Boadu helpt AZ naast Ajax op ranglijst
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de rentree in het eigen stadion met een prachtige zege op Ajax gevierd. Myron Boadu maakte in de slotminuut het winnende doelpunt (1-0).
Ajax leed de derde nederlaag op rij, voor het eerst in 20 jaar. AZ achterhaalde de kampioen uit Amsterdam op de ranglijst. Ajax mag zich op basis van een beter doelsaldo nog wel koploper noemen. Willem II (9 punten) en PSV (10 punten) zijn halverwege de competitie achterop geraakt.
De topper in Alkmaar, waar AZ voor het eerst sinds 4 augustus speelde, viel tegen. Kansen waren schaars. Beide ploegen hadden ook moeite met de harde wind, die in het stadion zonder dak vrij spel had.
Pijntjes bij Ajax
Voor Ajax komt de winterstop een paar weken te laat, na eerdere nederlagen tegen Willem II en Valencia. Steeds meer voetballers van de landskampioen klagen de laatste weken over pijntjes. Daley Blind ontbrak in Alkmaar. Hij moet zich toch verder laten onderzoeken, nadat hij dinsdag tegen Valencia naar de grond ging zonder dat er iemand bij hem in de buurt was. Sergiño Dest was ook niet inzetbaar, net als de al langer geblesseerde Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad. Nicolás Tagliafico was slechts voldoende fit voor een korte invalbeurt.
Trainer Erik ten Hag van de landskampioen deed een beroep op Perr Schuurs, Razvan Marin, Edson Álvarez en Klaas-Jan Huntelaar. Hij liet ook een aantal spelers op andere posities voetballen. Zo speelde Noussair Mazraoui als linksback en Joël Veltman verhuisde naar de rechter positie in de defensie. AZ startte wel bijna op oorlogsterkte in het eigen stadion. Alleen routinier Ron Vlaar bleek niet fit genoeg voor een invalbeurt en ontbrak daarom op de bank.
Amper kansen
AZ was vooral in de openingsfase sterker. Myron Boadu, de centrumspits van de thuisploeg, bleek veel sneller dan Lisandro Martínez en Álvarez maar wist tot tweemaal toe niet te scoren, ook omdat Schuurs een keer sterk verdedigde. Ajax kwam in de eerste helft tot een goed uitgespeelde mogelijkheid. Donny van de Beek schoot in kansrijke positie rakelings naast.
Ook in de tweede helft kregen beide ploegen nauwelijks kansen, totdat Boadu in de slotminuut Schuurs aftroefde en scoorde met een kopbal. De maker van het winnende doelpunt is geboren in Amsterdam en werd als jeugdspeler afgetest door Ajax.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.
20 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdag begonnen aan de voorbereiding op de uitwedstrijd van zondag tegen Servië in de Nations League. Een dag na het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1) verschenen op het trainingsveld in Zeist alleen de spelers die als invaller of helemaal niet in actie kwamen.
23 minuten geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Bondscoach Jürgen Klopp van Duitsland heeft Florian Wirtz en Jonathan Burkardt overgeheveld van zijn tweede selectie naar zijn spelersgroep voor de tweede wedstrijd in de Nations League tegen Griekenland op zondag. De twee vervangen Jamal Musiala en Kai Havertz, die bij het duel met Oranje op donderdag (1-1) geblesseerd raakten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft Joshua Zirkzee opgeroepen als vervanger voor de geblesseerde Brian Brobbey. Dat maakte de KNVB een dag na het gelijkspel van Oranje in Amsterdam tegen Duitsland (1-1) bekend. Zirkzee meldt zich vrijdagavond in Zeist bij de selectie.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Ook de bestuursvoorzitters van de hoogste voetbalcompetities in Duitsland, Spanje, Italië en Engeland hebben scherpe kritiek geuit op de FIFA en voorzitter Gianni Infantino. De Zwitser kwam in opspraak door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Bernard Schuiteman aangesteld als nieuwe technisch directeur. De 52-jarige oud-speler komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu dezelfde functie vervult. Hij begint op 1 december met zijn werkzaamheden bij de club uit Arnhem.
3 uur geleden