Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bodemonderzoeker Fugro: veel werk voor windparken op zee

Bodemonderzoeker Fugro: veel werk voor windparken op zee

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro heeft het druk met zijn diensten voor windparken op zee. Maar ook bij traditionele olie- en gasprojecten heeft Fugro meer werk omdat landen vanwege de oorlog in Oekraïne de eigen energieveiligheid hoog op de agenda hebben gezet. Het Nederlandse bedrijf zag daardoor de omzet en orderontvangst in de eerste helft van dit jaar flink stijgen.

De omzet kwam uit op 833 miljoen euro, tegen ruim 673 miljoen euro een jaar eerder. Ook met bodemonderzoek voor infrastructuur- en waterprojecten - bijvoorbeeld werk rond klimaatverandering - werd meer omzet geboekt. Volgens de onderneming uit Leidschendam zijn offshore wind, infra en water nu goed voor meer dan 60 procent van de inkomsten. De orderontvangst voor de komende twaalf maanden nam met bijna 22 procent toe naar meer dan 1,1 miljard euro, geholpen door groei in alle regio's.

De nettowinst in de eerste zes maanden van dit jaar bedroeg 29,4 miljoen euro. Dat was vorig jaar ruim 17 miljoen euro. Fugro handhaaft zijn verwachtingen voor het gehele jaar, waarbij onder meer wordt gerekend op verdere groei van de omzet. Het beursgenoteerde bedrijf meldde verder dat het nieuwe aandelen wil gaan uitgeven. Het gaat daarbij om maximaal 10 procent van het uitstaande aandelenkapitaal.

Meer uit Financieel

Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

1 uur geleden
Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

2 uur geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

2 uur geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

3 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

4 uur geleden
Bonden bereiden acties voor om kabinetsplannen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.

4 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen Emiraten repatriëren maandag passagiers

DUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.

4 uur geleden