Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boadu schiet Jong Oranje verrassend naar halve finales EK

Boadu schiet Jong Oranje verrassend naar halve finales EK

BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje heeft op het Europees kampioenschap de halve eindstrijd bereikt. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi verraste maandag in de kwartfinales in Boedapest de beloften van Frankrijk, die werden gezien als een van de belangrijkste kanshebbers voor de titel: 2-1. Myron Boadu werd de held van Jong Oranje door twee keer te scoren, waarvan de laatste in de blessuretijd van de tweede helft. Jong Denemarken of Jong Duitsland is de volgende tegenstander.

De zege was om meerdere redenen vrij verrassend. Van de Looi had, in tegenstelling tot de groepsfase eind maart, niet meer de beschikking over Teun Koopmeiners en Cody Gakpo. De middenvelder van AZ en aanvaller van PSV maken deel uit van de selectie van het Nederlands elftal voor het komende EK. Daar tegenover stond de terugkeer van Calvin Stengs, de AZ'er die de definitieve EK-selectie van Oranje niet haalde.

Frankrijk maakte in de poulefase nog niet zoveel indruk, maar bondscoach Sylvain Ripoll kreeg voor de knock-outfase juist wat spelers terug uit de A-selectie. De totale transferwaarde van de 23-koppige selectie van Jong Frankrijk telt liefst 517 miljoen euro, die van Jong Oranje 159 miljoen euro.

Gemotiveerde indruk

Jong Oranje vond het niet zo erg dat de favorietenrol bij Frankrijk lag. De Nederlandse beloften maakten voor rust een gemotiveerde indruk en speelden gedisciplineerd. Stengs schoot de bal in de 19e minuut via een Fransman naast en kort daarna stuitte de aanvaller op doelman Illan Meslier.

Aan de andere kant kopte de behoorlijk vrijstaande Dayot Upamecano de Fransen halverwege de eerste helft op voorsprong. Justin Kluivert liet kort voor rust de kans op de gelijkmaker liggen.

Geen buitenspel

De 1-1 viel in de beginfase van de tweede helft alsnog. Middenvelder Abdou Harroui schoot op doel. De bal kwam daarbij onbedoeld terecht bij Boadu. De spits stond blijkbaar geen buitenspel en trapte de bal in de 51e minuut in het dak van het doel.

Na een fout van Sven Botman leek Ikoné in de 66e minuut voor Frankrijk te scoren, maar de paal bracht redding voor Nederland. De laatste twintig minuten was het tegenhouden voor Jong Oranje en dat lukte met het nodige geluk.

Uit een van de spaarzame counters, in de blessuretijd, sloeg het elftal van Van de Looi zelf toe. Kluivert legde de bal breed op Boadu, die opnieuw trefzeker was: 2-1.

Meer uit Voetbal

FC Groningen verliest tegen Twente vijfde competitieduel op rij

ENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.

1 uur geleden
Bayern München-verdediger Davies loopt spierblessure op

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.

6 uur geleden
Messi verliest met Inter Miami eerste wedstrijd van het seizoen

LOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.

6 uur geleden
Grim: gelijkspel was maximaal haalbare voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

14 uur geleden
Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

16 uur geleden
Manchester City verslaat Newcastle en verkleint gat met Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.

16 uur geleden
NAC wint van FC Volendam met 1-0 door doelpunt in slotfase

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.

16 uur geleden