Bodemonderzoeker Fugro helpt Denen bij nieuwe windparken op zee
LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro heeft een nieuwe klus in Denemarken binnengehaald voor de voorbereiding van de aanleg van windmolens op zee. Vanaf 2024 gaat de onderneming uit Leidschendam in opdracht van het Deense Energinet de zeebodem en alles daaronder in beeld brengen om geïnteresseerde ontwikkelaars hierover te informeren, voordat zij meedingen naar een klus.
Tot zeker ver in 2025 zullen de onderzoeken doorgaan om er zekerder van te zijn dat de turbines en kabels op de goede plekken komen te liggen. Denemarken wil met de aanleg van het windproject op zee North Sea I zijn energiecapaciteit met 4 gigawatt uitbreiden. Dat is ongeveer 14 procent van het huidige elektriciteitsverbruik van Nederland.
Fugro, dat vorig jaar goed was voor een jaaromzet van bijna 1,5 miljard euro, ziet het binnenhalen van de nieuwe opdracht als het bewijs dat klanten ook op de lange termijn op zoek blijven naar meer energiecapaciteit uit hernieuwbare bronnen. Martin Kilsgaard Østergaard, projectleider bij Energinet, zegt blij te zijn met de overeenkomst met Fugro vanwege het succesvolle eerdere werk van het Nederlandse bedrijf voor Deense windparken op zee. Hoeveel geld met de klus is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
19 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.
2 uur geledenBURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend aan zijn streamingdiensten en films. Ook gaven bezoekers meer uit tijdens bezoeken aan Disney-pretparken en cruises, wat een daling van het aantal internationale bezoekers aan de Amerikaanse parken compenseerde.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag voor de tweede dag op rij stevig omlaag. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat er "grote vooruitgang" is geboekt bij onderhandelingen over een definitief akkoord over het stoppen van de oorlog met Iran. De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif, die bemiddelt in de gesprekken tussen Iran en de VS, zei in een bericht op X dat hij hoopt op een blijvend akkoord dat zorgt voor vrede en stabiliteit in de regio en daarbuiten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is voor consumenten makkelijker geworden om hun telecomabonnement op te zeggen. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de telecomaanbieders de drempel om op te zeggen verlaagd na onderzoek van de ACM zelf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.
4 uur geleden