Boeing bij stijgers op licht positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - Boeing hoorde maandag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De geplaagde vliegtuigbouwer koopt bedrijfsonderdelen terug van zijn toeleverancier Spirit AeroSystems voor 4,7 miljard dollar in aandelen. Boeing verkocht de toeleverancier in 2005 om kosten te besparen, maar wil die nu terugkopen na een serie incidenten met Boeing-toestellen. Het aandeel won 2,6 procent.
De hoofdgraadmeters op Wall Street eindigden licht hoger. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag 0,1 procent hoger af op 39.169,52 punten. De brede S&P 500-index noteerde 0,3 procent hoger op 5475,09 punten. Techgraadmeter Nasdaq klom 0,8 procent tot 17.879,30 punten.
Tesla won ruim 6 procent. De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's komt dinsdag met een driemaandelijkse update over de productie en leveringen. Het concern van Elon Musk had eerder dit jaar het slechtste kwartaal in jaren achter de rug, mede door een ingestorte vraag naar stekkerauto's en Chinese concurrentie van rivalen als BYD.
Coinbase in de plus
Robinhood steeg 0,4 procent. De beleggingsapp heeft ingestemd met de aankoop van Pluto Capital, dat bekendstaat om door kunstmatige intelligentie (AI) gestuurd persoonlijk beleggingsadvies. Met de aankoop hoopt Robinhood op termijn meer AI-gestuurde tools aan klanten te kunnen aanbieden. Persoonlijk beleggingsadvies was van oudsher enkel beschikbaar voor rijke beleggers, Pluto Capital-oprichter Jacob Sansbury wilde daar verandering in brengen.
Coinbase won 5 procent. Een agentschap van het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de cryptobeurs een opdracht gegund voor het in bewaring nemen van in beslag genomen digitale activa. Volgens de website van het agentschap, de United States Marshals Service, heeft het vijfjarige contract een waarde van 32,5 miljoen dollar.
Koersverlies GameStop
Gamestop verloor 5,5 procent. Beleggers in het aandeel van de videogameverkoper hebben een rechtszaak aangekondigd tegen Keith Gill, die beter bekendstaat als Roaring Kitty. De investeerders zeggen dat ze geld hebben verloren doordat Gill Gamestop-aandelen heeft gemanipuleerd voor zijn eigen gewin. Chewy zakte 6,6 procent. Gill kondigde aan ook een belang te hebben in de onlineverkoper van diervoeding en accessoires voor huisdieren.
De euro was 1,0740 dollar waard, tegenover 1,0725 dollar bij het slot van de Europese beurzen op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 83,44 dollar. Brentolie werd 2 procent duurder op 86,72 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiƫle steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
21 uur geleden