Boadu helpt AZ naast Ajax op ranglijst
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de rentree in het eigen stadion met een prachtige zege op Ajax gevierd. Myron Boadu maakte in de slotminuut het winnende doelpunt (1-0).
Ajax leed de derde nederlaag op rij, voor het eerst in 20 jaar. AZ achterhaalde de kampioen uit Amsterdam op de ranglijst. Ajax mag zich op basis van een beter doelsaldo nog wel koploper noemen. Willem II (9 punten) en PSV (10 punten) zijn halverwege de competitie achterop geraakt.
De topper in Alkmaar, waar AZ voor het eerst sinds 4 augustus speelde, viel tegen. Kansen waren schaars. Beide ploegen hadden ook moeite met de harde wind, die in het stadion zonder dak vrij spel had.
Pijntjes bij Ajax
Voor Ajax komt de winterstop een paar weken te laat, na eerdere nederlagen tegen Willem II en Valencia. Steeds meer voetballers van de landskampioen klagen de laatste weken over pijntjes. Daley Blind ontbrak in Alkmaar. Hij moet zich toch verder laten onderzoeken, nadat hij dinsdag tegen Valencia naar de grond ging zonder dat er iemand bij hem in de buurt was. Sergiño Dest was ook niet inzetbaar, net als de al langer geblesseerde Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad. Nicolás Tagliafico was slechts voldoende fit voor een korte invalbeurt.
Trainer Erik ten Hag van de landskampioen deed een beroep op Perr Schuurs, Razvan Marin, Edson Álvarez en Klaas-Jan Huntelaar. Hij liet ook een aantal spelers op andere posities voetballen. Zo speelde Noussair Mazraoui als linksback en Joël Veltman verhuisde naar de rechter positie in de defensie. AZ startte wel bijna op oorlogsterkte in het eigen stadion. Alleen routinier Ron Vlaar bleek niet fit genoeg voor een invalbeurt en ontbrak daarom op de bank.
Amper kansen
AZ was vooral in de openingsfase sterker. Myron Boadu, de centrumspits van de thuisploeg, bleek veel sneller dan Lisandro Martínez en Álvarez maar wist tot tweemaal toe niet te scoren, ook omdat Schuurs een keer sterk verdedigde. Ajax kwam in de eerste helft tot een goed uitgespeelde mogelijkheid. Donny van de Beek schoot in kansrijke positie rakelings naast.
Ook in de tweede helft kregen beide ploegen nauwelijks kansen, totdat Boadu in de slotminuut Schuurs aftroefde en scoorde met een kopbal. De maker van het winnende doelpunt is geboren in Amsterdam en werd als jeugdspeler afgetest door Ajax.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
20 uur geleden