Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bobi, de oudste hond ter wereld, overleden op 31-jarige leeftijd

Bobi, de oudste hond ter wereld, overleden op 31-jarige leeftijd

CONQUEIROS (ANP) - De oudste hond ter wereld is op 31-jarige leeftijd overleden. Bobi, van het Portugese hondenras Rafeiro do Alentejo, overleed na 11.478 dagen op aarde, meldt de BBC.

Bobi werd geboren op 11 mei 1992. Hij stond geregistreerd in de huisdierdatabase van de Portugese overheid, waardoor zijn 31-jarige leeftijd kon worden geverifieerd. Bobi overleed op zaterdag.

Bobi's baasje Leonel Costa was 8 jaar toen het hondje werd geboren. Bobi was deel van een vierling. Costa's ouders hadden geen ruimte voor de dieren en lieten de puppy's inslapen, maar Bobi ontsnapte. Costa en zijn broers hielden Bobi's bestaan geheim voor hun ouders. Toen Bobi toch werd gevonden, werd hij deel van de familie.

Bluey

Op de vraag hoe Bobi zo oud kon worden, antwoordde Costa "Goede voeding, contact met de natuur, vrijheid om zijn omgeving te ontdekken, goede medische zorg en liefde."

Het vorige leeftijdsrecord van een hond stond op naam van de Australische Bluey, die in 1939 overleed op de leeftijd van 29 jaar en 5 maanden. Welke hond nu de oudste ter wereld is, is niet bekend.

Meer uit Buitenland

Agenten in leeuwendanspak overrompelen verdachte bij Bangkok

NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.

1 uur geleden
BBC: Britse oud-prins Andrew opgepakt

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

1 uur geleden
Premier Polen roept landgenoten op Iran onmiddellijk te verlaten

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.

2 uur geleden
Kenia: meer dan duizend Kenianen vechten voor Rusland in Oekraïne

NAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.

3 uur geleden
Tien jaar cel voor Brits echtpaar in Iran

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".

3 uur geleden
VN beschuldigen milities RSF in Soedan van volkerenmoord

GENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.

4 uur geleden
Telegram stelt na beschuldiging Rusland dat dienst veilig is

MOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.

4 uur geleden