Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boa's in Breda krijgen wapenstok

Boa's in Breda krijgen wapenstok

BREDA (ANP) - De gemeente Breda gaat boa's uitrusten met een korte wapenstok. Boa's die de juiste opleiding hebben gedaan en genoeg werkervaring hebben, mogen de komende twee jaar een wapenstok gebruiken. Na die periode volgt een evaluatie met de lokale politie en het OM, meldt de gemeente.

Naast de juiste opleiding en werkervaring moeten de boa's die een wapenstok krijgen ook in bezit zijn van een boa-getuigschrift. Daarnaast stelt de gemeente nog een aantal aanvullende eisen, waaronder een weerbaarheidstraining.

"In Breda vinden we dat boa's hun werk veilig moeten kunnen uitvoeren. We moeten ze beschermen tegen agressie en geweld, waar ze helaas regelmatig mee te maken krijgen", aldus wethouder Eddie Förster (Veiligheid). "We handhaven met charme en gaan altijd eerst voor het goede gesprek. De wapenstok zal uiteraard alleen gebruikt worden als het echt niet anders kan. Hopelijk zo min mogelijk!"

Meer uit Binnenland

Minister: Curaçao heeft voorraad voedsel en medicijnen

WILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.

42 minuten geleden
NOS komt ook zondagochtend met extra journaals over Venezuela

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.

2 uur geleden
Persconferentie Trump live te volgen bij NOS en RTL

HILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.

2 uur geleden
Kamermeerderheid wil snel debat over situatie Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.

4 uur geleden
Curaçaose minister roept op gestrande toeristen te helpen

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.

5 uur geleden
Curaçao: luchtruim rond Antillen toch niet helemaal gesloten

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.

5 uur geleden
Premiers Curaçao en Aruba vragen bevolking kalm te blijven

WILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.

5 uur geleden