Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing bij stijgers op Wall Street na nieuw loonbod

Boeing bij stijgers op Wall Street na nieuw loonbod

NEW YORK (ANP) - Boeing behoorde maandag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers hopen dat de staking bij de vliegtuigfabrikant, die al ruim een maand duurt, snel ten einde komt na een nieuw loonbod van het concern. Boeing biedt de ongeveer 33.000 stakende werknemers bij fabrieken in Seattle en Portland een loonsverhoging van 35 procent over een periode van vier jaar.

De vakbond IAM zal het verbeterde loonbod woensdag voorleggen aan het personeel van Boeing om te stemmen. Die dag komt Boeing ook met cijfers. Het bedrijf heeft al gewaarschuwd voor grote verliezen in het derde kwartaal door de hoge kosten van de staking. Ook meldde Boeing vorige week 17.000 banen te schrappen om kosten te besparen. Dat is ongeveer 10 procent van het personeelsbestand. Het aandeel steeg kort na de opening 3,4 procent.

De algehele stemming op Wall Street was licht negatief, na de nieuwe recordstanden op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 43.216 punten en de bredere S&P 500-index zakte een fractie tot 5859 punten. Beide graadmeters scherpten vorige week de slotrecords aan en boekten voor de zesde week op rij winst. Dat is de langste winstreeks dit jaar. Techgraadmeter Nasdaq verloor maandag 0,2 procent op 18.445 punten.

Netflix won 0,7 procent. De streamingdienst steeg vrijdag dik 11 procent tot een nieuw recordniveau. De koerssprong volgde op het meest winstgevende kwartaal voor Netflix ooit.

Sirius XM noteerde 1 procent lager. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van de bekende beursmiljardair Warren Buffett, heeft het belang in het internet- en satellietradiobedrijf verder uitgebreid.

Tesla werd 2 procent goedkoper. De fabrikant van elektrische auto's maakt woensdag de resultaten bekend. Het bedrijf maakte al bekend in het afgelopen kwartaal meer voertuigen te hebben afgeleverd dan in de voorgaande periode. Andere grote Amerikaanse bedrijven die deze week met cijfers komen, zijn Coca-Cola, IBM en UPS.

De euro was 1,0852 dollar waard, tegen 1,0855 op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 69,87 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 73,61 dollar per vat. De goudprijs scherpte het record verder aan. Vrijdag steeg de prijs van het edelmetaal al voor het eerst boven de 2700 dollar per troy ounce (31,1 gram) door de spanningen in het Midden-Oosten en het vooruitzicht van verdere renteverlagingen in de VS.

Meer uit Financieel

Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

1 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

4 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

5 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

7 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

7 uur geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

8 uur geleden