Boeing: 2,1 miljoen werknemers luchtvaart nodig komende 20 jaar
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde luchtvaart zal de komende twintig jaar 2,1 miljoen nieuwe werknemers nodig hebben vanwege de groei van de vloot van verkeersvliegtuigen. Dat voorspelt de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing. Die vloot zal naar verwachting bijna verdubbelen, naar 47.080 commerciële toestellen in 2041, aldus Boeing.
Daarvoor zijn dan wel 602.000 nieuwe piloten, 610.000 onderhoudstechnici en 899.000 cabinemedewerkers nodig. De prognose die Boeing dit jaar afgeeft, ligt 3,4 procent hoger dan in 2021. In de prognoses is Rusland buiten beschouwing gelaten vanwege de westerse sancties tegen het land vanwege de oorlog in Oekraïne, aldus Boeing.
Europa, China en Noord-Amerika zijn goed voor meer dan de helft van de personeelsvraag die Boeing voorziet. De sterkst groeiende regio's voor de luchtvaart zijn Afrika en het zuidoosten en zuiden van Azië. "Nu de luchtvaart herstelt van de pandemie en plannen maakt voor groei op lange termijn, verwachten we een stabiele en toenemende vraag naar personeel en ook aanhoudende vraag naar goede training", zegt Boeing.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland krijgt er volgend jaar waarschijnlijk 68.000 nieuwbouwwoningen bij, voorspelt ING. Dat is een lichte stijging in vergelijking met dit jaar, maar nog altijd te weinig om het doel van 100.000 woningen per jaar te halen.
37 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft staan op 2 procent. Het is de vierde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt.
55 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen Europese banken over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor het financieren van Oekraïne. Volgens de centrale bank worden Europese banken die daarbij betrokken zijn voor de rechter in Rusland gesleept voor schadevergoedingen aan de Russische staat.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verder verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 3,75 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet alsnog langer wacht met het volledig handhaven van de wet die schijnzelfstandigheid moet tegengaan. Werkgevers krijgen nu alleen een naheffing en nog geen boete als zij betrapt worden op de inzet van zzp'ers voor werk dat in loondienst gedaan moet worden. De Kamer wil dat dit nog een jaar zo blijft.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery voert gesprekken met de oprichter van een prominent beleggingsfonds over een mogelijke overname van de televisienetwerken van het entertainmentconcern. Dit melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
2 uur geleden