Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing bij stijgers op licht positief Wall Street

Boeing bij stijgers op licht positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Boeing hoorde maandag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De geplaagde vliegtuigbouwer koopt bedrijfsonderdelen terug van zijn toeleverancier Spirit AeroSystems voor 4,7 miljard dollar in aandelen. Boeing verkocht de toeleverancier in 2005 om kosten te besparen, maar wil die nu terugkopen na een serie incidenten met Boeing-toestellen. Het aandeel won 2,6 procent.

De hoofdgraadmeters op Wall Street eindigden licht hoger. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag 0,1 procent hoger af op 39.169,52 punten. De brede S&P 500-index noteerde 0,3 procent hoger op 5475,09 punten. Techgraadmeter Nasdaq klom 0,8 procent tot 17.879,30 punten.

Tesla won ruim 6 procent. De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's komt dinsdag met een driemaandelijkse update over de productie en leveringen. Het concern van Elon Musk had eerder dit jaar het slechtste kwartaal in jaren achter de rug, mede door een ingestorte vraag naar stekkerauto's en Chinese concurrentie van rivalen als BYD.

Coinbase in de plus

Robinhood steeg 0,4 procent. De beleggingsapp heeft ingestemd met de aankoop van Pluto Capital, dat bekendstaat om door kunstmatige intelligentie (AI) gestuurd persoonlijk beleggingsadvies. Met de aankoop hoopt Robinhood op termijn meer AI-gestuurde tools aan klanten te kunnen aanbieden. Persoonlijk beleggingsadvies was van oudsher enkel beschikbaar voor rijke beleggers, Pluto Capital-oprichter Jacob Sansbury wilde daar verandering in brengen.

Coinbase won 5 procent. Een agentschap van het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de cryptobeurs een opdracht gegund voor het in bewaring nemen van in beslag genomen digitale activa. Volgens de website van het agentschap, de United States Marshals Service, heeft het vijfjarige contract een waarde van 32,5 miljoen dollar.

Koersverlies GameStop

Gamestop verloor 5,5 procent. Beleggers in het aandeel van de videogameverkoper hebben een rechtszaak aangekondigd tegen Keith Gill, die beter bekendstaat als Roaring Kitty. De investeerders zeggen dat ze geld hebben verloren doordat Gill Gamestop-aandelen heeft gemanipuleerd voor zijn eigen gewin. Chewy zakte 6,6 procent. Gill kondigde aan ook een belang te hebben in de onlineverkoper van diervoeding en accessoires voor huisdieren.

De euro was 1,0740 dollar waard, tegenover 1,0725 dollar bij het slot van de Europese beurzen op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 83,44 dollar. Brentolie werd 2 procent duurder op 86,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

1 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

1 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

2 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

2 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

3 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

4 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

5 uur geleden