Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boadu helpt AZ naast Ajax op ranglijst

Boadu helpt AZ naast Ajax op ranglijst

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de rentree in het eigen stadion met een prachtige zege op Ajax gevierd. Myron Boadu maakte in de slotminuut het winnende doelpunt (1-0).

Ajax leed de derde nederlaag op rij, voor het eerst in 20 jaar. AZ achterhaalde de kampioen uit Amsterdam op de ranglijst. Ajax mag zich op basis van een beter doelsaldo nog wel koploper noemen. Willem II (9 punten) en PSV (10 punten) zijn halverwege de competitie achterop geraakt.

De topper in Alkmaar, waar AZ voor het eerst sinds 4 augustus speelde, viel tegen. Kansen waren schaars. Beide ploegen hadden ook moeite met de harde wind, die in het stadion zonder dak vrij spel had.

Pijntjes bij Ajax

Voor Ajax komt de winterstop een paar weken te laat, na eerdere nederlagen tegen Willem II en Valencia. Steeds meer voetballers van de landskampioen klagen de laatste weken over pijntjes. Daley Blind ontbrak in Alkmaar. Hij moet zich toch verder laten onderzoeken, nadat hij dinsdag tegen Valencia naar de grond ging zonder dat er iemand bij hem in de buurt was. Sergiño Dest was ook niet inzetbaar, net als de al langer geblesseerde Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad. Nicolás Tagliafico was slechts voldoende fit voor een korte invalbeurt.

Trainer Erik ten Hag van de landskampioen deed een beroep op Perr Schuurs, Razvan Marin, Edson Álvarez en Klaas-Jan Huntelaar. Hij liet ook een aantal spelers op andere posities voetballen. Zo speelde Noussair Mazraoui als linksback en Joël Veltman verhuisde naar de rechter positie in de defensie. AZ startte wel bijna op oorlogsterkte in het eigen stadion. Alleen routinier Ron Vlaar bleek niet fit genoeg voor een invalbeurt en ontbrak daarom op de bank.

Amper kansen

AZ was vooral in de openingsfase sterker. Myron Boadu, de centrumspits van de thuisploeg, bleek veel sneller dan Lisandro Martínez en Álvarez maar wist tot tweemaal toe niet te scoren, ook omdat Schuurs een keer sterk verdedigde. Ajax kwam in de eerste helft tot een goed uitgespeelde mogelijkheid. Donny van de Beek schoot in kansrijke positie rakelings naast.

Ook in de tweede helft kregen beide ploegen nauwelijks kansen, totdat Boadu in de slotminuut Schuurs aftroefde en scoorde met een kopbal. De maker van het winnende doelpunt is geboren in Amsterdam en werd als jeugdspeler afgetest door Ajax.

Meer uit Voetbal

PSV-coach Bosz niet te spreken over optreden ploeg bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).

7 uur geleden
Sterk Liverpool verslaat Real Madrid in Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.

7 uur geleden
Invaller Pepi redt punt voor tegenvallend PSV bij Olympiakos

PIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.

7 uur geleden
Arsenal wint bij Slavia Praag ook vierde duel in Champions League

PRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.

9 uur geleden
PSV-trainer Bosz houdt tegen Olympiakos vast aan spits Til

PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.

10 uur geleden
Galatasaray mist Akgün en Gündogan tegen Ajax

ISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.

13 uur geleden
PSG-aanvaller Doué wint prijs voor grootste voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.

14 uur geleden