Bobsleeër De Bruin denkt dat top 20 op Spelen lastig wordt
YANQING (ANP) - Bobsleeër Ivo de Bruin denkt dat het lastig gaat worden om de top 20 te halen in de viermansbob op de Olympische Spelen in Beijing. De piloot is na de twee runs van zaterdag 25e en om aan de afsluitende vierde run te mogen deelnemen moet hij in de top 20 staan. "Dat wordt heel lastig", zegt De Bruin. "We gaan alles geven en ervoor vechten."
De bobsleeërs keken ontevreden terug op een eerste run in het Yanqing National Sliding Centre waarin ze de 26e tijd neerzetten van de 28 deelnemers. "We hadden een matige start, maar de jongens hebben hun uiterste best gedaan. De run was oké, maar onderin de baan hadden we heel weinig snelheid. Waar dat aan ligt, weet ik niet. De run was niet zo slecht als de tijd doet vermoeden, want de 26e tijd is voor ons ook heel matig."
De Bruin was blij dat de tweede start iets beter was met 5,08 tegen 5,10 seconde in de eerste run. "Ik had van tevoren gedacht dat we tussen de 5,06 en 5,10 konden duwen, dus ik hoop dat we morgen 5,06 kunnen starten. De tweede run was minder dan de eerste", vond De Bruin, die er wel op wees dat het verlies op de concurrentie kleiner was.
"Ik ben trots op de jongens dat ze alles hebben gegeven en dat we hier mogen staan", zei De Bruin. "We zullen bespreken waar we kunnen verbeteren en ik ga vanavond nog zitten met mijn coaches wat er beter kan qua sturen. Hopelijk kunnen we nog een paar plekken naar voren."
Meer uit Sport
OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
2 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
10 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
14 uur geleden