Boadu laat AZ met drie doelpunten verder uitlopen op Feyenoord
ALKMAAR (ANP) - Myron Boadu heeft AZ weer een goed uitzicht op de tweede plaats van de Eredivisie gegeven. De 20-jarige spits scoorde maar liefst driemaal voor zijn ploeg tijdens de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (4-2).
AZ verkleinde de achterstand op het als tweede geklasseerde PSV tot slechts 2 punten. Feyenoord zakte naar de vijfde positie en heeft inmiddels 8 punten minder dan PSV. De tweede eindklassering geeft recht op een ticket voor de voorronden van de lucratieve Champions League.
Kees Kist, clubicoon van AZ, zag Boadu vanaf de verder lege tribunes in Alkmaar driemaal scoren. De voormalig Europees topscorer ergerde zich in de eerste helft van het seizoen soms aan het onverschillige spel van de spits en vertelde hem onlangs flink de waarheid. "Hij had wat notities gemaakt van wat ik nog beter kon doen. Dat waren niet veel dingen. Het koppen hebben we besproken, wat agressiever zijn. Daar moet ik ook wat aan doen. Hij kan het weten", zei Boadu.
Feyenoord begon aardig aan de wedstrijd en kwam tweemaal op voorsprong door treffers van Marcos Senesi en Luis Sinisterra, na een misverstand tussen doelman Marco Bizot en verdediger Bruno Martins Indi. Boadu maakte voor rust tweemaal gelijk voor AZ en profiteerde in 64e minuut van een blunder van Justin Bijlow. De van een blessure herstelde keeper schoof de bal zo maar in de voeten van Fredrik Midtsjø, die razendsnel Boadu in stelling bracht (3-2). Vervolgens maakte Teun Koopmeiners zijn 23e verjaardag nog iets feestelijker door een strafschop te benutten.
Boadu heeft nu 11 keer gescoord in 22 competitiewedstrijden dit seizoen. Hij is de jongste speler met drie doelpunten tegen Feyenoord sinds Marco van Basten, die op 18-jarige leeftijd in 1983 een flinke bijdrage leverde aan een memorabele zege van 8-2 van Ajax op de rivaal uit Rotterdam. Bij Feyenoord maakte vooral in de tweede helft Steven Berghuis een gefrustreerde indruk. De aanvoerder stond aan de basis van de openingstreffer van Senesi. Hij heeft met 13 competitietreffers en 9 assists een aandeel in 22 competitietreffers van Feyenoord gehad. Berghuis kreeg in de 83e minuut een gele kaart en werd vervolgens snel gewisseld door trainer Advocaat.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber is gekozen in het Elftal van het Jaar van de Engelse spelersvakbond (PFA). De Oranje-international werd afgelopen seizoen met de Londense club landskampioen van Engeland. Bruno Fernandes van Manchester United werd door de voetballers gekozen als Speler van het Jaar.
1 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is er niet in geslaagd om bij Bodø/Glimt voor een stunt te zorgen in de play-offs voor de Champions League. De formatie van trainer Dick Schreuder ging in de returnwedstrijd in Noorwegen met tien man onderuit: 3-0. De Nijmegenaren verloren vorige week het thuisduel al met 3-1. NEC gaat nu verder in het hoofdtoernooi van de Europa League.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Couhaib Driouech vertrekt bij PSV. De 24-jarige aanvaller maakt de overstap naar Celta de Vigo en ondertekent bij de Spaanse club een contract voor vier jaar.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández is in principe niet van plan om bij het Nederlands elftal met vijf verdedigers te gaan spelen. Zijn voorgangers Louis van Gaal en Ronald Koeman, in een later stadium van zijn bondscoachschap, deden dat wel. Ze vonden Oranje anders defensief te kwetsbaar.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández begint met grote ambities als bondscoach van het Nederlands elftal. "Ik ben een winnaar. Wij zijn hier om te winnen", sprak de opvolger van de na het WK opgestapte Ronald Koeman tijdens een persconferentie in Zeist.
7 uur geleden