Boeing betaalt nabestaande 28 miljoen dollar om crash in Ethiopië
CHICAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing moet een schadevergoeding van 28,45 miljoen dollar (24,56 miljoen euro) betalen aan de weduwnaar van een slachtoffer van de crash van een toestel van Ethiopian Airlines in 2019. Dat heeft een jury in Chicago beslist in het eerste burgerrechtelijke proces tegen Boeing over de twee dodelijke crashes met 737 MAX 8-vliegtuigen, waarbij in 2018 en 2019 in totaal 346 doden vielen.
In maart 2019 stortte de vlucht van Ethiopian Airlines van Addis Abeba naar Nairobi zes minuten na het opstijgen neer. Daarbij kwamen 157 mensen uit 35 landen om. Nabestaanden van 155 slachtoffers hadden Boeing tussen april 2019 en maart 2021 aangeklaagd. Aan het begin van het proces waren er nog elf aanklachten. Voor drie andere aanklachten is inmiddels buiten de rechtbank een schikking getroffen.
Uiteindelijk heeft de jury zich alleen gebogen over de zaak van de nabestaanden van Shikha Garg, een vrouw uit de Indiase stad New Delhi die op de vlucht van Ethiopian Airlines zat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters in New York gingen maandag verder omhoog, vooral door flinke koerswinsten van chipbedrijven en andere techconcerns. Beleggers stapten na het lange weekend in de Verenigde Staten weer in deze aandelen, na de recente koersverliezen in de techsector. Dat had te maken met zorgen bij beleggers over de winstgevendheid van de enorme AI-investeringen op de langere termijn door veel technologiebedrijven. Die zorgen verdwenen maandag verder naar de achtergrond.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Klaus Schwab, de oprichter van het World Economic Forum (WEF), heeft in Genève aangifte gedaan nadat hij in zijn werkkamer thuis een afluisterapparaat had ontdekt. Het apparaat werd gevonden na een routinematige veiligheidscontrole in zijn privéwoning in Genève, vlak bij de locatie van het World Economic Forum.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - De afschakeling van een deel van het stroomnet in Tilburg zondag werd niet veroorzaakt door een plotselinge stroompiek, maar door defecte meetapparatuur. Dat heeft een woordvoerder van netbeheerder Enexis maandag gezegd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi was maandag een opvallende daler op de beurs in Amsterdam met een verlies van 5,5 procent. Beleggers reageerden op berichten in Zuid-Koreaanse media dat de invoering van hybrid bonding door grote chipbedrijven als Samsung en SK Hynix mogelijk wordt vertraagd. Dat zou betekenen dat ze minder snel overstappen op de hybrid bondingsystemen van Besi, een nieuwe techniek waarmee verschillende soorten chips kunnen worden gestapeld en met elkaar kunnen worden verbonden.
11 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Microsoft gaat 3200 banen schrappen bij Xbox, ongeveer 20 procent van het personeelsbestand. De ingreep maakt deel uit van een ingrijpende reorganisatie die de groei van de kwakkelende gamedivisie moet aanjagen. Buiten Xbox verdwijnen bij Microsoft nog eens meer dan 3000 banen, voornamelijk bij de verkoopdivisies.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De techgraadmeter Nasdaq toonde maandag een overtuigend herstel in New York, terwijl de Dow-Jonesindex een nieuw record bereikte. Beleggers stapten na het lange weekend in de Verenigde Staten weer in techaandelen, na de koersverliezen in de sector afgelopen donderdag. Chip- en techbedrijven als Intel, AMD, Western Digital, Marvell Technology en Oracle stegen tot 6,5 procent. De fabrikanten van chipapparatuur Lam Research, Applied Materials en KLA wonnen tot 3,6 procent, na koersdoelverhogingen door zakenbank Morgan Stanley.
12 uur geledenMAARHEEZE/EDE (ANP) - Riedel, de producent van Appelsientje, CoolBest en DubbelFrisss, neemt de merkrechten van limonademerk Wicky over. Dat melden drankenbedrijven Refresco en Riedel in een verklaring. Refresco Benelux blijft verantwoordelijk voor de productie van Wicky.
13 uur geleden