Boadu laat AZ met drie doelpunten verder uitlopen op Feyenoord
ALKMAAR (ANP) - Myron Boadu heeft AZ weer een goed uitzicht op de tweede plaats van de Eredivisie gegeven. De 20-jarige spits scoorde maar liefst driemaal voor zijn ploeg tijdens de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (4-2).
AZ verkleinde de achterstand op het als tweede geklasseerde PSV tot slechts 2 punten. Feyenoord zakte naar de vijfde positie en heeft inmiddels 8 punten minder dan PSV. De tweede eindklassering geeft recht op een ticket voor de voorronden van de lucratieve Champions League.
Kees Kist, clubicoon van AZ, zag Boadu vanaf de verder lege tribunes in Alkmaar driemaal scoren. De voormalig Europees topscorer ergerde zich in de eerste helft van het seizoen soms aan het onverschillige spel van de spits en vertelde hem onlangs flink de waarheid. "Hij had wat notities gemaakt van wat ik nog beter kon doen. Dat waren niet veel dingen. Het koppen hebben we besproken, wat agressiever zijn. Daar moet ik ook wat aan doen. Hij kan het weten", zei Boadu.
Feyenoord begon aardig aan de wedstrijd en kwam tweemaal op voorsprong door treffers van Marcos Senesi en Luis Sinisterra, na een misverstand tussen doelman Marco Bizot en verdediger Bruno Martins Indi. Boadu maakte voor rust tweemaal gelijk voor AZ en profiteerde in 64e minuut van een blunder van Justin Bijlow. De van een blessure herstelde keeper schoof de bal zo maar in de voeten van Fredrik Midtsjø, die razendsnel Boadu in stelling bracht (3-2). Vervolgens maakte Teun Koopmeiners zijn 23e verjaardag nog iets feestelijker door een strafschop te benutten.
Boadu heeft nu 11 keer gescoord in 22 competitiewedstrijden dit seizoen. Hij is de jongste speler met drie doelpunten tegen Feyenoord sinds Marco van Basten, die op 18-jarige leeftijd in 1983 een flinke bijdrage leverde aan een memorabele zege van 8-2 van Ajax op de rivaal uit Rotterdam. Bij Feyenoord maakte vooral in de tweede helft Steven Berghuis een gefrustreerde indruk. De aanvoerder stond aan de basis van de openingstreffer van Senesi. Hij heeft met 13 competitietreffers en 9 assists een aandeel in 22 competitietreffers van Feyenoord gehad. Berghuis kreeg in de 83e minuut een gele kaart en werd vervolgens snel gewisseld door trainer Advocaat.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - PSV-captain Mauro Júnior blijft bij PSV. Hij wil komend seizoen de winnaarsmentaliteit bij PSV verbeelden. "Ik ken het woord winnaarsmentaliteit zeker", zei de Braziliaan in Zeist in aanloop naar de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en AZ zondag in Eindhoven. "Ik probeer altijd hard te werken. Binnen en buiten de lijnen. We moeten dat als team ook doen."
20 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA onderzoekt de gevolgen van een uitbreiding van het WK voetbal van 48 naar 64 landen voor het eindtoernooi van 2030. Dat blijkt uit een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
45 minuten geledenPRAAG (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tsjechië heeft met Santi Denia de eerste buitenlandse bondscoach van het land aangesteld. De 52-jarige Spanjaard is de opvolger van Miroslav Koubek, die na het teleurstellende WK opstapte. Tsjechië behaalde slechts 1 punt in de groepsfase.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft Gianni Infantino "een verkeerde man" genoemd om de FIFA te leiden. Dat heeft Burnham volgens het Franse persbureau gezegd tegen verschillende media tijdens een bezoek aan Sheffield. Burnham noemde het voorstel van de FIFA om een deel van de rechten van het WK voetbal te verkopen "een schandalig voorstel".
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP) - Een meerderheid van de 211 voetbalbonden die lid zijn van de FIFA, is tegen het voorgestelde commercialiseringsplan van de wereldvoetbalbond. De Aziatische voetbalbond (AFC) verklaarde vrijdag dat het "solidair" is met de Europese bond (UEFA) en de Noord-Amerikaanse voetbalbond (CONCACAF) over hun afwijzing. De FIFA wil een deel van de commerciële rechten verkopen, waaronder die voor het WK. Voorzitter Gianni Infantino heeft gezegd uiterlijk 19 september duidelijkheid te willen van alle leden.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond (AFC) heeft verklaard dat het "solidair" is met de UEFA en de CONCACAF over hun afwijzing van het commercialiseringsplan van de FIFA. De AFC dreigde echter niet met een boycot van de FIFA-competities, zoals de Europese bond donderdag wel deed. Na de aankondiging van de boycot door de UEFA wees de Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF het voorstel eveneens af.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Topadviseur Carlos Cordeiro van FIFA-voorzitter Gianni Infantino stapt op na het voorstel een belang in het WK voetbal te verkopen. Dat staat in een verklaring van de 70-jarige Amerikaan die op X is verspreid. Cordeiro had naar eigen zeggen niets met de plannen van doen en wil er niets mee te maken hebben. "Een slechte deal voor de FIFA-landen en een slechte deal voor het voetbal", noemde de adviseur van Infantino de voornemens.
4 uur geleden