Bobi, de oudste hond ter wereld, overleden op 31-jarige leeftijd
CONQUEIROS (ANP) - De oudste hond ter wereld is op 31-jarige leeftijd overleden. Bobi, van het Portugese hondenras Rafeiro do Alentejo, overleed na 11.478 dagen op aarde, meldt de BBC.
Bobi werd geboren op 11 mei 1992. Hij stond geregistreerd in de huisdierdatabase van de Portugese overheid, waardoor zijn 31-jarige leeftijd kon worden geverifieerd. Bobi overleed op zaterdag.
Bobi's baasje Leonel Costa was 8 jaar toen het hondje werd geboren. Bobi was deel van een vierling. Costa's ouders hadden geen ruimte voor de dieren en lieten de puppy's inslapen, maar Bobi ontsnapte. Costa en zijn broers hielden Bobi's bestaan geheim voor hun ouders. Toen Bobi toch werd gevonden, werd hij deel van de familie.
Bluey
Op de vraag hoe Bobi zo oud kon worden, antwoordde Costa "Goede voeding, contact met de natuur, vrijheid om zijn omgeving te ontdekken, goede medische zorg en liefde."
Het vorige leeftijdsrecord van een hond stond op naam van de Australische Bluey, die in 1939 overleed op de leeftijd van 29 jaar en 5 maanden. Welke hond nu de oudste ter wereld is, is niet bekend.
Meer uit Buitenland
CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
30 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.
5 uur geleden