Boeing bij stijgers op Wall Street na nieuw loonbod
NEW YORK (ANP) - Boeing behoorde maandag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers hopen dat de staking bij de vliegtuigfabrikant, die al ruim een maand duurt, snel ten einde komt na een nieuw loonbod van het concern. Boeing biedt de ongeveer 33.000 stakende werknemers bij fabrieken in Seattle en Portland een loonsverhoging van 35 procent over een periode van vier jaar.
De vakbond IAM zal het verbeterde loonbod woensdag voorleggen aan het personeel van Boeing om te stemmen. Die dag komt Boeing ook met cijfers. Het bedrijf heeft al gewaarschuwd voor grote verliezen in het derde kwartaal door de hoge kosten van de staking. Ook meldde Boeing vorige week 17.000 banen te schrappen om kosten te besparen. Dat is ongeveer 10 procent van het personeelsbestand. Het aandeel steeg kort na de opening 3,4 procent.
De algehele stemming op Wall Street was licht negatief, na de nieuwe recordstanden op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 43.216 punten en de bredere S&P 500-index zakte een fractie tot 5859 punten. Beide graadmeters scherpten vorige week de slotrecords aan en boekten voor de zesde week op rij winst. Dat is de langste winstreeks dit jaar. Techgraadmeter Nasdaq verloor maandag 0,2 procent op 18.445 punten.
Netflix won 0,7 procent. De streamingdienst steeg vrijdag dik 11 procent tot een nieuw recordniveau. De koerssprong volgde op het meest winstgevende kwartaal voor Netflix ooit.
Sirius XM noteerde 1 procent lager. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van de bekende beursmiljardair Warren Buffett, heeft het belang in het internet- en satellietradiobedrijf verder uitgebreid.
Tesla werd 2 procent goedkoper. De fabrikant van elektrische auto's maakt woensdag de resultaten bekend. Het bedrijf maakte al bekend in het afgelopen kwartaal meer voertuigen te hebben afgeleverd dan in de voorgaande periode. Andere grote Amerikaanse bedrijven die deze week met cijfers komen, zijn Coca-Cola, IBM en UPS.
De euro was 1,0852 dollar waard, tegen 1,0855 op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 69,87 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 73,61 dollar per vat. De goudprijs scherpte het record verder aan. Vrijdag steeg de prijs van het edelmetaal al voor het eerst boven de 2700 dollar per troy ounce (31,1 gram) door de spanningen in het Midden-Oosten en het vooruitzicht van verdere renteverlagingen in de VS.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.
2 uur geledenBAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.
13 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.
15 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.
17 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
19 uur geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
1 dag geleden