Boadu: ik hoef niet goed in een wedstrijd te zitten om te scoren
BOEDAPEST (ANP) - Myron Boadu speelde maandag niet zijn beste wedstrijd voor Jong Oranje. De spits van AZ zorgde er met twee doelpunten wel voor dat het elftal van bondscoach Erwin van de Looi ten koste van Jong Frankrijk de halve eindstrijd haalde (2-1). "Ik kan er gewoon altijd staan. En hoef niet per se goed in de wedstrijd te zitten. Ik heb wel het gevoel dat ik altijd een doelpunt kan maken", aldus de spits van AZ, die de winnende treffer in de 93e minuut maakte.
"Ik wist eigenlijk niet wat ik moest doen. Eerst keek ik even of het buitenspel was en toen ging ik maar gewoon rennen richting de jongens. Ik kan niet beschrijven wat ik op dat moment voelde", vervolgde Boadu, die de bal kreeg aangespeeld van Justin Kluivert. "Ik zag alle Fransen hun hand in de lucht steken. Dan ga je toch voor de zekerheid kijken. Toen bleek dat het geen buitenspel was, was het een en al blijdschap. Ik schrok. De spelers bleven maar komen. Ik ben zo blij dat we dit als team hebben kunnen doen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
24 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
1 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
18 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
18 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
19 uur geleden