Boadu laat AZ met drie doelpunten verder uitlopen op Feyenoord
ALKMAAR (ANP) - Myron Boadu heeft AZ weer een goed uitzicht op de tweede plaats van de Eredivisie gegeven. De 20-jarige spits scoorde maar liefst driemaal voor zijn ploeg tijdens de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (4-2).
AZ verkleinde de achterstand op het als tweede geklasseerde PSV tot slechts 2 punten. Feyenoord zakte naar de vijfde positie en heeft inmiddels 8 punten minder dan PSV. De tweede eindklassering geeft recht op een ticket voor de voorronden van de lucratieve Champions League.
Kees Kist, clubicoon van AZ, zag Boadu vanaf de verder lege tribunes in Alkmaar driemaal scoren. De voormalig Europees topscorer ergerde zich in de eerste helft van het seizoen soms aan het onverschillige spel van de spits en vertelde hem onlangs flink de waarheid. "Hij had wat notities gemaakt van wat ik nog beter kon doen. Dat waren niet veel dingen. Het koppen hebben we besproken, wat agressiever zijn. Daar moet ik ook wat aan doen. Hij kan het weten", zei Boadu.
Feyenoord begon aardig aan de wedstrijd en kwam tweemaal op voorsprong door treffers van Marcos Senesi en Luis Sinisterra, na een misverstand tussen doelman Marco Bizot en verdediger Bruno Martins Indi. Boadu maakte voor rust tweemaal gelijk voor AZ en profiteerde in 64e minuut van een blunder van Justin Bijlow. De van een blessure herstelde keeper schoof de bal zo maar in de voeten van Fredrik Midtsjø, die razendsnel Boadu in stelling bracht (3-2). Vervolgens maakte Teun Koopmeiners zijn 23e verjaardag nog iets feestelijker door een strafschop te benutten.
Boadu heeft nu 11 keer gescoord in 22 competitiewedstrijden dit seizoen. Hij is de jongste speler met drie doelpunten tegen Feyenoord sinds Marco van Basten, die op 18-jarige leeftijd in 1983 een flinke bijdrage leverde aan een memorabele zege van 8-2 van Ajax op de rivaal uit Rotterdam. Bij Feyenoord maakte vooral in de tweede helft Steven Berghuis een gefrustreerde indruk. De aanvoerder stond aan de basis van de openingstreffer van Senesi. Hij heeft met 13 competitietreffers en 9 assists een aandeel in 22 competitietreffers van Feyenoord gehad. Berghuis kreeg in de 83e minuut een gele kaart en werd vervolgens snel gewisseld door trainer Advocaat.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
13 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
14 uur geleden