Bobber De Bruin halverwege ver achterop bij WK
ALTENBERG (ANP) - Bobber Ivo de Bruin heeft een teleurstellende dag achter de rug bij het WK bobslee in Altenberg. Met remmer Janko Franjic was hij zaterdag na twee van de vier runs slechts goed voor de 21e tijd. Er nemen 25 bobsleeërs deel aan de wereldtitelstrijd, die zondag verdergaat.
De leiding is in handen van de Duitser Francesco Friedrich, die in Altenberg recordhouder wordt wanneer hij zijn tiende wereldtitel verovert. Met negen staat hij nu nog gelijk met de Italiaanse bobsleelegende Eugenio Monti.
Met zijn remmer Alexander Schüller heeft Friedrich na twee runs een voorsprong van 0,88 seconde op zijn landgenoot Johannes Lochner. De Zwitser Michael Vogt is voorlopig derde. De Bruin gaf 2,41 seconden toe, na de 20e en de 21e tijd te hebben gerealiseerd.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
17 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
23 uur geleden