Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boadu geeft met AZ juiste signaal af na Europese uitschakeling

Boadu geeft met AZ juiste signaal af na Europese uitschakeling

ENSCHEDE (ANP) - Myron Boadu leek zondag niet helemaal gelukkig toen hij in de 86e minuut van de uitwedstrijd tegen FC Twente door trainer Pascal Jansen naar de kant werd gehaald. Het ging de spits niet zozeer om de wissel, maar meer om het feit dat hij niet had gescoord, legde hij later uit. AZ won in Enschede, met 3-1, en bracht daarmee de rust na een hectische week weer wat terug bij de Alkmaarse club.

"De trainer vroeg ook of ik boos was dat ik eruit moest. Ik zei alleen dat ik teleurgesteld was dat ik niet had gescoord. Maar ik ben natuurlijk wel hartstikke blij dat we hebben gewonnen. Jansen zei: je hebt hard gewerkt, en die doelpunten komen vanzelf wel weer", aldus Boadu, die kort na het duel in de Grolsch Veste alweer kon lachen.

Boadu startte tegen FC Twente voor de derde competitiewedstrijd op rij in de basis en lijkt op de weg terug. Toen de 1-voudig international in november weer bij de groep aansloot na een besmetting met het coronavirus, was hij zijn plaats even kwijt. Boadu moest na het virus flink aansterken en omdat het met Albert Gudmundsson in de spits goed liep, had trainer Arne Slot niet direct een aanleiding zijn basisteam om te gooien.

Uitschakeling in Europa League

Twee weken geleden keerde de 19-jarige Boadu in de uitwedstrijd tegen Heracles terug in het elftal en hij scoorde direct. Zes dagen later was Slot opeens weg, nadat de directie van de Alkmaarse club vernam dat de coach met Feyenoord had gesproken om daar volgend jaar aan de slag te gaan. Jansen werd voor de rest van het seizoen aangesteld als vervanger en AZ leek van slag. FC Groningen bezorgde de Noord-Hollanders de eerste nederlaag in de Eredivisie en donderdag volgde tegen HNK Rijeka de pijnlijke uitschakeling in de Europa League.

"In het vliegtuig was het heel stil. Iedereen baalde, maar als je tegen een club als Twente moet kun je het jezelf niet veroorloven te lang in die rouw te blijven zitten", aldus Boadu.

Vertrouwen

Boadu stond aan de basis van het openingsdoelpunt in Enschede. Doelman Joël Drommel tikte hem aan en Teun Koopmeiners benutte de strafschop. Boadu was daarnaast ook een flink aantal keren op zijn eigen helft te zien. "Het is voor mij lekker als ik ook mijn verdedigende taken doe. Dat heb ik toch nagelaten de afgelopen wedstrijden. Daar was ik niet tevreden over en de trainer ook niet."

De rest van het seizoen staat Boadu in de spits, is zijn plan. "Ik heb nummer 9 op mijn rug, ik denk wel dat ik de eerste spits van AZ ben. Maar we hebben veel concurrentie in ons team, ook op mijn positie. Ik moet elke wedstrijd laten zien hoe goed ik ben, maar het vertrouwen is er weer."

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

2 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

5 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

5 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

7 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

7 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

7 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

12 uur geleden