Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boa's in Breda krijgen wapenstok

Boa's in Breda krijgen wapenstok

BREDA (ANP) - De gemeente Breda gaat boa's uitrusten met een korte wapenstok. Boa's die de juiste opleiding hebben gedaan en genoeg werkervaring hebben, mogen de komende twee jaar een wapenstok gebruiken. Na die periode volgt een evaluatie met de lokale politie en het OM, meldt de gemeente.

Naast de juiste opleiding en werkervaring moeten de boa's die een wapenstok krijgen ook in bezit zijn van een boa-getuigschrift. Daarnaast stelt de gemeente nog een aantal aanvullende eisen, waaronder een weerbaarheidstraining.

"In Breda vinden we dat boa's hun werk veilig moeten kunnen uitvoeren. We moeten ze beschermen tegen agressie en geweld, waar ze helaas regelmatig mee te maken krijgen", aldus wethouder Eddie Förster (Veiligheid). "We handhaven met charme en gaan altijd eerst voor het goede gesprek. De wapenstok zal uiteraard alleen gebruikt worden als het echt niet anders kan. Hopelijk zo min mogelijk!"

Meer uit Binnenland

Mensenrechtenorganisaties eisen vervolging Booking.com

DEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum samen met enkele partnerorganisaties.

23 minuten geleden
Gehackte softwareleverancier ChipSoft haalt systemen offline

DEN HAAG (ANP) - Softwareleverancier ChipSoft heeft woensdagavond softwaresystemen van elektronische patiëntendossiers offline gehaald. Dat bevestigen diverse ziekenhuizen na berichtgeving van techsite Tweakers. ChipSoft heeft te maken met een cyberaanval.

59 minuten geleden
Natuur van de Waddenzee staat onder grote druk, ziet ministerie

DEN HAAG (ANP) - De natuur van de Waddenzee staat onder grote druk, schrijft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een notitie. "Het ecosysteem vertoont structurele tekenen van overbelasting." Onder meer door visserij, defensie-activiteiten en baggeren gaat de natuur steeds verder achteruit.

2 uur geleden
Omwonenden en milieuclubs eisen aanpak geluidsoverlast Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van Schiphol en drie milieuclubs eisen dat de overheid per direct optreedt tegen de 'herrie' van de luchthaven bij Lijnden en Uithoorn. Greenpeace meldt dat de groep een verzoek tot handhaving heeft ingediend bij de Inspectie Leefomgeving & Transport (ILT).

2 uur geleden
Twaalf jaar en tbs voor doden sekswerker in woning IJmuiden

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag de 38-jarige Sander K. in hoger beroep veroordeeld tot twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doden van de Oekraïense Arina Sasina (34). Tijdens een betaalde seksafspraak werd zij in de zomer van 2022 gewurgd door K. op de zolder van zijn woning in IJmuiden. Daarna sneed K. haar lichaam in stukken, met de bedoeling het weg te maken.

2 uur geleden
Bijna tachtig nieuwe wolven in Nederland vastgesteld

DEN HAAG (ANP) - De wolvenpopulatie in Nederland lijkt nog steeds toe te nemen. Vorig jaar zijn via DNA-onderzoek 131 verschillende wolven vastgesteld, waarvan er 79 'nieuw' zijn. Dat houdt in dat voor het eerst DNA van deze wolven in Nederland is aangetroffen. De cijfers staan in een rapportage van BIJ12, de organisatie die voor de provincies wolvenzaken regelt.

3 uur geleden
Aanpak van verwarde personen is te versnipperd, klaagt Kamer

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van mensen met verward en onbegrepen gedrag is te versnipperd, klagen partijen van links tot rechts in de Kamer. In een debat over dat onderwerp vragen ze donderdag om coördinatie, met name van de minister van Binnenlandse Zaken.

5 uur geleden