Bobsleeër De Bruin denkt dat top 20 op Spelen lastig wordt
YANQING (ANP) - Bobsleeër Ivo de Bruin denkt dat het lastig gaat worden om de top 20 te halen in de viermansbob op de Olympische Spelen in Beijing. De piloot is na de twee runs van zaterdag 25e en om aan de afsluitende vierde run te mogen deelnemen moet hij in de top 20 staan. "Dat wordt heel lastig", zegt De Bruin. "We gaan alles geven en ervoor vechten."
De bobsleeërs keken ontevreden terug op een eerste run in het Yanqing National Sliding Centre waarin ze de 26e tijd neerzetten van de 28 deelnemers. "We hadden een matige start, maar de jongens hebben hun uiterste best gedaan. De run was oké, maar onderin de baan hadden we heel weinig snelheid. Waar dat aan ligt, weet ik niet. De run was niet zo slecht als de tijd doet vermoeden, want de 26e tijd is voor ons ook heel matig."
De Bruin was blij dat de tweede start iets beter was met 5,08 tegen 5,10 seconde in de eerste run. "Ik had van tevoren gedacht dat we tussen de 5,06 en 5,10 konden duwen, dus ik hoop dat we morgen 5,06 kunnen starten. De tweede run was minder dan de eerste", vond De Bruin, die er wel op wees dat het verlies op de concurrentie kleiner was.
"Ik ben trots op de jongens dat ze alles hebben gegeven en dat we hier mogen staan", zei De Bruin. "We zullen bespreken waar we kunnen verbeteren en ik ga vanavond nog zitten met mijn coaches wat er beter kan qua sturen. Hopelijk kunnen we nog een paar plekken naar voren."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
9 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden