Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boadu geeft met AZ juiste signaal af na Europese uitschakeling

Boadu geeft met AZ juiste signaal af na Europese uitschakeling

ENSCHEDE (ANP) - Myron Boadu leek zondag niet helemaal gelukkig toen hij in de 86e minuut van de uitwedstrijd tegen FC Twente door trainer Pascal Jansen naar de kant werd gehaald. Het ging de spits niet zozeer om de wissel, maar meer om het feit dat hij niet had gescoord, legde hij later uit. AZ won in Enschede, met 3-1, en bracht daarmee de rust na een hectische week weer wat terug bij de Alkmaarse club.

"De trainer vroeg ook of ik boos was dat ik eruit moest. Ik zei alleen dat ik teleurgesteld was dat ik niet had gescoord. Maar ik ben natuurlijk wel hartstikke blij dat we hebben gewonnen. Jansen zei: je hebt hard gewerkt, en die doelpunten komen vanzelf wel weer", aldus Boadu, die kort na het duel in de Grolsch Veste alweer kon lachen.

Boadu startte tegen FC Twente voor de derde competitiewedstrijd op rij in de basis en lijkt op de weg terug. Toen de 1-voudig international in november weer bij de groep aansloot na een besmetting met het coronavirus, was hij zijn plaats even kwijt. Boadu moest na het virus flink aansterken en omdat het met Albert Gudmundsson in de spits goed liep, had trainer Arne Slot niet direct een aanleiding zijn basisteam om te gooien.

Uitschakeling in Europa League

Twee weken geleden keerde de 19-jarige Boadu in de uitwedstrijd tegen Heracles terug in het elftal en hij scoorde direct. Zes dagen later was Slot opeens weg, nadat de directie van de Alkmaarse club vernam dat de coach met Feyenoord had gesproken om daar volgend jaar aan de slag te gaan. Jansen werd voor de rest van het seizoen aangesteld als vervanger en AZ leek van slag. FC Groningen bezorgde de Noord-Hollanders de eerste nederlaag in de Eredivisie en donderdag volgde tegen HNK Rijeka de pijnlijke uitschakeling in de Europa League.

"In het vliegtuig was het heel stil. Iedereen baalde, maar als je tegen een club als Twente moet kun je het jezelf niet veroorloven te lang in die rouw te blijven zitten", aldus Boadu.

Vertrouwen

Boadu stond aan de basis van het openingsdoelpunt in Enschede. Doelman Joël Drommel tikte hem aan en Teun Koopmeiners benutte de strafschop. Boadu was daarnaast ook een flink aantal keren op zijn eigen helft te zien. "Het is voor mij lekker als ik ook mijn verdedigende taken doe. Dat heb ik toch nagelaten de afgelopen wedstrijden. Daar was ik niet tevreden over en de trainer ook niet."

De rest van het seizoen staat Boadu in de spits, is zijn plan. "Ik heb nummer 9 op mijn rug, ik denk wel dat ik de eerste spits van AZ ben. Maar we hebben veel concurrentie in ons team, ook op mijn positie. Ik moet elke wedstrijd laten zien hoe goed ik ben, maar het vertrouwen is er weer."

Meer uit Voetbal

Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

4 uur geleden
Bayern München verspeelt in Bundesliga punten tegen FSV Mainz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.

8 uur geleden
Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

9 uur geleden
Manchester City trekt goede lijn door en wint bij Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).

10 uur geleden
Klaassen geniet van strijdlust Ajax in duel met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."

10 uur geleden
Ajax brengt Feyenoord met counterspel dieper in de problemen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).

10 uur geleden
Lammers leidt FC Twente met twee doelpunten langs Go Ahead

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.

11 uur geleden