1 uur geleden
Duitse vakbond beschuldigt Tesla van creëren slechte werkomgeving

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De grootste vakbond van Duitsland beschuldigt Tesla ervan een giftige werkomgeving te creëren in zijn autofabriek bij Berlijn. De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's laat werknemers te hard werken en zet zieke medewerkers onder druk, aldus IG Metall woensdag.

2 uur geleden
AF-KLM wil opschorting luchtvaartdeal Qatar om corruptiezorgen

PARIJS (ANP) - Air France-KLM wil dat een luchtvaartverdrag tussen de Europese Unie en Qatar "per direct" wordt opgeschort. Een hoge ambtenaar die betrokken was bij de totstandkoming van de overeenkomst is onlangs ontslagen na corruptiebeschuldigingen. Daardoor zijn er ernstige zorgen of het verdrag over onbelemmerde toegang voor Qatar Airways tot de EU wel op een zuivere manier is gesloten, stelt het luchtvaartconcern samen met andere Europese maatschappijen.

2 uur geleden
Wall Street opent hoger in aanloop naar notulen Federal Reserve

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend. Beleggers op Wall Street zijn onder meer in afwachting van de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand. Toen liet de Federal Reserve de rente onveranderd na de drie verlagingen op rij daarvoor. De notulen kunnen mogelijk aanwijzingen bieden voor het toekomstige beleid van de Fed.

2 uur geleden
Vodafone verkoopt belang VodafoneZiggo, Ziggo in 2027 naar Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Britse telecomconcern Vodafone verkoopt zijn belang van 50 procent in het Nederlandse VodafoneZiggo aan de Amerikaanse samenwerkingspartner Liberty Global. Met die deal is onder meer 1 miljard euro aan contanten gemoeid. VodafoneZiggo blijft als bedrijf wel bestaan, maar wordt onderdeel van de nieuw te vormen Ziggo Group. Het is de bedoeling dat dat bedrijf in 2027 naar de aandelenbeurs in Amsterdam wordt gebracht, hebben de bedrijven woensdag aangekondigd.

4 uur geleden