Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bodemonderzoeker Fugro: veel werk voor windparken op zee

Bodemonderzoeker Fugro: veel werk voor windparken op zee

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro heeft het druk met zijn diensten voor windparken op zee. Maar ook bij traditionele olie- en gasprojecten heeft Fugro meer werk omdat landen vanwege de oorlog in Oekraïne de eigen energieveiligheid hoog op de agenda hebben gezet. Het Nederlandse bedrijf zag daardoor de omzet en orderontvangst in de eerste helft van dit jaar flink stijgen.

De omzet kwam uit op 833 miljoen euro, tegen ruim 673 miljoen euro een jaar eerder. Ook met bodemonderzoek voor infrastructuur- en waterprojecten - bijvoorbeeld werk rond klimaatverandering - werd meer omzet geboekt. Volgens de onderneming uit Leidschendam zijn offshore wind, infra en water nu goed voor meer dan 60 procent van de inkomsten. De orderontvangst voor de komende twaalf maanden nam met bijna 22 procent toe naar meer dan 1,1 miljard euro, geholpen door groei in alle regio's.

De nettowinst in de eerste zes maanden van dit jaar bedroeg 29,4 miljoen euro. Dat was vorig jaar ruim 17 miljoen euro. Fugro handhaaft zijn verwachtingen voor het gehele jaar, waarbij onder meer wordt gerekend op verdere groei van de omzet. Het beursgenoteerde bedrijf meldde verder dat het nieuwe aandelen wil gaan uitgeven. Het gaat daarbij om maximaal 10 procent van het uitstaande aandelenkapitaal.

Meer uit Financieel

Stijgende olieprijzen zorgen voor minnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.

2 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt X om zorgen over leeftijdscontroles

DUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.

2 uur geleden
Saudi-Arabië legt energie-installaties stil na aanvallen Houthi's

JAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.

4 uur geleden
Tientallen vluchten op Schiphol geschrapt om Britse storing

SCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.

5 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, Shell wint door hogere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.

6 uur geleden
Britse vluchten vertraagd door storing bij luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.

6 uur geleden
Rekenkamer: EU mist eensgezinde aanpak illegale tabakshandel

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.

7 uur geleden