Boadu schiet Jong Oranje verrassend naar halve finales EK
BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje heeft op het Europees kampioenschap de halve eindstrijd bereikt. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi verraste maandag in de kwartfinales in Boedapest de beloften van Frankrijk, die werden gezien als een van de belangrijkste kanshebbers voor de titel: 2-1. Myron Boadu werd de held van Jong Oranje door twee keer te scoren, waarvan de laatste in de blessuretijd van de tweede helft. Jong Denemarken of Jong Duitsland is de volgende tegenstander.
De zege was om meerdere redenen vrij verrassend. Van de Looi had, in tegenstelling tot de groepsfase eind maart, niet meer de beschikking over Teun Koopmeiners en Cody Gakpo. De middenvelder van AZ en aanvaller van PSV maken deel uit van de selectie van het Nederlands elftal voor het komende EK. Daar tegenover stond de terugkeer van Calvin Stengs, de AZ'er die de definitieve EK-selectie van Oranje niet haalde.
Frankrijk maakte in de poulefase nog niet zoveel indruk, maar bondscoach Sylvain Ripoll kreeg voor de knock-outfase juist wat spelers terug uit de A-selectie. De totale transferwaarde van de 23-koppige selectie van Jong Frankrijk telt liefst 517 miljoen euro, die van Jong Oranje 159 miljoen euro.
Gemotiveerde indruk
Jong Oranje vond het niet zo erg dat de favorietenrol bij Frankrijk lag. De Nederlandse beloften maakten voor rust een gemotiveerde indruk en speelden gedisciplineerd. Stengs schoot de bal in de 19e minuut via een Fransman naast en kort daarna stuitte de aanvaller op doelman Illan Meslier.
Aan de andere kant kopte de behoorlijk vrijstaande Dayot Upamecano de Fransen halverwege de eerste helft op voorsprong. Justin Kluivert liet kort voor rust de kans op de gelijkmaker liggen.
Geen buitenspel
De 1-1 viel in de beginfase van de tweede helft alsnog. Middenvelder Abdou Harroui schoot op doel. De bal kwam daarbij onbedoeld terecht bij Boadu. De spits stond blijkbaar geen buitenspel en trapte de bal in de 51e minuut in het dak van het doel.
Na een fout van Sven Botman leek Ikoné in de 66e minuut voor Frankrijk te scoren, maar de paal bracht redding voor Nederland. De laatste twintig minuten was het tegenhouden voor Jong Oranje en dat lukte met het nodige geluk.
Uit een van de spaarzame counters, in de blessuretijd, sloeg het elftal van Van de Looi zelf toe. Kluivert legde de bal breed op Boadu, die opnieuw trefzeker was: 2-1.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
5 uur geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
12 uur geleden