Boeing bij dalers op Wall Street na massa-ontslag
NEW YORK (ANP) - Boeing behoorde maandag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De vliegtuigfabrikant gaat 17.000 banen schrappen om kosten te besparen. Dat is zo'n 10 procent van het personeelsbestand. Volgens topman Kelly Ortberg zullen de ontslagen in het hele bedrijf plaatsvinden met gevolgen voor leidinggevenden, managers en productiemedewerkers. Ook waarschuwde de topman voor een groter dan verwacht verlies in het derde kwartaal.
Boeing kondigde tevens aan de levering van de eerste 777X, een groot vliegtuig voor internationale reizen, met een jaar uit te stellen tot 2026. De aankondiging komt terwijl fabrieksmedewerkers van Boeing al bijna een maand staken uit onvrede over een cao-bod van het concern. Bij de staking zijn 33.000 medewerkers betrokken. Het aandeel Boeing daalde 2,7 procent.
Wall Street liet een gemengd beeld zien, na de nieuwe recordstanden op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 42.759 punten en de brede S&P 500-index steeg 0,4 procent tot 5838 punten. Beide graadmeters sloten vrijdag op nieuwe recordniveaus dankzij goed ontvangen resultaten van de Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo. De techgraadmeter Nasdaq klom 0,7 procent tot 18.471 punten.
Sirius XM
Sirius XM kreeg er 6,2 procent bij. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van de bekende beursmiljardair Warren Buffett, heeft het belang in het internet- en satellietradiobedrijf verder uitgebreid naar 32 procent.
Tesla klom 0,4 procent. De fabrikant van elektrische auto's zakte vrijdag bijna 9 procent door de tegenvallende presentatie van de robotaxi van het bedrijf. De taxidiensten Uber en Lyft, voor wie Tesla's robotaxi mogelijk een bedreiging zal vormen, stegen vrijdag rond de 10 procent. Uber en Lyft daalden nu respectievelijk 2,1 en 3,2 procent.
Beleggers keken daarnaast uit naar de resultaten van Bank of America, Goldman Sachs en Johnson & Johnson, die dinsdag naar buiten komen. Later in de week volgen ook de kwartaalcijfers van Morgan Stanley, United Airlines, Netflix en Procter & Gamble.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De snel oplopende dieselprijzen zetten transportondernemers onder zware druk. Dat stelt brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN). Volgens TLN is het een nieuwe klap voor transportondernemers, die al met een reeks kostenstijgingen te maken hebben.
14 minuten geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft het afgelopen jaar meer geïnvesteerd in het uitbreiden van het volle elektriciteitsnet. In totaal stopte TenneT ruim 14,8 miljard euro in het stroomnet in Nederland en Duitsland, waarvan 4,9 miljard euro in Nederland. Wel waarschuwt de netbeheerder voor vertraging van de uitbreiding van het net.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Hans Spekman wordt de nieuwe voorzitter van vakbond FNV. Het nieuwe bestuur van FNV onder leiding van de voormalige PvdA-politicus begint op 1 mei, de Dag van de Arbeid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.
4 uur geleden