Bobsleeër De Bruin tiende op EK in viermansbob
WINTERBERG (ANP) - De Nederlandse viermansbob van Ivo de Bruin is op de EK in Winterberg tiende geworden. De Bruin zat samen met Joost Dumas, Dennis Veenker en Janko Franjic in de slee. De Nederlandse bob gaf 1,72 seconden toe op de winnende slee van de Duitser Francesco Friedrich, die zijn erelijst compleet maakte.
De 30-jarige Friedrich had al olympisch goud in zowel de twee- als viermansbob in bezit. De elfvoudig wereldkampioen veroverde zaterdag in Winterberg ook voor de vierde keer de Europese titel in de tweemansbob. Europees goud in de viermansbob ontbrak echter nog op zijn erelijst. Friedrich bleef zondag met Alexander Schüller, Thorsten Margis en Candy Bauer in de slee de Oostenrijkse viersmansbob van Benjamin Maier over twee runs 0,76 seconde voor.
In de EK-wedstrijd voor de tweemansbob was De Bruin met Franjic als twaalfde geëindigd. Skeletonster Kimberley Bos werd vrijdag zesde in Winterberg.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geleden