Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing bij dalers op Wall Street na massa-ontslag

Boeing bij dalers op Wall Street na massa-ontslag

NEW YORK (ANP) - Boeing behoorde maandag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De vliegtuigfabrikant gaat 17.000 banen schrappen om kosten te besparen. Dat is zo'n 10 procent van het personeelsbestand. Volgens topman Kelly Ortberg zullen de ontslagen in het hele bedrijf plaatsvinden met gevolgen voor leidinggevenden, managers en productiemedewerkers. Ook waarschuwde de topman voor een groter dan verwacht verlies in het derde kwartaal.

Boeing kondigde tevens aan de levering van de eerste 777X, een groot vliegtuig voor internationale reizen, met een jaar uit te stellen tot 2026. De aankondiging komt terwijl fabrieksmedewerkers van Boeing al bijna een maand staken uit onvrede over een cao-bod van het concern. Bij de staking zijn 33.000 medewerkers betrokken. Het aandeel Boeing daalde 2,7 procent.

Wall Street liet een gemengd beeld zien, na de nieuwe recordstanden op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 42.759 punten en de brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5838 punten. Beide graadmeters sloten vrijdag op nieuwe recordniveaus dankzij goed ontvangen resultaten van de Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo. De techgraadmeter Nasdaq klom 0,7 procent tot 18.471 punten.

Sirius XM

Sirius XM kreeg er 6,2 procent bij. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van de bekende beursmiljardair Warren Buffett, heeft het belang in het internet- en satellietradiobedrijf verder uitgebreid naar 32 procent.

Tesla klom 0,4 procent. De fabrikant van elektrische auto's zakte vrijdag bijna 9 procent door de tegenvallende presentatie van de robotaxi van het bedrijf. De taxidiensten Uber en Lyft, voor wie Tesla's robotaxi mogelijk een bedreiging zal vormen, stegen vrijdag rond de 10 procent. Uber en Lyft daalden nu respectievelijk 2,1 en 3,2 procent.

Beleggers keken daarnaast uit naar de resultaten van Bank of America, Goldman Sachs en Johnson & Johnson, die dinsdag naar buiten komen. Later in de week volgen ook de kwartaalcijfers van Morgan Stanley, United Airlines, Netflix en Procter & Gamble.

Meer uit Financieel

Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

1 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

3 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

5 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

7 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

7 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

9 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

10 uur geleden