Boa's mogen vanaf 2025 geen religieuze symbolen meer dragen
DEN HAAG (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) mogen vanaf eind volgend jaar volgens minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) "geen zichtbare persoonlijke uitingen" zoals religieuze symbolen meer dragen tijdens hun dienst. Er is veel discussie geweest over het dragen van hoofddoekjes door boa's.
Hiermee wordt volgens de minister in een brief aan de Tweede Kamer het vertrouwen in de onafhankelijkheid en het gezag van de boa's versterkt. Zij dragen een zware verantwoordelijkheid, aldus de bewindsman. "Daar hoort een neutraal uniform bij, zonder enige toevoeging."
Van Weel gaat het regelen via een zogenoemde Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB). Daar wordt nu nog aan gewerkt. "Naar verwachting zal het proces tot inwerkingtreding ongeveer negen maanden in beslag nemen, waarmee de AMvB eind 2025 in werking zal treden."
In verscheidene steden is het dragen van een hoofddoek door een boa toegestaan. Het gaat onder meer om Tilburg, Utrecht en Arnhem. Andere gemeenten (Amsterdam, Den Haag) willen volgend jaar volgen. In 2021 nam de Tweede Kamer een motie aan van de PVV waarin werd gevraagd om een neutrale uitstraling van boa's.
Meer uit Binnenland
DRIEBERGEN (ANP) - Een van de twee mensen die in de nacht van woensdag op donderdag uit een brandende woning zijn gehaald in Driebergen (Utrecht) is een kind, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdag weten. Over de oorzaak van de brand, waarbij vijf mensen gewond raakten, is nog niet meer bekend.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
17 uur geleden