Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bodemonderzoeker Fugro heeft last van onzeker energiebeleid in VS

Bodemonderzoeker Fugro heeft last van onzeker energiebeleid in VS

LEIDSCHENDAM (ANP) - De Nederlandse bodemonderzoeker Fugro heeft last van het veranderende Amerikaanse beleid op het gebied van energie. Fugro, dat op zee en op land terrein in kaart brengt voor bijvoorbeeld energiebedrijven, verwacht dat onzekerheden rond de koers van president Donald Trump vooral in de eerste helft van dit jaar op de omzet blijven drukken.

Trump heeft beleid aangekondigd om meer olie en gas op te pompen en minder in te zetten op windparken op zee. Maar voor veel partijen in de VS heerst nog veel onduidelijkheid, zegt Fugro-topman Mark Heine. "Veel dingen die Trump heeft geroepen moeten nog uitgewerkt worden in beleid. Veel partijen wachten af wat daarin precies wordt opgeschreven. Dat heeft natuurlijk een effect op Fugro", legt hij uit. Heine verwacht in juli meer duidelijkheid over Trumps beleid.

Hij gaat ervan uit dat Fugro in de tweede helft van 2025 weinig last heeft van beleidswijzigingen. De werknemers en apparatuur van Fugro in dat land kunnen makkelijk omschakelen, stelt de topman. "We kunnen op elke markt bodemonderzoek doen. Of je nu een windmolen neer wilt zetten of iets anders op de zeebodem, dat maakt niet uit."

Windenergieprojecten

De bodemonderzoeker kampte vorig jaar in de VS al met het pauzeren van belangrijke windenergieprojecten op zee en projecten voor afvang, opslag en hergebruik van CO2. Ook is volgens het bedrijf sprake van een langzame herstart van de Noord-Amerikaanse lng-sector. De omzet in deze regio viel in 2024 bijna 11 procent lager uit dan in 2023. Daarnaast had Fugro in het Midden-Oosten last van de aanhoudende conflicten.

De opbrengsten van heel Fugro stegen vorig jaar wel, ondanks de krimp in de VS en het Midden-Oosten. De bodemonderzoeker profiteerde vooral van meer windenergieprojecten op zee in Europa, Afrika en Azië. In dat laatste continent deed de bodemonderzoeker het ook goed dankzij onderzoeken voor onder meer olie- en gasinfrastructuur op zee. De omzet steeg 4 procent in 2024 naar bijna 2,3 miljard euro. De nettowinst kwam uit op 274 miljoen euro, tegen iets minder dan 255 miljoen euro in 2023.

Heine denkt verder niet dat Fugro last krijgt van importtarieven waarmee Trump heeft gedreigd. "We hebben onze eigen mensen en apparatuur in Amerika om het werk uit te voeren. Als Trump tarieven introduceert voor het importeren van Europese goederen of mensen, doet dat niks met Fugro."

Meer uit Financieel

ANVR: vliegtaks volgend jaar met bijna 3 procent omhoog

LEUSDEN (ANP) - De Nederlandse overheid maakt vliegen volgend jaar opnieuw duurder. De vliegbelasting gaat met 2,9 procent omhoog tot 30,25 euro, heeft brancheorganisatie ANVR berekend.

1 uur geleden
VS en EU bekrachtigen handelsakkoord over Amerikaanse heffingen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en de Europese Unie hebben donderdag een eerder bereikt handelsakkoord formeel bekrachtigd. Het akkoord, dat vorige maand al in grote lijnen werd overeengekomen, omvat onder meer een Amerikaanse invoerheffing van 15 procent op de meeste EU-producten, waaronder auto's, farmaceutische producten, halfgeleiders en hout. Meer details over het akkoord zijn nu bekendgemaakt.

1 uur geleden
RvS neemt over twee weken besluit over natuurvergunning Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Schiphol weet over twee weken of de luchthaven zijn natuurvergunning terugkrijgt zolang een hoger beroep loopt tegen de vernietiging daarvan. De Raad van State (RvS) zal op 4 september uitspraak doen in een spoedprocedure die Schiphol had aangespannen.

1 uur geleden
Israëlische bedrijven niet toegelaten op wapenbeurs Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Vier Israëlische bedrijven worden dit jaar niet toegelaten op de wapenbeurs in Rotterdam wegens zorgen over de veiligheid. Dat heeft directeur Hans Huigen van de Nederlandse Industrie voor Defensie en Veiligheid (NIDV) bevestigd na berichtgeving van de NOS. "We willen de beurs zo goed en ordentelijk mogelijk laten verlopen", aldus de directeur.

2 uur geleden
Thuisbezorgd-moeder doet proef met robot voor maaltijdbezorging

ZÜRICH (ANP) - Just Eat Takeaway gaat proeven doen met grondrobots die maaltijden aan de voordeur bezorgen. Daarvoor is de eigenaar van Thuisbezorgd.nl een samenwerking aangegaan met het Zwitserse robotbedrijf RIVR. De robot gaat in eerste instantie maaltijden bezorgen in het Zwitserse Zürich, maar dit moet later dit jaar ook in andere Europese steden worden geïntroduceerd.

2 uur geleden
Economische bedrijvigheid eurozone trekt verder aan

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in augustus verder toegenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de industriesector van het eurogebied is aangetrokken, terwijl de dienstensector een kleine groeivertraging liet zien.

3 uur geleden
Maker Delfts blauw boekt sterke groei door webshop en toeristen

DELFT (ANP) - Porseleinproducent Royal Delft, bekend van het Delfts blauw, heeft een financieel sterk eerste halfjaar achter de rug. Het bedrijf zag vooral een flinke groei in de onlineverkoop via de eigen webshop. Ook verkocht Royal Delft meer porselein en kristal van Royal Leerdam aan toeristen.

3 uur geleden