Boeing blijft onder verscherpt toezicht luchtvaartautoriteit FAA
SEATTLE (ANP/RTR) - Boeing blijft onder verscherpt toezicht van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. Dat zei vertrekkend directeur Mike Whitaker van de FAA. De Amerikaanse vliegtuigfabrikant wordt al sinds begin vorig jaar strenger gecontroleerd door de FAA na een reeks incidenten met zijn toestellen. Zo moest in januari 2024 een nieuwe Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines een noodlanding maken door het verlies van een deurpaneel tijdens de vlucht. Later werden meer gebreken in toestellen van Boeing gevonden.
Het incident, dat op 5 januari 2024 plaatsvond, legde ernstige veiligheidsproblemen bloot bij Boeing en droeg bij aan het vertrek van de toenmalige topman Dave Calhoun. "We hebben een ongekend aantal onaangekondigde veiligheidscontroles uitgevoerd. Ook voeren we maandelijkse statusbeoordelingen uit met managers van Boeing om de voortgang te bewaken en zullen we het verscherpte toezicht blijven voortzetten", aldus Whitaker.
Whitaker gaf Boeing in februari opdracht om een plan voor verbetering van veiligheid en kwaliteit door te voeren. Ook erkende hij destijds dat de FAA tekort was geschoten in het toezicht op Boeing. "Dit is geen project van een jaar. Wat nodig is, is een fundamentele culturele verschuiving bij Boeing die is gericht op veiligheid en kwaliteit boven de winst. Dat vereist aanhoudende inspanning en toewijding van Boeing, en onverminderde controle van onze kant", aldus Whitaker.
Kwaliteitscontroles
Whitaker zei vorige maand dat hij van plan is op 20 januari vroegtijdig af te treden. Dat is de dag van de inauguratie van president Donald Trump. Ook had hij in december nog een ontmoeting met de nieuwe baas van Boeing, Kelly Ortberg. Whitaker prees Ortberg omdat hij na een lange staking een maand de tijd had genomen om de productie van de 737 MAX te hervatten om de veiligheid en kwaliteit te waarborgen.
Boeing bracht vrijdag zelf ook een update uit over zijn inspanningen op het gebied van veiligheid en kwaliteit. De vliegtuigfabrikant verklaarde onder meer nieuwe willekeurige kwaliteitscontroles te hebben ingesteld. Ook zijn de defecten in de productie van de 737-romp bij leverancier Spirit AeroSystems aanzienlijk verminderd door het aantal inspectiepunten te verhogen en de invoering van een kwaliteitsgoedkeuringsproces voor klanten.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/RTR) - Restaurants en hotels in India waarschuwen voor verstoringen en mogelijke sluitingen, aangezien de Iranoorlog de levering van kookgas in het Aziatische land belemmert. Het brandstoftekort komt doordat de oorlog het scheepvaartverkeer in de Perzische Golf en de Straat van Hormuz heeft stilgelegd. India importeert normaal veel van zijn gas uit die regio. De horeca gebruikt er veel vloeibaar petroleumgas (lpg).
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een stevige winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zal de oorlog met Iran "snel voorbij" zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.
39 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/DPA/AFP) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft vorig jaar flink minder winst geboekt, mede door hoge kosten voor de Amerikaanse importheffingen. De winst na belastingen kelderde met 44 procent tot 6,9 miljard euro. Dat is het laagste niveau sinds 2016, toen het bedrijf miljardenvoorzieningen trof vanwege het dieselschandaal. Volkswagen maakte ook bekend de komende jaren nog meer banen in Duitsland te schrappen.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs laat dinsdagochtend net als de olieprijzen een stevige daling zien. Daarmee reageert de handel op de gasmarkt eveneens op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Die heeft gezegd dat de oorlog met Iran mogelijk snel voorbij kan zijn.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Dura Vermeer heeft vorig jaar flink meer omzet behaald dankzij een sterke vraag naar nieuwe woningen en infrastructuurprojecten. Volgens het familiebedrijf uit Rotterdam, dat vorig jaar zijn 170-jarig bestaan vierde, steeg de jaaromzet met 24 procent tot 2,6 miljard euro. Daarbij ging de nettowinst met bijna 50 procent omhoog tot ruim 90 miljoen euro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in februari verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten waren volgens het CBS in de maand voorafgaand aan de oorlog in het Midden-Oosten vooral minder positief over de verwachte bedrijvigheid. Ook het oordeel over de orderpositie verslechterde, terwijl het oordeel over de voorraden gereed product verbeterde.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor diesel in Nederland is dinsdagochtend voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten lopen de prijzen aan de pomp al ongeveer een week hard op. Ook benzine is weer een stuk duurder geworden.
2 uur geleden