Bodemonderzoeker Fugro uitblinker op Damrak na goede cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurs in Amsterdam, dankzij goed ontvangen resultaten. Ook chiptoeleverancier Besi kwam met cijfers en werd hoger gezet door beleggers. Verder bleef de aandacht op de financiële markten uitgaan naar de ontwikkelingen rond Oekraïne. Op Wall Street waren donderdag stevige koersverliezen te zien door zorgen over een Russische invasie van Oekraïne.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 750,53 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 1056,13 punten. De beurs in Frankfurt zakte 0,1 procent, maar Londen en Parijs wonnen 0,2 procent.
In de MidKap was Fugro veruit de sterkste stijger met een plus van meer dan 16 procent. Het bedrijf behaalde in het vierde kwartaal flink meer omzet, mede dankzij meer werkzaamheden voor offshore windmolenparken. Maar ook met bodemonderzoek voor infra- en waterprojecten werd meer omzet geboekt. De onderneming verwacht voor dit jaar een verdere groei van de omzet en winstmarge.
Stijging
Besi ging bijna 3 procent omhoog in de AEX. Het chipbedrijf wist de omzet en winst flink op te voeren in het laatste kwartaal van 2021 door de wereldwijde sterke vraag naar halfgeleiders. Branchegenoten ASML en ASMI wonnen tot 2 procent. Sterkste stijger in de hoofdindex was supermarktconcern Ahold Delhaize met een plus van 3,5 procent. Grootste daler was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway met een min van 3,8 procent.
Bij de kleinere fondsen op het Damrak was detacheerder Brunel een winnaar met een stijging van 6,3 procent dankzij goede cijfers. Ook bouwer Heijmans opende de boeken en ging licht omhoog.
Beurs Parijs
Op de beurs in Parijs verloor het Franse modehuis Hermès, bekend van de zijden sjaaltjes en Birkin-handtassen, 4,8 procent na tegenvallende cijfers. In Frankfurt werd de grote Duitse verzekeraar Allianz 1,4 procent in het rood gezet na publicatie van resultaten.
De euro was 1,1362 dollar waard, tegen 1,1369 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 2,6 procent tot 89,40 dollar. Brentolie kostte 2,5 procent minder op 90,64 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
12 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
14 uur geleden