Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boa's verwachten zaterdag terughoudend op te treden bij horeca

Boa's verwachten zaterdag terughoudend op te treden bij horeca

DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Ruud Kuin van de Nederlandse BOA Bond verwacht dat boa's zaterdag terughoudend zullen optreden als horeca en cultuurinstellingen tegen de coronaregels in hun deuren openen. Vanwege de onrust en onvrede bij de ondernemers blijft het zaterdag bij informeren en waarschuwen, denkt Kuin.

Als ondernemers echter aangeven maling te hebben aan de regels en zeggen ook na zaterdag open te blijven of provocatief zijn, "dan kan het niet anders dan dat er wordt opgetreden", verwacht de voorzitter. "Dan volgen er sancties."

De animo voor acties waarbij horecagelegenheden en cultuurinstellingen ondanks lockdownregels toch opengaan groeit, nadat donderdag was uitgelekt dat deze branches nog op slot blijven wegens de aantallen coronabesmettingen.

Demonstratie

Verschillende burgemeesters uit het land, onder meer in Zuid-Limburg, hebben laten weten dat ze opening van horeca en cultuurinstellingen zaterdag oogluikend zullen toestaan. Ze zien het als een demonstratie tegen de strenge lockdown.

In andere gemeentes, zoals Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht, is dat juist niet aan de orde. De burgemeesters van die vier grote steden volgen daarmee de afspraken die donderdag zijn gemaakt in het Veiligheidsberaad. Daar besloten de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio dat naleven van de coronaregels het uitgangspunt blijft, ondanks veel begrip voor de benarde positie van ondernemers.

Kuin ziet het liefst dat er één lijn wordt getrokken. "In veel gemeenten wordt nu verschillend gehandeld, maar afstemming tussen gemeenten zou beter zijn."

Meer uit Binnenland

Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

14 minuten geleden
NL-Alert: extreem druk bij 112, bel alleen bij levensgevaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.

43 minuten geleden
Hoofdprijs Oudejaarstrekking gevallen in Amstelveen en Nuenen

RIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.

44 minuten geleden
Uitslaande brand in vuurwerkwinkel in Hillegom

HILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.

48 minuten geleden
Nieuwe jaar in Nederland begonnen

DEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.

49 minuten geleden
Politie in Breda bekogeld met molotovcocktails

BREDA (ANP) - Politieagenten zijn in Breda bekogeld met molotovcocktails en stoeptegels. Er is een politievoertuig vernield. Vijf mensen zijn opgepakt, meldt de politie.

50 minuten geleden
Aanhouding in Den Haag, agenten met vuurwerk bekogeld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft op het Anna Blamanplein in de Haagse wijk Transvaal een persoon opgepakt, nadat agenten hier met vuurwerk werden bekogeld. Niemand raakte gewond.

52 minuten geleden