Bodem in zicht, dus kabinet vult opnieuw subsidiepot isolatie aan
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stopt nog eens 35 miljoen euro in een subsidiepot voor isolatie van huizen en bijvoorbeeld het plaatsen van warmtepompen. De subsidie, met inmiddels een budget van 325 miljoen euro, was in trek en dreigde sneller op te raken dan gedacht. Het loket voor de subsidie is nog tot het einde van het jaar open.
De Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing bedroeg aan het begin van het jaar nog 228 miljoen euro. Vorige maand werd daar al geld bijgedaan door het kabinet. Inmiddels is het budget met bijna 100 miljoen verhoogd. Juist in tijden van enorm hoge gasprijzen vindt het kabinet het van belang dat mensen zorgen dat hun huis minder of schonere energie gebruikt.
De aanvragen voor de subsidie "lopen nog sneller op dat we eerder hadden verwacht", aldus energieminister Rob Jetten. Het kabinet heeft daarom het budget verhoogd "om te voorkomen dat hoognodige isolerende maatregelen tot stilstand komen". Minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) benadrukt dat huizen sneller geïsoleerd moeten worden, ook om de klimaatdoelen te halen. "Of het nou omwille van Parijs, Poetin of de portemonnee is: het tempo moet omhoog", zegt hij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
2 dagen geleden