Boegbeeld uit pensioensector vertrekt
ZEIST (ANP) - Directeur Peter Borgdorff vertrekt bij het Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW). Hij gaat met ingang van volgend jaar met pensioen en draagt het stokje over aan John Landman. Borgdorff is al jarenlang het gezicht van PFZW, dat de pensioenen beheert van 2,9 miljoen mensen.
Het op een na grootste pensioenfonds van Nederland heeft het de laatste tijd moeilijk door de aanhoudend lage rente en de coronacrisis. Bij de publicatie van het kwartaalbericht van PFZW in juli noemde Borgdorff het nog een "zorg" dat de zogeheten dekkingsgraad bij zijn fonds nog niet hoog genoeg was. "De kans op verlaging van pensioenen in 2021 blijft daarmee aanzienlijk", gaf de directeur aan.
In augustus is de financiële positie van PFZW wel weer iets verbeterd. Maar ook toen voldeed de dekkingsgraad met 88 procent nog niet aan de tijdelijk versoepelde minimumgrens van de overheid. Die staat op 90 procent. Als de graadmeter daar eind van dit jaar onder zit, moet er gekort worden. Dinsdag brengen de grote Nederlandse pensioenfondsen weer nieuwe cijfers naar buiten.
Borgdorffs opvolger Landman begon zijn loopbaan bij het ministerie van Economische Zaken en werkte vervolgens bij de Sociaal-Economische Raad (SER). Daarna was hij bij De Nederlandsche Bank (DNB) in verschillende leidinggevende functies verantwoordelijk voor toezicht op de pensioensector. De afgelopen jaren werkte hij bij de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) als directeur Strategie.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.
3 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De Europese Unie moet zelf een techreus worden, stelt premier Rob Jetten. Samen met de Franse president Emmanuel Macron benadrukte Jetten tijdens een bezoek aan Eindhoven het belang van strategische autonomie voor het continent "in tijden van verschuivende machtsverhoudingen".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een deel van de goudvoorraad uit de Verenigde Staten en Canada gehaald. Daarmee wordt Londen nu de standplaats met het grootste deel van de Nederlandse goudvoorraad, gevolgd door Zeist. Londen wordt gezien als een belangrijk handelscentrum voor fysiek goud. Het goud ligt opgeslagen in de centrale banken van die landen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland stijgen de komende tijd waarschijnlijk verder door de conflicten in het Midden-Oosten en tussen Rusland en Oekraïne. Dat denken deskundigen op dit gebied, nadat uit cijfers van het consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers woensdag bleek dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter Euro95 is gestegen tot een nieuw record. Die van diesel zal dat naar verwachting ook doen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW vinden dat vakbonden weer om tafel moeten met het kabinet na een "stevige handreiking" van de coalitie op het vlak van sociale zekerheid. Dat de bonden vasthouden aan aangekondigde stakingen is teleurstellend, zeggen de belangenbehartigers van het bedrijfsleven in een reactie op gelekte begrotingsplannen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Nederlandse strategische olievoorraad wordt op de markt gebracht, meldt minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66). Het gaat om ongeveer 780.000 vaten in handen van de Staat. In juli werden al 2,7 miljoen vaten olie van de strategische voorraad in handen van commerciële partijen vrijgegeven.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten hebben er woensdag mee ingestemd de importtarieven op een groot deel van de Armeense producten tijdelijk af te schaffen. De Europese Commissie deed dit voorstel afgelopen zomer om Armenië te steunen na handelsbeperkingen en dreigingen vanuit Rusland. Dat gebeurde rondom parlementsverkiezingen, die gewonnen werden door de EU-gezinde premier Nikol Pasjinjan.
3 uur geleden