Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing bij stijgers op licht positief Wall Street

Boeing bij stijgers op licht positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Boeing hoorde maandag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De geplaagde vliegtuigbouwer koopt bedrijfsonderdelen terug van zijn toeleverancier Spirit AeroSystems voor 4,7 miljard dollar in aandelen. Boeing verkocht de toeleverancier in 2005 om kosten te besparen, maar wil die nu terugkopen na een serie incidenten met Boeing-toestellen. Het aandeel won 2,6 procent.

De hoofdgraadmeters op Wall Street eindigden licht hoger. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag 0,1 procent hoger af op 39.169,52 punten. De brede S&P 500-index noteerde 0,3 procent hoger op 5475,09 punten. Techgraadmeter Nasdaq klom 0,8 procent tot 17.879,30 punten.

Tesla won ruim 6 procent. De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's komt dinsdag met een driemaandelijkse update over de productie en leveringen. Het concern van Elon Musk had eerder dit jaar het slechtste kwartaal in jaren achter de rug, mede door een ingestorte vraag naar stekkerauto's en Chinese concurrentie van rivalen als BYD.

Coinbase in de plus

Robinhood steeg 0,4 procent. De beleggingsapp heeft ingestemd met de aankoop van Pluto Capital, dat bekendstaat om door kunstmatige intelligentie (AI) gestuurd persoonlijk beleggingsadvies. Met de aankoop hoopt Robinhood op termijn meer AI-gestuurde tools aan klanten te kunnen aanbieden. Persoonlijk beleggingsadvies was van oudsher enkel beschikbaar voor rijke beleggers, Pluto Capital-oprichter Jacob Sansbury wilde daar verandering in brengen.

Coinbase won 5 procent. Een agentschap van het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de cryptobeurs een opdracht gegund voor het in bewaring nemen van in beslag genomen digitale activa. Volgens de website van het agentschap, de United States Marshals Service, heeft het vijfjarige contract een waarde van 32,5 miljoen dollar.

Koersverlies GameStop

Gamestop verloor 5,5 procent. Beleggers in het aandeel van de videogameverkoper hebben een rechtszaak aangekondigd tegen Keith Gill, die beter bekendstaat als Roaring Kitty. De investeerders zeggen dat ze geld hebben verloren doordat Gill Gamestop-aandelen heeft gemanipuleerd voor zijn eigen gewin. Chewy zakte 6,6 procent. Gill kondigde aan ook een belang te hebben in de onlineverkoper van diervoeding en accessoires voor huisdieren.

De euro was 1,0740 dollar waard, tegenover 1,0725 dollar bij het slot van de Europese beurzen op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 83,44 dollar. Brentolie werd 2 procent duurder op 86,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

4 uur geleden
Macron dreigt China met heffingen om handelsoverschot met EU

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.

5 uur geleden
Indiase toezichthouder eist uitleg Elbers voor chaos bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.

8 uur geleden
Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

1 dag geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

1 dag geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriƫle metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

1 dag geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

1 dag geleden