Bodemonderzoeker Fugro helpt Denen bij nieuwe windparken op zee
LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro heeft een nieuwe klus in Denemarken binnengehaald voor de voorbereiding van de aanleg van windmolens op zee. Vanaf 2024 gaat de onderneming uit Leidschendam in opdracht van het Deense Energinet de zeebodem en alles daaronder in beeld brengen om geïnteresseerde ontwikkelaars hierover te informeren, voordat zij meedingen naar een klus.
Tot zeker ver in 2025 zullen de onderzoeken doorgaan om er zekerder van te zijn dat de turbines en kabels op de goede plekken komen te liggen. Denemarken wil met de aanleg van het windproject op zee North Sea I zijn energiecapaciteit met 4 gigawatt uitbreiden. Dat is ongeveer 14 procent van het huidige elektriciteitsverbruik van Nederland.
Fugro, dat vorig jaar goed was voor een jaaromzet van bijna 1,5 miljard euro, ziet het binnenhalen van de nieuwe opdracht als het bewijs dat klanten ook op de lange termijn op zoek blijven naar meer energiecapaciteit uit hernieuwbare bronnen. Martin Kilsgaard Østergaard, projectleider bij Energinet, zegt blij te zijn met de overeenkomst met Fugro vanwege het succesvolle eerdere werk van het Nederlandse bedrijf voor Deense windparken op zee. Hoeveel geld met de klus is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zijn boos over het uitblijven van een oorlogstoeslag. Die krijgen ze nog niet, omdat Nederlandse rederijen het gebied niet erkennen als oorlogsgebied. De vakbond voor zeevarenden Nautilus is verbolgen en overweegt juridische stappen, laat bestuurder Richard Moti weten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.
4 uur geleden