Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boadu schiet Jong Oranje verrassend naar halve finales EK

Boadu schiet Jong Oranje verrassend naar halve finales EK

BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje heeft op het Europees kampioenschap de halve eindstrijd bereikt. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi verraste maandag in de kwartfinales in Boedapest de beloften van Frankrijk, die werden gezien als een van de belangrijkste kanshebbers voor de titel: 2-1. Myron Boadu werd de held van Jong Oranje door twee keer te scoren, waarvan de laatste in de blessuretijd van de tweede helft. Jong Denemarken of Jong Duitsland is de volgende tegenstander.

De zege was om meerdere redenen vrij verrassend. Van de Looi had, in tegenstelling tot de groepsfase eind maart, niet meer de beschikking over Teun Koopmeiners en Cody Gakpo. De middenvelder van AZ en aanvaller van PSV maken deel uit van de selectie van het Nederlands elftal voor het komende EK. Daar tegenover stond de terugkeer van Calvin Stengs, de AZ'er die de definitieve EK-selectie van Oranje niet haalde.

Frankrijk maakte in de poulefase nog niet zoveel indruk, maar bondscoach Sylvain Ripoll kreeg voor de knock-outfase juist wat spelers terug uit de A-selectie. De totale transferwaarde van de 23-koppige selectie van Jong Frankrijk telt liefst 517 miljoen euro, die van Jong Oranje 159 miljoen euro.

Gemotiveerde indruk

Jong Oranje vond het niet zo erg dat de favorietenrol bij Frankrijk lag. De Nederlandse beloften maakten voor rust een gemotiveerde indruk en speelden gedisciplineerd. Stengs schoot de bal in de 19e minuut via een Fransman naast en kort daarna stuitte de aanvaller op doelman Illan Meslier.

Aan de andere kant kopte de behoorlijk vrijstaande Dayot Upamecano de Fransen halverwege de eerste helft op voorsprong. Justin Kluivert liet kort voor rust de kans op de gelijkmaker liggen.

Geen buitenspel

De 1-1 viel in de beginfase van de tweede helft alsnog. Middenvelder Abdou Harroui schoot op doel. De bal kwam daarbij onbedoeld terecht bij Boadu. De spits stond blijkbaar geen buitenspel en trapte de bal in de 51e minuut in het dak van het doel.

Na een fout van Sven Botman leek Ikoné in de 66e minuut voor Frankrijk te scoren, maar de paal bracht redding voor Nederland. De laatste twintig minuten was het tegenhouden voor Jong Oranje en dat lukte met het nodige geluk.

Uit een van de spaarzame counters, in de blessuretijd, sloeg het elftal van Van de Looi zelf toe. Kluivert legde de bal breed op Boadu, die opnieuw trefzeker was: 2-1.

Meer uit Voetbal

Koning Felipe bedankt wereldkampioen Spanje in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe VI heeft de nationale voetbalploeg van zijn land bedankt na de gewonnen WK-finale tegen Argentinië van zondag. "Als ons nationale team speelt, spelen we allemaal mee. Als jullie winnen, winnen jullie voor heel Spanje", zei de koning maandag tijdens een receptie voor de selectie van bondscoach Luis de la Fuente in Madrid.

9 minuten geleden
Engelse oud-voetballer en bondscoach Keegan (75) overleden

LONDEN (ANP/AFP) - De Engelse oud-voetballer Kevin Keegan is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De tweevoudig winnaar van de Gouden Bal (1978, 1979) had kanker.

2 uur geleden
Spaanse voetballers na wereldtitel terug in eigen land

MADRID (ANP/AFP) - De voetballers van de Spaanse nationale voetbalploeg zijn terug in eigen land. Een dag na de met 1-0 gewonnen WK-finale tegen Argentinië landde de selectie van bondscoach Luis de la Fuente om 14.30 uur op de luchthaven van Madrid-Barajas.

4 uur geleden
FC Twente bij winst op Ferencváros tegen Fenerbahçe of Górnik

NYON (ANP) - Als FC Twente ten koste van Ferencváros de derde voorronde van de Europa League bereikt, wacht daarin een confrontatie met het Turkse Fenerbahçe SK of het Poolse Górnik Zabrze. Dat is duidelijk geworden bij de loting in Nyon.

4 uur geleden
Belgische voetbalbond neemt afscheid van trainer Garcia

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) beëindigt de samenwerking met bondscoach Rudi Garcia. Dat meldt de KBVB in een verklaring.

4 uur geleden
Ajax speelt in eventuele volgende ronde tegen Shelbourne of Kalju

NYON (ANP) - Ajax vervolgt bij winst op FK Vojvodina uit Servië het toernooi om de Conference League tegen Shelbourne FC uit Ierland of Nõmme Kalju FC uit Estland. Dat is maandag door loting bepaald.

5 uur geleden
Middenvelder Van Overeem keert terug bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Joris van Overeem keert terug bij FC Utrecht. De 32-jarige middenvelder komt over van sc Heerenveen en ondertekent een contract voor twee seizoenen bij de club waar hij tussen 2018 en 2022 ook al voetbalde.

8 uur geleden