Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bochum krijgt hoge boete voor gestaakt duel na incident met beker

Bochum krijgt hoge boete voor gestaakt duel na incident met beker

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft VfL Bochum een boete van 100.000 euro opgelegd voor een incident in de thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach op 18 maart die door de scheidsrechter werd gestaakt. De bezoekers stonden op dat moment met 2-0 voor en dat werd ook later als eindstand bepaald.

Met nog zo'n 20 minuten te spelen, gooide een toeschouwer een beker met bier in de richting van een van de twee assistent-scheidsrechters en raakte daarbij diens hoofd. Scheidsrechter van dienst Benjamin Cortus twijfelde niet om het duel definitief te staken.

Bij een volgend vergelijkbaar incident in de komende anderhalf jaar moet Bochum een deel van het stadion sluiten. De club moet verder tegen eind 2022 een camerabewakingssysteem met hoge resolutie hebben geïnstalleerd in zijn stadion.

Het Openbaar Ministerie heeft ondertussen een 38-jarige verdachte de beschuldiging van mishandeling ten laste gelegd. "De procedure loopt nog, daarom doet Bochum geen verdere uitspraken over deze zaak", meldde de club, die nog een extra boete van 15.000 euro kreeg omdat fans bij drie andere momenten bekers op het veld gooiden.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Koeman kiest in uitduel met Polen voor Kluivert

WARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie met Justin Kluivert in het basiselftal. De speler van Bournemouth krijgt als meest aanvallende middenvelder de voorkeur boven Tijjani Reijnders, net als in oktober tijdens het vorige duel met Finland. Frenkie de Jong en Ryan Gravenberch zijn de andere twee middenvelders.

2 uur geleden
Messi leidt wereldkampioen Argentinië naar oefenzege op Angola

LUANDA (ANP) - Lionel Messi heeft Argentinië in een oefenwedstrijd naar een 2-0-zege op Angola geleid. Messi was goed voor een assist en een doelpunt. De wedstrijd in de Angolese hoofdstad Luanda was ter ere van vijftig jaar onafhankelijkheid van het Afrikaanse land, dat daarvoor een kolonie van Portugal was.

2 uur geleden
Van Dijk met 71 duels als aanvoerder naast recordhouder De Boer

WARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk komt vrijdag naast recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie voor de 71e keer de aanvoerdersband om zijn arm.

2 uur geleden
Doelman Verbruggen speelt 25e interland en krijgt zilveren schaal

WARSCHAU (ANP) - Bart Verbruggen speelt vrijdag in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen zijn 25e interland voor Oranje. De 23-jarige doelman van Brighton & Hove Albion debuteerde ruim twee jaar geleden in het EK-kwalificatieduel met Frankrijk, dat in oktober 2023 met 2-1 werd verloren.

2 uur geleden
Ajax wil efficiënter opereren en kijkt ook naar beursnotering

AMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax is het bespreekbaar dat de club van de beurs gaat. "Maar we gaan vooral onderzoeken hoe we ons voetbalbedrijf efficiënter kunnen maken", vertelde vicevoorzitter Dirk Anbeek van de raad van commissarissen van de club uit Amsterdam tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.

5 uur geleden
Grim blijft voorlopig interim-trainer bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim is ook de komende duels interim-trainer van Ajax. Dat zei algemeen directeur Menno Geelen tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.

5 uur geleden
Ronaldo vertrekt bij Portugal en dreigt duels op WK te missen

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van Portugal verlaten. De 40-jarige aanvaller kreeg donderdag een rode kaart in het verloren uitduel met Ierland (2-0) en is automatisch geschorst voor de volgende wedstrijd zondag tegen Armenië.

9 uur geleden