Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bodemonderzoeker Fugro schrapt banen in VS na komst Trump

Bodemonderzoeker Fugro schrapt banen in VS na komst Trump

LEIDSCHENDAM (ANP) - De Nederlandse bodemonderzoeker Fugro heeft in het afgelopen kwartaal meer dan honderd van de ruim 2000 banen in de Verenigde Staten geschrapt omdat Amerikaanse projecten voor windmolens op zee zijn stilgelegd sinds de komst van president Donald Trump. Ook worden andere kostenbesparende maatregelen genomen door Fugro, waaronder een pauze op het inhuren van personeel voor ondersteunende functies.

Dat heeft topman Mark Heine gezegd in een toelichting op de kwartaalcijfers. Vorige week kwam de onderneming uit Leidschendam al met een winst- en omzetwaarschuwing. Fugro zei daarbij ook dat klanten wereldwijd terughoudender zijn geworden met nieuwe projecten door het handelsbeleid van Trump en de economische onzekerheden.

De brutowinst verdampte naar slechts 0,8 miljoen euro, vergeleken met 44,2 miljoen euro vorig jaar. De omzet ging met 11 procent omlaag tot 450 miljoen euro. Bij het orderboek voor het komende jaar was lichte krimp te zien.

Offshore windmarkt

Volgens Heine was de Amerikaanse offshore windmarkt vorig jaar goed voor circa 7 procent van de totale omzet. Hij stelde dat de situatie scherp wordt gevolgd en dat verder banenverlies niet wordt uitgesloten. Volgens het bedrijf is er een "nieuwe politieke realiteit" in de VS. Trump heeft gezegd dat offshore wind te duur is en tekende na zijn komst in het Witte Huis direct een decreet waarbij vergunningen voor nieuwe windprojecten op zee werden opgeschort.

Het beursgenoteerde Fugro zei wel groeimogelijkheden te zien in andere sectoren, zoals bij de winning van belangrijke mineralen en ook bewaking van belangrijke infrastructuur onder de zee, zoals olie- en gaspijpleidingen en internetkabels. Zo tekende Fugro vorige week nog een overeenkomst met het ministerie van Defensie voor de bouw van een surveillanceschip, in samenwerking met scheepsbouwer Damen. Dat schip zal dan door Fugro ingezet worden voor de Nederlandse marine om infrastructuur op zee te bewaken.

Meer uit Financieel

Belgische vakbonden schorten spoorstakingen op

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische spoorvakbonden schorten hun stakingsplannen op en gaan onderhandelen met de federale overheid. Sinds begin dit jaar legden ze 23 keer het werk neer uit protest tegen onder meer de pensioenplannen van de regering-De Wever. Die acties zorgden ook voor overlast voor Nederlandse reizigers, bijvoorbeeld doordat tussen Nederland en België minder internationale treinen reden.

3 minuten geleden
Airbus houdt vast aan prognoses, impact handelsstrijd onduidelijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Airbus houdt voorlopig vast aan zijn prognoses voor het hele jaar, ondanks onzekerheid over Amerikaanse importheffingen die wereldwijd toeleveringsketens verstoren. Dat betekent dat de Europese vliegtuigbouwer nog steeds verwacht ongeveer 820 toestellen af te leveren, tegen 766 in heel vorig jaar.

1 uur geleden
Cyberdienst waarschuwt voor kwetsbaarheid in bedrijfssoftware SAP

DEN HAAG (ANP) - Het Digital Trust Center (DTC) waarschuwt voor een kwetsbaarheid in bedrijfssoftware van SAP. Het Duitse bedrijf meldde eind vorige week al dat deze kwetsbaarheid actief werd misbruikt. Nu blijkt dat aanvallers dit zwakke punt ook gebruiken om later opnieuw toegang tot systemen te krijgen.

1 uur geleden
Aandeelhouders Unilever uiten onvrede over beloningen aan de top

LONDEN (ANP) - Aandeelhouders van Unilever hebben hun onvrede geuit over het beloningsbeleid bij de verkoper van merken als Axe, Dove en Knorr. Een aanzienlijke minderheid van bijna 28 procent stemde tegen het rapport over de beloningen voor bestuurders vorig jaar. Het ging om een adviserende stem op de aandeelhoudersvergadering in Londen, wat betekent dat Unilever niet verplicht is de beloningen aan te passen.

1 uur geleden
Beleggers positief over kwartaalcijfers Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM hoorde woensdag bij de grotere winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden na een wisselend koersverloop in de ochtend uiteindelijk positief op de resultaten van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie. Er waren veel bedrijfscijfers te verwerken. Ook konden de financiële markten reageren op nieuwe economische gegevens uit zowel de eurozone als de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Verkoop warmtepompen flink gegroeid, merkt branche

NAARDEN (ANP) - De verkoop van warmtepompen is flink gegroeid vergeleken met een jaar geleden. Volgens de Vereniging Warmtepompen kregen in het eerste kwartaal ongeveer 60 procent meer woningen een warmtepomp. Toch is de branche slechts gematigd optimistisch.

2 uur geleden
Krant: Shein overweegt VS anders te gaan beleveren door heffingen

LONDEN (ANP) - De Chinese fastfashionwebshop Shein verkent mogelijkheden om de toelevering voor de Verenigde Staten anders te organiseren voor het geval Donald Trump vasthoudt aan de forse heffingen voor import uit China, meldt de Financial Times op basis van ingewijden. De handelsoorlog zou ook de plannen voor een beursgang in Londen kunnen dwarsbomen, heeft de Britse zakenkrant vernomen.

3 uur geleden