Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing bij dalers op Wall Street na massa-ontslag

Boeing bij dalers op Wall Street na massa-ontslag

NEW YORK (ANP) - Boeing behoorde maandag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De vliegtuigfabrikant gaat 17.000 banen schrappen om kosten te besparen. Dat is zo'n 10 procent van het personeelsbestand. Volgens topman Kelly Ortberg zullen de ontslagen in het hele bedrijf plaatsvinden met gevolgen voor leidinggevenden, managers en productiemedewerkers. Ook waarschuwde de topman voor een groter dan verwacht verlies in het derde kwartaal.

Boeing kondigde tevens aan de levering van de eerste 777X, een groot vliegtuig voor internationale reizen, met een jaar uit te stellen tot 2026. De aankondiging komt terwijl fabrieksmedewerkers van Boeing al bijna een maand staken uit onvrede over een cao-bod van het concern. Bij de staking zijn 33.000 medewerkers betrokken. Het aandeel Boeing daalde 2,7 procent.

Wall Street liet een gemengd beeld zien, na de nieuwe recordstanden op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 42.759 punten en de brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5838 punten. Beide graadmeters sloten vrijdag op nieuwe recordniveaus dankzij goed ontvangen resultaten van de Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo. De techgraadmeter Nasdaq klom 0,7 procent tot 18.471 punten.

Sirius XM

Sirius XM kreeg er 6,2 procent bij. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van de bekende beursmiljardair Warren Buffett, heeft het belang in het internet- en satellietradiobedrijf verder uitgebreid naar 32 procent.

Tesla klom 0,4 procent. De fabrikant van elektrische auto's zakte vrijdag bijna 9 procent door de tegenvallende presentatie van de robotaxi van het bedrijf. De taxidiensten Uber en Lyft, voor wie Tesla's robotaxi mogelijk een bedreiging zal vormen, stegen vrijdag rond de 10 procent. Uber en Lyft daalden nu respectievelijk 2,1 en 3,2 procent.

Beleggers keken daarnaast uit naar de resultaten van Bank of America, Goldman Sachs en Johnson & Johnson, die dinsdag naar buiten komen. Later in de week volgen ook de kwartaalcijfers van Morgan Stanley, United Airlines, Netflix en Procter & Gamble.

Meer uit Financieel

Nederlandse industrie boekt lichte omzetgroei

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse industrie is in het laatste kwartaal van 2025 licht gestegen. Personeelstekorten en onvoldoende vraag blijven volgens ondernemers in de sector wel een belemmering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe kwartaalcijfers.

4 minuten geleden
CNV wil dat kabinet maatregelen WIA-uitkering schrapt

UTRECHT (ANP) - Mensen die in de toekomst arbeidsongeschikt raken en een WIA-uitkering krijgen, gaan er fors op achteruit door het kabinet-Jetten. Dat blijkt uit een analyse van het CNV. De vakbond roept het nieuwe kabinet op om de maatregelen die hiervoor zorgen te schrappen. Een WIA-uitkering (Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen) biedt inkomensondersteuning bij langdurige arbeidsongeschiktheid.

34 minuten geleden
DNB: beleggingen huishoudens ruim 204 miljard euro waard

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.

3 uur geleden
Wall Street sluit hoger na notulen Federal Reserve

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.

8 uur geleden
Zo'n 100 vluchten op Schiphol preventief geschrapt om winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.

8 uur geleden
Zuckerberg: spijt van trage opsporing minderjarigen op Instagram

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.

9 uur geleden
ECB-bestuurslid Schnabel wil niet vervroegd aftreden

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.

10 uur geleden