Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bod Siemens Energy op 's werelds grootste windturbinemaker

Bod Siemens Energy op 's werelds grootste windturbinemaker

HAMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Siemens Energy legt ruim 4 miljard euro neer voor de rest van de aandelen van Siemens Gamesa, de grootste windmolenproducent ter wereld. Siemens Energy had al bevestigd een bod te overwegen op de aandelen van de Duits-Spaanse maker van windturbines die het nog niet bezit.

Siemens Energy betaalt ruim 18 euro per aandeel en heeft al 67 procent van het bedrijf in handen. Met de overname gaat het bedrijf van de beurs. De marktwaarde van de windturbinemaker, een dochteronderneming van het Duitse industrieconcern Siemens, wordt geschat op zo'n 11 miljard euro, volgens data van persbureau Bloomberg.

Siemens verwacht dat de overname, waar al maandenlang over werd gespeculeerd, in de tweede helft van dit jaar is afgerond. "Het is cruciaal dat de verslechterde situatie bij Gamesa zo snel mogelijk gestopt wordt en dat het bedrijf weer winstgevend wordt", aldus Joe Kaeser, voorzitter van de raad van commissarissen van Siemens Energy.

Bij de windturbinebouwer Gamesa gaat het al lange tijd niet goed. De slechte resultaten zijn onder meer het gevolg van wereldwijd verstoorde toeleveringsketens als gevolg van de pandemie. Zo raakten projecten vertraagd door een gebrek aan onderdelen en liepen de kosten van grondstoffen zoals energie, staal en koper op. In februari stapte toenmalig topman Andreas Nauen al op vanwege de aanhoudend slechte resultaten bij het bedrijf.

Meer uit Financieel

Ook 150 ABN AMRO-medewerkers gaan dinsdag staken, stelt FNV

DEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.

13 minuten geleden
Olieprijzen hoger na aanvallen op olietankers Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.

34 minuten geleden
Milieuclub: grote bedrijven vliegen minder, maar niet allemaal

UTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.

58 minuten geleden
Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

14 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

14 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

15 uur geleden
Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

17 uur geleden