Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boa's tevreden: constructief gesprek met Grapperhaus

Boa's tevreden: constructief gesprek met Grapperhaus

DEN HAAG (ANP) - De boa's zijn tevreden over het overleg dat ze donderdag hadden met minister Ferd Grapperhaus van Justitie. "Het was constructief en verliep positief. We zitten weer op hetzelfde spoor met elkaar en zijn tevreden over wat er besproken is", zegt Richard Gerrits, voorzitter van vakbond BOA ACP.

Het overleg tussen de boa's en de minister en de politiebonden gaat nog verder. Vrijdag komen de partijen met een verklaring naar buiten.

Boa's voeren al een tijd actie omdat ze willen beschikken over beschermingsmiddelen als een wapenstok en/of pepperspray. Grapperhaus vindt dat alleen de politie geweld mag gebruiken. Hij ziet een noodknop en bodycam als goede beschermingsmiddelen voor de handhavers. De bonden noemen dat onacceptabel.

De boa's voerden woensdag weer actie. In de vier grote steden, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht, werden geen bonnen uitgeschreven.

Meer uit Politiek

Vijlbrief doet hernieuwde oproep aan bonden om te komen praten

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) doet een hernieuwde oproep aan de vakbonden om aan te komen praten over de toekomst van de sociale zekerheid. "De tijd is rijp", aldus de D66-bewindsman voor aanvang van de wekelijkse ministerraad.

1 dag geleden
Van Essen: generieke krimp veestapel is 'no-go' voor kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens landbouwminister Jaimi van Essen een "no-go" dat alle boeren via een generieke maatregel veedieren moeten wegdoen. Het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) schreef in een rapport dat de zogeheten generieke korting op dierrechten een "ultieme remedie" is om stikstofdoelen in 2035 te halen. Maar Van Essen zei voorafgaand aan de ministerraad dat dit niet nodig is.

1 dag geleden
Hermans over westnijlvirus: bescherm jezelf tegen muggen

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans adviseert mensen zichzelf te beschermen tegen muggen, als zij willen voorkomen besmet te raken met het westnijlvirus. Dit jaar hebben zeker negen mensen het virus opgelopen, meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) donderdag.

1 dag geleden
Mariëtte Hamer wordt lijsttrekker voor PRO in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Oud-SER-voorzitter Mariëtte Hamer wordt de lijsttrekker voor PRO in de Eerste Kamer. Na de Provinciale Statenverkiezingen van volgend jaar volgt zij de huidige fractievoorzitter Paul Rosenmöller op, die afgelopen zondag aankondigde de politiek te verlaten. Hamer was van 2014 tot 2022 voorzitter van de Sociaal Economische Raad, en daarvoor sinds 1998 Tweede Kamerlid voor de PvdA.

1 dag geleden
De Jonge en familie moesten een nacht huis uit om dreiging

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Hugo de Jonge en meerdere familieleden van hem zijn ernstig bedreigd tijdens de coronapandemie. Hij zei dat hij en zijn gezin een nacht hun huis moesten verlaten, "omdat mijn huis werd bestormd", zei hij tegen de coronacommissie.

1 dag geleden
Rutte voor coronacommissie in laatste verhoorweek

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona gaat maandag zijn laatste week met openbare verhoren in. Voormalig minister-president Mark Rutte verschijnt maandag voor de commissie, aldus commissievoorzitter Daan de Kort. Voor Rutte is het de tweede keer dat hij onder ede wordt gehoord. Ook oud-zorgminister Ernst Kuipers en arts en epidemioloog Anja Schreijer worden gehoord.

1 dag geleden
Ook De Jonge denkt dat communicatie over dilemma's beter kon

DEN HAAG (ANP) - Ook toenmalig zorgminister Hugo de Jonge denkt dat de communicatie tijdens de coronapandemie over de dilemma's waarin het kabinet moest kiezen beter kon. Eerder donderdag zei toenmalig SCP-directeur Kim Putters dat ook. "Dat hadden we intensiever en meer moeten doen", zei De Jonge tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 dag geleden