Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeing bij dalers op Wall Street door staking

Boeing bij dalers op Wall Street door staking

NEW YORK (ANP) - Boeing behoorde vrijdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York, met een koersverlies van ruim 2 procent. Werknemers in fabrieken van de vliegtuigbouwer in de omgeving van Seattle en Portland aan de Amerikaanse westkust legden het werk neer. De actie volgt op het afwijzen van een cao-bod van Boeing. Daarin werd onder meer een loonsverhoging van 25 procent geboden. De vakbond IAM had aangedrongen in te stemmen met het bod, maar het personeel wil meer loon. In totaal doen meer dan 30.000 werknemers mee aan de staking.

In de fabrieken waar wordt gestaakt, bouwt Boeing onder meer de 737 MAX-vliegtuigen. Dat is het bestverkopende model van Boeing, dat wordt geplaagd door een reeks technische mankementen met vliegtuigen dit jaar. Het is niet duidelijk hoelang de staking duurt. De laatste staking bij Boeing in 2008 duurde 52 dagen en zou het bedrijf ongeveer 100 miljoen dollar omzet per dag hebben gekost.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief, na de stevige opmars in de afgelopen dagen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 41.202 punten. De brede S&P 500-index steeg ook 0,3 procent tot 5611 punten en techgraadmeter Nasdaq won eveneens 0,3 procent tot 17.618 punten. De drie graadmeters koersen af op stevige weekwinsten, na de zware verliezen in de eerste week van september.

Rente

De verwachting dat de Amerikaanse centrale bank volgende week de rente voor het eerst in jaren gaat verlagen, zorgde deze week voor optimisme bij beleggers. Het wordt mogelijk nog wel spannend of de beleidsmakers van de Federal Reserve zullen kiezen voor een verlaging met kwart procentpunt of een half procentpunt om de economie te ondersteunen.

Oracle steeg ruim 3 procent. Het softwareconcern gaf tijdens een bijeenkomst met analisten sterke vooruitzichten af voor de omzetgroei in de komende jaren. Eerder deze week steeg Oracle al ruim 11 procent dankzij sterke kwartaalresultaten.

Adobe

Adobe kelderde meer dan 10 procent. Het softwarebedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal stelden echter teleur.

De euro was 1,1093 dollar waard, tegen 1,1037 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen verder omhoog, na de forse stijging op donderdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 69,64 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 72,61 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beursrecords op Wall Street, Tesla stijgt na aandelenkoop Musk

NEW YORK (ANP) - De stemming zat er maandag goed in op Wall Street, waar de beursgraadmeters nieuwe records bereikten. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gemeld dat de handelsgesprekken met China voorspoedig verliepen. Autofabrikant Tesla (plus 3,6 procent) ging verder omhoog na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent.

4 uur geleden
Goudprijs stijgt naar nieuw recordniveau

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs heeft maandag een nieuw recordniveau bereikt, na vier weken op rij te zijn gestegen. De prijs van goud is dit jaar met ongeveer 40 procent opgelopen en behoort daarmee tot de best presterende grondstoffen.

4 uur geleden
KLM weet nog niet hoeveel vluchten worden geschrapt om staking

SCHIPHOL (ANP) - KLM zegt nog altijd niet te weten wat de staking woensdag bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol betekent voor de vluchten en passagiers. Eerder maandag was op de website van Schiphol al te zien dat KLM voor die dag vele tientallen vluchten heeft geschrapt.

7 uur geleden
Chipfondsen stuwen AEX omhoog bij start nieuwe beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is de eerste handelsdag van de week positief geëindigd, geholpen door groen gekleurde koersenborden op Wall Street. Vooral de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi deden goede zaken, met koerswinsten tot 6 procent.

8 uur geleden
Nederlandse rederij werkt aan berging vastgelopen vrachtschip

DELFZIJL (ANP) - De Nederlandse rederij van een vrachtschip dat onlangs vast kwam te zitten ten noorden van Canada werkt momenteel aan een plan om het schip los te maken. Dit bevestigt een woordvoerder van de rederij, Wagenborg uit het Groningse Delfzijl, na berichtgeving door onder andere RTV Noord.

8 uur geleden
VS en China sluiten raamwerkovereenkomst over TikTok

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en de Chinese eigenaren van socialmediaplatform TikTok hebben een 'raamwerkakkoord' bereikt om een deel van het socialmediaplatform over te nemen, heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag gezegd.

9 uur geleden
Tesla verder omhoog op Wall Street na aandelenkoop Musk

NEW YORK (ANP) - Tesla ging maandag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's werd ruim 6 procent meer waard na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla ook al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent. Mede door die koerssprong sloot de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq vrijdag op een nieuw recordniveau.

10 uur geleden