Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bod Siemens Energy op 's werelds grootste windturbinemaker

Bod Siemens Energy op 's werelds grootste windturbinemaker

HAMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Siemens Energy legt ruim 4 miljard euro neer voor de rest van de aandelen van Siemens Gamesa, de grootste windmolenproducent ter wereld. Siemens Energy had al bevestigd een bod te overwegen op de aandelen van de Duits-Spaanse maker van windturbines die het nog niet bezit.

Siemens Energy betaalt ruim 18 euro per aandeel en heeft al 67 procent van het bedrijf in handen. Met de overname gaat het bedrijf van de beurs. De marktwaarde van de windturbinemaker, een dochteronderneming van het Duitse industrieconcern Siemens, wordt geschat op zo'n 11 miljard euro, volgens data van persbureau Bloomberg.

Siemens verwacht dat de overname, waar al maandenlang over werd gespeculeerd, in de tweede helft van dit jaar is afgerond. "Het is cruciaal dat de verslechterde situatie bij Gamesa zo snel mogelijk gestopt wordt en dat het bedrijf weer winstgevend wordt", aldus Joe Kaeser, voorzitter van de raad van commissarissen van Siemens Energy.

Bij de windturbinebouwer Gamesa gaat het al lange tijd niet goed. De slechte resultaten zijn onder meer het gevolg van wereldwijd verstoorde toeleveringsketens als gevolg van de pandemie. Zo raakten projecten vertraagd door een gebrek aan onderdelen en liepen de kosten van grondstoffen zoals energie, staal en koper op. In februari stapte toenmalig topman Andreas Nauen al op vanwege de aanhoudend slechte resultaten bij het bedrijf.

Meer uit Financieel

Onderzoek Kadaster: kwart nieuwbouw komt in vier grote steden

APELDOORN (ANP) - Ruim een kwart van de nieuwe woningen wordt de komende jaren in de vier grootste gemeenten van Nederland gebouwd. Dat meldt het Kadaster na onderzoek. Het aandeel appartementen wordt in de komende jaren ook een stuk groter, hoewel dit soort woningen wel iets kleiner wordt in oppervlakte. Het onderzoek baseert zich op woningen die al zijn vergund of in aanbouw zijn.

11 minuten geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

12 minuten geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

2 uur geleden
Google voert omzet op dankzij clouddivisie, winst krijgt tik

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.

4 uur geleden
Microsoft verdient opnieuw meer aan clouddivisie door AI-vraag

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.

5 uur geleden
Italië verhoogt belasting banken om middeninkomens te helpen

ROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.

5 uur geleden
Beurzen in New York sluiten licht hoger na rentepauze Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine winsten de handel uitgegaan, na de beslissing van de Federal Reserve om de rente in de aanloop naar de midterms onveranderd te houden. De Amerikaanse centrale bank beloofde de inflatie omlaag te krijgen en de komende tijd informatie te vergaren over het beste beleid daarvoor. Techbedrijf Oracle maakte beleggers enthousiast met zijn strategie-update.

5 uur geleden