Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boa's protesteren tegen geweld

Boa's protesteren tegen geweld

UTRECHT (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) voeren dinsdag om 12.00 uur in een aantal steden actie tegen het geweld waarmee ze te maken krijgen. Aanleiding is de mishandeling van collega's in IJmuiden op Hemelvaartsdag.

De boa's doen dat samen met de bonden en gemeentes. In acht steden is een korte, zichtbare protestbijeenkomst. Het gaat om Amsterdam, Den Haag, Ede, Rijswijk, Leeuwarden, Den Bosch, Beverwijk en Velsen. In minimaal twaalf andere steden en plaatsen zullen boa’s op hetzelfde tijdstip op een andere wijze hun steun betuigen voor deze actie.

"Het wordt een korte betoging van maximaal dertig boa's, waarbij een verklaring wordt afgelegd over wat er in IJmuiden is gebeurd", zegt voorzitter Ruud Kuin van de Nederlandse BOA Bond. "Daarnaast roepen we minister Grapperhaus op om het zeer snel mogelijk te maken dat burgemeesters hun boa’s kunnen uitrusten met de verdedigingsmiddelen wapenstok en/of pepperspray."

De boa's wijzen erop dat agressie en geweld tegen hen de laatste jaren toenemen. Op 1 juni staat een landelijke actie op het programma.

Meer uit Binnenland

UWV kan dit najaar beginnen met herstel fouten bij WIA-uitkering

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV begint dit najaar met het uitkeren van vergoedingen aan mensen bij wie fouten zijn gemaakt bij het vaststellen van hun arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA). Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) heeft de vergoedingsregeling formeel ondertekend, waardoor die per 1 september van kracht wordt.

3 minuten geleden
Ruim twintig bekeuringen in Rotterdamse wijk met gebiedsverbod

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft de afgelopen nacht aan ruim twintig mensen een bekeuring uitgedeeld in de wijk De Esch. Zij hielden zich niet aan het nachtelijke gebiedsverbod dat sinds donderdag van kracht is.

1 uur geleden
Tientallen sekswerkers op Wallen uitgebuit, vermoedt politie

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen vrouwen zijn waarschijnlijk door een Roemeense bende gedwongen om als prostituee te werken op de Wallen in Amsterdam. Na een grote actie tegen mensenhandel eerder deze maand hebben rechercheurs met enkele slachtoffers gesproken, maar de politie vermoedt dat er meer gedupeerden zijn.

1 uur geleden
Grote stroomaanvraag provincies voor woningbouw afgewezen

DEN HAAG (ANP) - De netbeheerders hebben een collectieve stroomaanvraag van de provincies Utrecht en Zuid-Holland afgewezen. Beide provincies vroegen begin dit jaar capaciteit op het elektriciteitsnet aan voor de vele tienduizenden woningen die hun gemeenten in de komende jaren willen bouwen, vooruitlopend op nieuwe regels die op 1 juli zijn ingegaan. Volgens de netbeheerders voldeden de verzoeken echter niet aan de criteria.

2 uur geleden
Vlak voor ingaan nieuwe regels piek in aanvragen netaansluiting

DEN HAAG (ANP) - De netbeheerders hebben afgelopen maand vijf keer zoveel aanvragen voor een aansluiting op het elektriciteitsnet gekregen als in dezelfde periode vorig jaar. Op 1 juli zijn nieuwe regels ingegaan voor het verdelen van de schaarse netcapaciteit. Kleinverbruikers, zoals huishoudens en kleine bedrijven, krijgen sindsdien niet meer automatisch een aansluiting.

2 uur geleden
Vanaf zaterdag geen scheepvaart op Twentekanaal om droogte

EEFDE (ANP) - De sluizen bij het Gelderse dorp Eefde die toegang geven tot het Twentekanaal blijven vanaf zaterdag dicht voor scheepvaart. Dat heeft de Rijksoverheid besloten om te voorkomen dat er door de aanhoudende droogte onherstelbare schade ontstaat aan waterkeringen, de bodem en natuur rond het kanaal. De sluizen sluiten op zaterdag 25 juli om 12.00 uur voor onbepaalde tijd. Naast de maatregel voor de scheepvaart mogen ook boeren tijdelijk hun gewassen niet meer besproeien met water uit het kanaal, een zogenaamd onttrekkingsverbod.

3 uur geleden
Bijna 2 miljoen euro opgehaald via giro 5125 voor hulp Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Via giro 5125 is bijna 2 miljoen euro opgehaald voor de slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela, maakte de hulporganisatie vrijdag bekend. Het gironummer werd een maand geleden geopend, kort nadat het land werd opgeschrikt door twee aardbevingen.

4 uur geleden