Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing bij stijgers op Wall Street na nieuw loonbod

Boeing bij stijgers op Wall Street na nieuw loonbod

NEW YORK (ANP) - Boeing behoorde maandag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers hopen dat de staking bij de vliegtuigfabrikant, die al ruim een maand duurt, snel ten einde komt na een nieuw loonbod van het concern. Boeing biedt de ongeveer 33.000 stakende werknemers bij fabrieken in Seattle en Portland een loonsverhoging van 35 procent over een periode van vier jaar.

De vakbond IAM zal het verbeterde loonbod woensdag voorleggen aan het personeel van Boeing om te stemmen. Die dag komt Boeing ook met cijfers. Het bedrijf heeft al gewaarschuwd voor grote verliezen in het derde kwartaal door de hoge kosten van de staking. Ook meldde Boeing vorige week 17.000 banen te schrappen om kosten te besparen. Dat is ongeveer 10 procent van het personeelsbestand. Het aandeel steeg kort na de opening 3,4 procent.

De algehele stemming op Wall Street was licht negatief, na de nieuwe recordstanden op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 43.216 punten en de bredere S&P 500-index zakte een fractie tot 5859 punten. Beide graadmeters scherpten vorige week de slotrecords aan en boekten voor de zesde week op rij winst. Dat is de langste winstreeks dit jaar. Techgraadmeter Nasdaq verloor maandag 0,2 procent op 18.445 punten.

Netflix won 0,7 procent. De streamingdienst steeg vrijdag dik 11 procent tot een nieuw recordniveau. De koerssprong volgde op het meest winstgevende kwartaal voor Netflix ooit.

Sirius XM noteerde 1 procent lager. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van de bekende beursmiljardair Warren Buffett, heeft het belang in het internet- en satellietradiobedrijf verder uitgebreid.

Tesla werd 2 procent goedkoper. De fabrikant van elektrische auto's maakt woensdag de resultaten bekend. Het bedrijf maakte al bekend in het afgelopen kwartaal meer voertuigen te hebben afgeleverd dan in de voorgaande periode. Andere grote Amerikaanse bedrijven die deze week met cijfers komen, zijn Coca-Cola, IBM en UPS.

De euro was 1,0852 dollar waard, tegen 1,0855 op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 69,87 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 73,61 dollar per vat. De goudprijs scherpte het record verder aan. Vrijdag steeg de prijs van het edelmetaal al voor het eerst boven de 2700 dollar per troy ounce (31,1 gram) door de spanningen in het Midden-Oosten en het vooruitzicht van verdere renteverlagingen in de VS.

Meer uit Financieel

Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

1 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

1 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

2 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

3 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

3 uur geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

4 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

4 uur geleden