Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na omzetalarm

Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na omzetalarm

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging maandag bijna 11 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft de omzetverwachting ingetrokken door aanzienlijke veranderingen in de marktomstandigheden. Het bedrijf spreekt van verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee en ook van zwakte op de olie- en gasmarkt. Veel projecten worden daardoor uitgesteld.

Om de winstgevendheid te beschermen zet Fugro onder meer in op het verlagen van de kosten. Het bedrijf schrapt nog eens 300 banen, bovenop de eerder aangekondigde 750 ontslagen. Ook neemt Fugro maatregelen rond de vloot in het komende winterseizoen, waarbij verschillende schepen tijdelijk niet gebruikt zullen worden en slechts een minimale bezetting krijgen. Daarnaast wil het bedrijf de investeringen volgend jaar aanzienlijk verminderen.

De AEX-index, die sinds maandag uit dertig hoofdfondsen bestaat, noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent hoger op 934,64 punten.

MidKap zakte 1 procent

De MidKap zakte 1 procent tot 888,14 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 0,6 procent.

Chipmachinemaker ASML steeg ruim 3 procent en ABN AMRO klom 0,5 procent, na adviesverhogingen door zakenbank Morgan Stanley. Supermarktconcern Ahold Delhaize kreeg een koopadvies van investeringsbank Jefferies en won 1 procent.

Lancering elektrische modellen uitgesteld

Naast Fugro stond OCI onderaan in de MidKap met een min van 11 procent. De kunstmestproducent, die in de afgelopen jaren bijna alle activiteiten heeft verkocht, onderzoekt een mogelijke fusie met Orascom Construction. De aandeelhouders van OCI zullen daarbij nieuwe aandelen Orascom Construction ontvangen tegen een verhouding die zal worden vastgesteld na afronding van de boekenonderzoeken. De beursnotering van OCI in Amsterdam zal na een succesvolle fusie worden geschrapt.

Porsche zakte 7 procent in Frankfurt na een winstalarm. De sportwagenfabrikant heeft de lancering van nieuwe elektrische modellen uitgesteld door de onvoorspelbare vraag naar elektrische auto's. Ook waarschuwde het dochterbedrijf van Volkswagen voor de impact van de Amerikaanse importheffingen en een zwakkere Chinese markt. Ook VW (min 6 procent) waarschuwde voor een lager dan verwachte winst door de problemen bij Porsche.

Meer uit Financieel

Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

4 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

15 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

1 dag geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden