Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bobsleeër De Bruin wil nog een keer alles geven in Sankt Moritz

Bobsleeër De Bruin wil nog een keer alles geven in Sankt Moritz

SANKT MORITZ (ANP) - Bobsleeër Ivo de Bruin heeft komend weekend in Sankt Moritz nog één kans om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen. De 35-jarige Noord-Hollander zet in het Zwitserse ijskanaal alles op alles voor de noodzakelijke top 8-notering in de viermansbob. "Het wordt heel spannend", zegt hij.

De Bruin staat met nog een race te gaan veertiende in het wereldbekerklassement van de viermansbob. Om zich te plaatsen voor Beijing moet hij top 8 eindigen. Een lastige opgave, maar niet onmogelijk, denkt de bobsleeër die eerder naast een ticket voor de Spelen van Sotsji (2014) en Pyeongchang (2018) greep. Dit seizoen eindigde de Nederlandse viermansbob twee keer als elfde en vorige week als twaalfde. "We starten in onze beste opstelling. Dat hebben we na de eerste wereldbekerwedstrijd niet meer gedaan", verwijst hij naar de blessure van Janko Franjic.

De oudste van de twee broers Franjic liep in november een hamstringblessure op en kon daarna niet meer meedoen. Een groot gemis, zegt De Bruin. "Hij is onze beste remmer. Hij is nog niet helemaal hersteld, maar hij denkt dat het kan. Ik start ook in de tweemansbob, maar we richten alles op de viermansbob."

Kansrijk

Juist op de baan in St. Moritz acht De Bruin zich kansrijk om de gewenste topnotering te halen. "De baan in Zwitserland is heel lang, dus is de start iets minder belangrijk. We hebben in de meeste wedstrijden laten zien dat we bij de top 6 zitten qua snelheid onderin de baan, daar lopen we in op onze concurrenten. Maar ik ga er ook van uit dat we top 10 kunnen starten met dit team."

Volgens De Bruin is het verschil groot met Janko erbij. "Hij is fysiek de beste en ook de snelste. Daarnaast wil hij heel erg graag winnen. Hij zorgt voor de energie en is degene die de andere jongens aanstuurt en oppept."

Stuurmanskunsten

Na de start komt het op de stuurmanskunsten van De Bruin aan. Op een baan die elk jaar verandert, telt de ervaring. De bobsleeër zegt zich makkelijk aan te kunnen passen. "De meeste banen zijn van beton gemaakt en zijn altijd hetzelfde. De natuurbaan in St. Moritz heeft maar vier vaste bochten. De rest wordt gemaakt van sneeuw met water eroverheen en is elk jaar anders. Je krijgt maar een aantal runs en moet vervolgens precies weten hoe de baan loopt."

Het bobteam begint donderdag aan de trainingen. Zaterdag is de wedstrijd in de tweemansbob en zondag moet het gebeuren in de viermansbob. De Bruin: "Iedereen is gebrand om alles te geven. Hard starten en goed sturen. Of we het halen of niet, dat maakt niet uit. Dat is het resultaat. Wij zijn alleen met onze taak bezig, anders is de druk veel te hoog."

Meer uit Sport

Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

3 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

5 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

7 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

10 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

10 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

12 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

13 uur geleden