Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bodemonderzoeker Fugro doet meer werk voor offshore windparken

Bodemonderzoeker Fugro doet meer werk voor offshore windparken

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro blijft profiteren van de grote vraag naar zijn diensten voor windmolenparken op zee. Mede daardoor zag het bedrijf de omzet in de eerste helft van dit jaar met bijna een kwart toenemen, terwijl ook de nettowinst flink steeg. Topman Mark Heine spreekt in een toelichting van sterke resultaten voor het bedrijf in Leidschendam.

De omzet kwam uit op iets meer dan 1 miljard euro. Het nettoresultaat bedroeg 71,7 miljoen euro, tegen 29,4 miljoen euro een jaar eerder. Volgens Fugro droegen alle regio's bij aan de verbetering van de prestaties. Het orderboek voor de komende twaalf maanden staat op 1,3 miljard euro. Fugro is ook erg positief gestemd over de groei in de rest van dit jaar.

Volgens Fugro namen de inkomsten uit activiteiten voor duurzame energieprojecten met 60 procent toe. Hernieuwbare energie is inmiddels het grootste marktsegment voor Fugro. De onderneming is ook actief met bodemonderzoek voor olie- en gasbedrijven en water- en infrastructuurprojecten.

Energietransitie

"Over de hele wereld profiteren we van een hoge klantvraag naar klimaatadaptatie en oplossingen voor de energietransitie, met name voor offshore wind", aldus Heine. Fugro doet ook meer werk voor olie- en gasprojecten, omdat door de oorlog in Oekraïne er grotere behoefte is aan energiezekerheid en daarom meer wordt geïnvesteerd in productie van olie en gas.

Heine verwacht dat de vraag naar windparken op zee nog jarenlang op een hoog niveau blijft. "Het gaat echt om hele grote hoeveelheden windmolens die geplaatst moeten worden." De topman stelt zelfs dat sommige landen een beetje te ambitieus zijn met hun plannen voor offshore wind. Die plannen kunnen volgens hem niet altijd binnen de beoogde termijn gerealiseerd worden, vanwege gebrek aan capaciteit en personeel.

Tegelijkertijd levert het bedrijf ook meer diensten aan de fossiele industrie, waaronder op het gebied van vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Volgens Heine is lng de "transitiebrandstof" omdat aardgas veel schoner is qua uitstoot dan steenkolen en olie.

Meer uit Financieel

Supermarktbranche wil geen zuivelflessen met statiegeld inzamelen

LEIDSCHENDAM (ANP) - Als er statiegeld op plastic zuivelflessen komt, zouden die verpakkingen niet via supermarkten moeten worden ingezameld, vindt het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL). Afgelopen vrijdag werd bekend dat minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66) aan een voorstel werkt om het statiegeldsysteem uit te breiden naar plastic zuivel- en sapflessen. Maar de supermarktbrancheorganisatie maakt zich "grote zorgen" over het innemen van zuivelverpakkingen.

1 minuut geleden
Stikstofuitstoot door mest net iets onder nieuw plafond

DEN HAAG (ANP) - In Nederland werd vorig jaar 2 procent minder stikstof uitgestoten door veehouders dan een jaar eerder. Met bijna 440 miljoen kilo kwam de uitstoot net iets onder het nieuwe stikstofplafond voor 2025 uit, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het plafond werd in 2024 verlaagd na afspraken met de Europese Commissie over de afbouw van de mestproductie.

1 uur geleden
Nederlandse vrachtwagens vervoeren vooral minder bouwmaterialen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse vrachtwagens hebben vorig jaar minder goederen vervoerd dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. De daling komt vooral doordat het vervoer van bouwgoederen afnam.

1 uur geleden
Nederland opnieuw meest afhankelijk van Amerikaanse olie en gas

DEN HAAG (ANP) - Nederland haalde in 2025 bijna een kwart van zijn olie- en gasvoorraden opnieuw uit de Verenigde Staten, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vorig jaar was Nederland voor ruim 77 procent afhankelijk van energie uit het buitenland. Bijna een derde daarvan kwam uit de VS. Geen ander land leverde vorig jaar zo veel energie aan Nederland.

1 uur geleden
Franse rederij: enorm containerschip door Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Het enorme containerschip Galapagos van de Franse rederij CMA CGM is zondagochtend door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens CMA CGM is dat een belangrijke mijlpaal. Het onder de Franse vlag varende schip met een lengte van 366 meter is afkomstig uit de Verenigde Arabische Emiraten.

22 uur geleden
Nieuwe Fed-voorzitter Kevin Warsh naar ECB-forum in Portugal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Kevin Warsh, gaat komende week naar het jaarlijkse forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Dat wordt zijn eerste publieke optreden buiten de Verenigde Staten. Warsh nam in mei het voorzitterschap van de Federal Reserve over van Jerome Powell, die twee termijnen heeft gediend.

23 uur geleden
Australië scherpt verbod op sociale media voor kinderen aan

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.

1 dag geleden