Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boadu laat AZ met drie doelpunten verder uitlopen op Feyenoord

Boadu laat AZ met drie doelpunten verder uitlopen op Feyenoord

ALKMAAR (ANP) - Myron Boadu heeft AZ weer een goed uitzicht op de tweede plaats van de Eredivisie gegeven. De 20-jarige spits scoorde maar liefst driemaal voor zijn ploeg tijdens de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (4-2).

AZ verkleinde de achterstand op het als tweede geklasseerde PSV tot slechts 2 punten. Feyenoord zakte naar de vijfde positie en heeft inmiddels 8 punten minder dan PSV. De tweede eindklassering geeft recht op een ticket voor de voorronden van de lucratieve Champions League.

Kees Kist, clubicoon van AZ, zag Boadu vanaf de verder lege tribunes in Alkmaar driemaal scoren. De voormalig Europees topscorer ergerde zich in de eerste helft van het seizoen soms aan het onverschillige spel van de spits en vertelde hem onlangs flink de waarheid. "Hij had wat notities gemaakt van wat ik nog beter kon doen. Dat waren niet veel dingen. Het koppen hebben we besproken, wat agressiever zijn. Daar moet ik ook wat aan doen. Hij kan het weten", zei Boadu.

Feyenoord begon aardig aan de wedstrijd en kwam tweemaal op voorsprong door treffers van Marcos Senesi en Luis Sinisterra, na een misverstand tussen doelman Marco Bizot en verdediger Bruno Martins Indi. Boadu maakte voor rust tweemaal gelijk voor AZ en profiteerde in 64e minuut van een blunder van Justin Bijlow. De van een blessure herstelde keeper schoof de bal zo maar in de voeten van Fredrik Midtsjø, die razendsnel Boadu in stelling bracht (3-2). Vervolgens maakte Teun Koopmeiners zijn 23e verjaardag nog iets feestelijker door een strafschop te benutten.

Boadu heeft nu 11 keer gescoord in 22 competitiewedstrijden dit seizoen. Hij is de jongste speler met drie doelpunten tegen Feyenoord sinds Marco van Basten, die op 18-jarige leeftijd in 1983 een flinke bijdrage leverde aan een memorabele zege van 8-2 van Ajax op de rivaal uit Rotterdam. Bij Feyenoord maakte vooral in de tweede helft Steven Berghuis een gefrustreerde indruk. De aanvoerder stond aan de basis van de openingstreffer van Senesi. Hij heeft met 13 competitietreffers en 9 assists een aandeel in 22 competitietreffers van Feyenoord gehad. Berghuis kreeg in de 83e minuut een gele kaart en werd vervolgens snel gewisseld door trainer Advocaat.

Meer uit Voetbal

Voetbalbond Wales trekt steun in voor herverkiezing Infantino

CARDIFF (ANP/RTR) - De voetbalbond van Wales (FAW) heeft als eerste bond aangekondigd zijn steun in te trekken voor de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De FAW besloot hiertoe vanwege het mislukte plan om een ​​belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen.

14 minuten geleden
Directeur Duitse bond: relatie met FIFA onherstelbaar beschadigd

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Sportief directeur Andreas Rettig van de Duitse voetbalbond (DFB) meent dat de relatie tussen de DFB en de FIFA onherstelbaar is beschadigd na de affaire rond het plan van de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino voor particuliere investeringen bij WK's en andere kwesties rond het leiderschap.

1 uur geleden
Liverpool-coach denkt niet aan blessure bij uitgevallen Frimpong

CHICAGO (ANP) - Trainer Andoni Iraola van Liverpool hoopt dat hij Jeremie Frimpong weer snel tot zijn beschikking heeft. De Oranje-international verliet tijdens de tweede helft van het verloren oefenduel met Leeds United in Chicago (2-4) op eigen verzoek het veld.

3 uur geleden
AZ-coach Echteld vindt Johan Cruijff Schaal 'prijs die telt'

EINDHOVEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld vindt de Johan Cruijff Schaal "een prijs die telt". De bekerwinnaar uit Alkmaar klopte een tiental van landskampioen PSV zondag (0-4) om de schaal voor de tweede keer te winnen.

14 uur geleden
AZ moet aanvoerder Clasie opnieuw lang missen

EINDHOVEN (ANP) - AZ moet het voorlopig stellen zonder aanvoerder Jordy Clasie. De 35-jarige middenvelder raakte geblesseerd in aanloop naar het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal van zondag. "Dat kan nog wel een tijdje duren", zei trainer Leeroy Echteld.

14 uur geleden
Trainer Bosz tevreden over verdedigend PSV in eerste helft

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was tevreden over zijn team in de eerste helft tegen AZ in de strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-4). Binnen tien minuten moest de landskampioen met tien man verder na een rode kaart voor Joey Veerman. "Toen moesten we iets oefenen waar we normaal niet aan toekomen: verdedigen en in een laag blok staan. Ik vond dat ons dat in de eerste helft goed afging", zei Bosz in de perskamer van het Philips Stadion.

14 uur geleden
PSV'er Veerman leeft na rode kaart mee met AZ-spits Meerdink

EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Joey Veerman voelde mee met Mexx Meerdink na zijn overtreding op de AZ-spits die tot de vroege rode kaart van de PSV'er leidde. "Ik vond het sneu, hij lag te bibberen en hij had ook wel een flinke jaap achter zijn oor. Ik probeerde hem rustig te krijgen, maar hij raakte een beetje in paniek", zei Veerman tegen ESPN na de 4-0-nederlaag in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.

14 uur geleden