Boadu: ik hoef niet goed in een wedstrijd te zitten om te scoren
BOEDAPEST (ANP) - Myron Boadu speelde maandag niet zijn beste wedstrijd voor Jong Oranje. De spits van AZ zorgde er met twee doelpunten wel voor dat het elftal van bondscoach Erwin van de Looi ten koste van Jong Frankrijk de halve eindstrijd haalde (2-1). "Ik kan er gewoon altijd staan. En hoef niet per se goed in de wedstrijd te zitten. Ik heb wel het gevoel dat ik altijd een doelpunt kan maken", aldus de spits van AZ, die de winnende treffer in de 93e minuut maakte.
"Ik wist eigenlijk niet wat ik moest doen. Eerst keek ik even of het buitenspel was en toen ging ik maar gewoon rennen richting de jongens. Ik kan niet beschrijven wat ik op dat moment voelde", vervolgde Boadu, die de bal kreeg aangespeeld van Justin Kluivert. "Ik zag alle Fransen hun hand in de lucht steken. Dan ga je toch voor de zekerheid kijken. Toen bleek dat het geen buitenspel was, was het een en al blijdschap. Ik schrok. De spelers bleven maar komen. Ik ben zo blij dat we dit als team hebben kunnen doen."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
3 uur geleden