Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boadu helpt AZ naast Ajax op ranglijst

Boadu helpt AZ naast Ajax op ranglijst

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de rentree in het eigen stadion met een prachtige zege op Ajax gevierd. Myron Boadu maakte in de slotminuut het winnende doelpunt (1-0).

Ajax leed de derde nederlaag op rij, voor het eerst in 20 jaar. AZ achterhaalde de kampioen uit Amsterdam op de ranglijst. Ajax mag zich op basis van een beter doelsaldo nog wel koploper noemen. Willem II (9 punten) en PSV (10 punten) zijn halverwege de competitie achterop geraakt.

De topper in Alkmaar, waar AZ voor het eerst sinds 4 augustus speelde, viel tegen. Kansen waren schaars. Beide ploegen hadden ook moeite met de harde wind, die in het stadion zonder dak vrij spel had.

Pijntjes bij Ajax

Voor Ajax komt de winterstop een paar weken te laat, na eerdere nederlagen tegen Willem II en Valencia. Steeds meer voetballers van de landskampioen klagen de laatste weken over pijntjes. Daley Blind ontbrak in Alkmaar. Hij moet zich toch verder laten onderzoeken, nadat hij dinsdag tegen Valencia naar de grond ging zonder dat er iemand bij hem in de buurt was. Sergiño Dest was ook niet inzetbaar, net als de al langer geblesseerde Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad. Nicolás Tagliafico was slechts voldoende fit voor een korte invalbeurt.

Trainer Erik ten Hag van de landskampioen deed een beroep op Perr Schuurs, Razvan Marin, Edson Álvarez en Klaas-Jan Huntelaar. Hij liet ook een aantal spelers op andere posities voetballen. Zo speelde Noussair Mazraoui als linksback en Joël Veltman verhuisde naar de rechter positie in de defensie. AZ startte wel bijna op oorlogsterkte in het eigen stadion. Alleen routinier Ron Vlaar bleek niet fit genoeg voor een invalbeurt en ontbrak daarom op de bank.

Amper kansen

AZ was vooral in de openingsfase sterker. Myron Boadu, de centrumspits van de thuisploeg, bleek veel sneller dan Lisandro Martínez en Álvarez maar wist tot tweemaal toe niet te scoren, ook omdat Schuurs een keer sterk verdedigde. Ajax kwam in de eerste helft tot een goed uitgespeelde mogelijkheid. Donny van de Beek schoot in kansrijke positie rakelings naast.

Ook in de tweede helft kregen beide ploegen nauwelijks kansen, totdat Boadu in de slotminuut Schuurs aftroefde en scoorde met een kopbal. De maker van het winnende doelpunt is geboren in Amsterdam en werd als jeugdspeler afgetest door Ajax.

Meer uit Voetbal

Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

17 minuten geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

3 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

4 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

5 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

6 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

6 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

6 uur geleden