Bobsleeër De Bruin wil nog een keer alles geven in Sankt Moritz
SANKT MORITZ (ANP) - Bobsleeër Ivo de Bruin heeft komend weekend in Sankt Moritz nog één kans om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen. De 35-jarige Noord-Hollander zet in het Zwitserse ijskanaal alles op alles voor de noodzakelijke top 8-notering in de viermansbob. "Het wordt heel spannend", zegt hij.
De Bruin staat met nog een race te gaan veertiende in het wereldbekerklassement van de viermansbob. Om zich te plaatsen voor Beijing moet hij top 8 eindigen. Een lastige opgave, maar niet onmogelijk, denkt de bobsleeër die eerder naast een ticket voor de Spelen van Sotsji (2014) en Pyeongchang (2018) greep. Dit seizoen eindigde de Nederlandse viermansbob twee keer als elfde en vorige week als twaalfde. "We starten in onze beste opstelling. Dat hebben we na de eerste wereldbekerwedstrijd niet meer gedaan", verwijst hij naar de blessure van Janko Franjic.
De oudste van de twee broers Franjic liep in november een hamstringblessure op en kon daarna niet meer meedoen. Een groot gemis, zegt De Bruin. "Hij is onze beste remmer. Hij is nog niet helemaal hersteld, maar hij denkt dat het kan. Ik start ook in de tweemansbob, maar we richten alles op de viermansbob."
Kansrijk
Juist op de baan in St. Moritz acht De Bruin zich kansrijk om de gewenste topnotering te halen. "De baan in Zwitserland is heel lang, dus is de start iets minder belangrijk. We hebben in de meeste wedstrijden laten zien dat we bij de top 6 zitten qua snelheid onderin de baan, daar lopen we in op onze concurrenten. Maar ik ga er ook van uit dat we top 10 kunnen starten met dit team."
Volgens De Bruin is het verschil groot met Janko erbij. "Hij is fysiek de beste en ook de snelste. Daarnaast wil hij heel erg graag winnen. Hij zorgt voor de energie en is degene die de andere jongens aanstuurt en oppept."
Stuurmanskunsten
Na de start komt het op de stuurmanskunsten van De Bruin aan. Op een baan die elk jaar verandert, telt de ervaring. De bobsleeër zegt zich makkelijk aan te kunnen passen. "De meeste banen zijn van beton gemaakt en zijn altijd hetzelfde. De natuurbaan in St. Moritz heeft maar vier vaste bochten. De rest wordt gemaakt van sneeuw met water eroverheen en is elk jaar anders. Je krijgt maar een aantal runs en moet vervolgens precies weten hoe de baan loopt."
Het bobteam begint donderdag aan de trainingen. Zaterdag is de wedstrijd in de tweemansbob en zondag moet het gebeuren in de viermansbob. De Bruin: "Iedereen is gebrand om alles te geven. Hard starten en goed sturen. Of we het halen of niet, dat maakt niet uit. Dat is het resultaat. Wij zijn alleen met onze taak bezig, anders is de druk veel te hoog."
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
2 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
3 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
3 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden