Boadu schiet Jong Oranje verrassend naar halve finales EK
BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje heeft op het Europees kampioenschap de halve eindstrijd bereikt. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi verraste maandag in de kwartfinales in Boedapest de beloften van Frankrijk, die werden gezien als een van de belangrijkste kanshebbers voor de titel: 2-1. Myron Boadu werd de held van Jong Oranje door twee keer te scoren, waarvan de laatste in de blessuretijd van de tweede helft. Jong Denemarken of Jong Duitsland is de volgende tegenstander.
De zege was om meerdere redenen vrij verrassend. Van de Looi had, in tegenstelling tot de groepsfase eind maart, niet meer de beschikking over Teun Koopmeiners en Cody Gakpo. De middenvelder van AZ en aanvaller van PSV maken deel uit van de selectie van het Nederlands elftal voor het komende EK. Daar tegenover stond de terugkeer van Calvin Stengs, de AZ'er die de definitieve EK-selectie van Oranje niet haalde.
Frankrijk maakte in de poulefase nog niet zoveel indruk, maar bondscoach Sylvain Ripoll kreeg voor de knock-outfase juist wat spelers terug uit de A-selectie. De totale transferwaarde van de 23-koppige selectie van Jong Frankrijk telt liefst 517 miljoen euro, die van Jong Oranje 159 miljoen euro.
Gemotiveerde indruk
Jong Oranje vond het niet zo erg dat de favorietenrol bij Frankrijk lag. De Nederlandse beloften maakten voor rust een gemotiveerde indruk en speelden gedisciplineerd. Stengs schoot de bal in de 19e minuut via een Fransman naast en kort daarna stuitte de aanvaller op doelman Illan Meslier.
Aan de andere kant kopte de behoorlijk vrijstaande Dayot Upamecano de Fransen halverwege de eerste helft op voorsprong. Justin Kluivert liet kort voor rust de kans op de gelijkmaker liggen.
Geen buitenspel
De 1-1 viel in de beginfase van de tweede helft alsnog. Middenvelder Abdou Harroui schoot op doel. De bal kwam daarbij onbedoeld terecht bij Boadu. De spits stond blijkbaar geen buitenspel en trapte de bal in de 51e minuut in het dak van het doel.
Na een fout van Sven Botman leek Ikoné in de 66e minuut voor Frankrijk te scoren, maar de paal bracht redding voor Nederland. De laatste twintig minuten was het tegenhouden voor Jong Oranje en dat lukte met het nodige geluk.
Uit een van de spaarzame counters, in de blessuretijd, sloeg het elftal van Van de Looi zelf toe. Kluivert legde de bal breed op Boadu, die opnieuw trefzeker was: 2-1.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de aansluiting bij koploper FC Barcelona behouden met een eenvoudige 4-1-zege op Rayo Vallecano. Sterspeler Kylian Mbappé scoorde twee keer, waarvan de eerste uit een strafschop. Álvaro Carreras en Jude Bellingham maakten de andere twee doelpunten.
5 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Arsenal heeft zijn perfecte seizoensstart in de Premier League voortgezet met een uitzege van 2-0 op Sunderland. De landskampioen is na vier duels koploper met de maximale 12 punten.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft na zes Eredivisieduels de eerste zege te pakken. De club uit Leeuwarden won in eigen huis met 3-0 van een zwak spelend NEC. Ilyes Hamache was de grote man bij Cambuur; hij maakte de eerste twee treffers.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Trainer Míchel Sánchez vindt dat Ajax zich in de Eredivisie tegen Fortuna Sittard goed heeft hersteld van de verloren topper tegen PSV van vorig weekend (1-3). Dat zei de 50-jarige Spanjaard tegen ESPN na een ruime overwinning in Sittard (1-5).
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft op bezoek bij Fortuna Sittard de derde uitoverwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Míchel Sánchez won met 5-1 dankzij treffers van Julian Brandt, Davy Klaassen, Kasper Dolberg, Youri Baas en Thilo Kehrer, die zijn basisdebuut maakte voor de club uit Amsterdam. Invaller Anthony Descotte was trefzeker voor de thuisploeg.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Groningen heeft op bezoek bij Go Ahead Eagles in de Eredivisie met 1-1 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien kwam via een treffer van Brynjólfur Willumsson tegen de verhouding in op voorsprong, maar kon in de tweede helft de gelijkmaker van Søren Tengstedt namens Go Ahead niet voorkomen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.
9 uur geleden