Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing bij dalers op Wall Street na massa-ontslag

Boeing bij dalers op Wall Street na massa-ontslag

NEW YORK (ANP) - Boeing behoorde maandag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De vliegtuigfabrikant gaat 17.000 banen schrappen om kosten te besparen. Dat is zo'n 10 procent van het personeelsbestand. Volgens topman Kelly Ortberg zullen de ontslagen in het hele bedrijf plaatsvinden met gevolgen voor leidinggevenden, managers en productiemedewerkers. Ook waarschuwde de topman voor een groter dan verwacht verlies in het derde kwartaal.

Boeing kondigde tevens aan de levering van de eerste 777X, een groot vliegtuig voor internationale reizen, met een jaar uit te stellen tot 2026. De aankondiging komt terwijl fabrieksmedewerkers van Boeing al bijna een maand staken uit onvrede over een cao-bod van het concern. Bij de staking zijn 33.000 medewerkers betrokken. Het aandeel Boeing daalde 2,7 procent.

Wall Street liet een gemengd beeld zien, na de nieuwe recordstanden op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 42.759 punten en de brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5838 punten. Beide graadmeters sloten vrijdag op nieuwe recordniveaus dankzij goed ontvangen resultaten van de Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo. De techgraadmeter Nasdaq klom 0,7 procent tot 18.471 punten.

Sirius XM

Sirius XM kreeg er 6,2 procent bij. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van de bekende beursmiljardair Warren Buffett, heeft het belang in het internet- en satellietradiobedrijf verder uitgebreid naar 32 procent.

Tesla klom 0,4 procent. De fabrikant van elektrische auto's zakte vrijdag bijna 9 procent door de tegenvallende presentatie van de robotaxi van het bedrijf. De taxidiensten Uber en Lyft, voor wie Tesla's robotaxi mogelijk een bedreiging zal vormen, stegen vrijdag rond de 10 procent. Uber en Lyft daalden nu respectievelijk 2,1 en 3,2 procent.

Beleggers keken daarnaast uit naar de resultaten van Bank of America, Goldman Sachs en Johnson & Johnson, die dinsdag naar buiten komen. Later in de week volgen ook de kwartaalcijfers van Morgan Stanley, United Airlines, Netflix en Procter & Gamble.

Meer uit Financieel

Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

51 minuten geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

2 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

3 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

4 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

5 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

7 uur geleden
Chipbedrijf Marvell fors hoger op negatief Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.

7 uur geleden