Boeing: 2,1 miljoen werknemers luchtvaart nodig komende 20 jaar
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde luchtvaart zal de komende twintig jaar 2,1 miljoen nieuwe werknemers nodig hebben vanwege de groei van de vloot van verkeersvliegtuigen. Dat voorspelt de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing. Die vloot zal naar verwachting bijna verdubbelen, naar 47.080 commerciële toestellen in 2041, aldus Boeing.
Daarvoor zijn dan wel 602.000 nieuwe piloten, 610.000 onderhoudstechnici en 899.000 cabinemedewerkers nodig. De prognose die Boeing dit jaar afgeeft, ligt 3,4 procent hoger dan in 2021. In de prognoses is Rusland buiten beschouwing gelaten vanwege de westerse sancties tegen het land vanwege de oorlog in Oekraïne, aldus Boeing.
Europa, China en Noord-Amerika zijn goed voor meer dan de helft van de personeelsvraag die Boeing voorziet. De sterkst groeiende regio's voor de luchtvaart zijn Afrika en het zuidoosten en zuiden van Azië. "Nu de luchtvaart herstelt van de pandemie en plannen maakt voor groei op lange termijn, verwachten we een stabiele en toenemende vraag naar personeel en ook aanhoudende vraag naar goede training", zegt Boeing.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.
3 uur geleden