Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boadu geeft met AZ juiste signaal af na Europese uitschakeling

Boadu geeft met AZ juiste signaal af na Europese uitschakeling

ENSCHEDE (ANP) - Myron Boadu leek zondag niet helemaal gelukkig toen hij in de 86e minuut van de uitwedstrijd tegen FC Twente door trainer Pascal Jansen naar de kant werd gehaald. Het ging de spits niet zozeer om de wissel, maar meer om het feit dat hij niet had gescoord, legde hij later uit. AZ won in Enschede, met 3-1, en bracht daarmee de rust na een hectische week weer wat terug bij de Alkmaarse club.

"De trainer vroeg ook of ik boos was dat ik eruit moest. Ik zei alleen dat ik teleurgesteld was dat ik niet had gescoord. Maar ik ben natuurlijk wel hartstikke blij dat we hebben gewonnen. Jansen zei: je hebt hard gewerkt, en die doelpunten komen vanzelf wel weer", aldus Boadu, die kort na het duel in de Grolsch Veste alweer kon lachen.

Boadu startte tegen FC Twente voor de derde competitiewedstrijd op rij in de basis en lijkt op de weg terug. Toen de 1-voudig international in november weer bij de groep aansloot na een besmetting met het coronavirus, was hij zijn plaats even kwijt. Boadu moest na het virus flink aansterken en omdat het met Albert Gudmundsson in de spits goed liep, had trainer Arne Slot niet direct een aanleiding zijn basisteam om te gooien.

Uitschakeling in Europa League

Twee weken geleden keerde de 19-jarige Boadu in de uitwedstrijd tegen Heracles terug in het elftal en hij scoorde direct. Zes dagen later was Slot opeens weg, nadat de directie van de Alkmaarse club vernam dat de coach met Feyenoord had gesproken om daar volgend jaar aan de slag te gaan. Jansen werd voor de rest van het seizoen aangesteld als vervanger en AZ leek van slag. FC Groningen bezorgde de Noord-Hollanders de eerste nederlaag in de Eredivisie en donderdag volgde tegen HNK Rijeka de pijnlijke uitschakeling in de Europa League.

"In het vliegtuig was het heel stil. Iedereen baalde, maar als je tegen een club als Twente moet kun je het jezelf niet veroorloven te lang in die rouw te blijven zitten", aldus Boadu.

Vertrouwen

Boadu stond aan de basis van het openingsdoelpunt in Enschede. Doelman Joël Drommel tikte hem aan en Teun Koopmeiners benutte de strafschop. Boadu was daarnaast ook een flink aantal keren op zijn eigen helft te zien. "Het is voor mij lekker als ik ook mijn verdedigende taken doe. Dat heb ik toch nagelaten de afgelopen wedstrijden. Daar was ik niet tevreden over en de trainer ook niet."

De rest van het seizoen staat Boadu in de spits, is zijn plan. "Ik heb nummer 9 op mijn rug, ik denk wel dat ik de eerste spits van AZ ben. Maar we hebben veel concurrentie in ons team, ook op mijn positie. Ik moet elke wedstrijd laten zien hoe goed ik ben, maar het vertrouwen is er weer."

Meer uit Voetbal

De Jong 'licht vraagteken' voor WK-duel van Oranje met Zweden

HOUSTON (ANP) - Het is nog niet helemaal zeker dat Frenkie de Jong zaterdag voor het Nederlands elftal kan uitkomen in het tweede groepsduel op het WK met Zweden. De middenvelder van FC Barcelona kwam donderdag in botsing met Quinten Timber, die een lichte hersenschudding heeft opgelopen en niet inzetbaar is.

2 uur geleden
Tunesische bondscoach tempert verwachtingen: ik ben geen tovenaar

MONTERREY (ANP) - Hervé Renard, de nieuwe bondscoach van de voetballers van Tunesië, heeft de verwachtingen in aanloop naar de wedstrijd tegen Japan op het WK getemperd. "Ik ben geen tovenaar", sprak de 57-jarige Fransman, die na de nederlaag van 5-1 tegen Zweden de ontslagen Sabri Lamouchi opvolgde.

2 uur geleden
Comenencia kijkt iedere dag naar zijn WK-doelpunt tegen Duitsers

KANSAS CITY (ANP) - Livano Comenencia (22) kijkt iedere dag nog naar het WK-doelpunt dat hij maakte tegen Duitsland. "Ik heb heel veel felicitaties gehad. Ongelooflijk. Het voelt heel goed om een doelpunt te maken. Maar het moet hier niet bij blijven", zei de international van Curaçao, die in de eerste groepswedstrijd de 1-1 maakte tegen de Duitsers.

2 uur geleden
Advocaat dolgelukkig dat hij met staf en spelers WK meemaakt

KANSAS CITY (ANP) - Dick Advocaat houdt er rekening mee dat Curaçao tegen Ecuador op het WK voetbal kan verrassen. "Het kan iedere wedstrijd, maar het is natuurlijk heel moeilijk om iets te realiseren", zei de bondscoach in het Kansas City Stadium een dag voor de tweede groepswedstrijd van Curaçao. "We moeten vooral dolgelukkig zijn dat we dit mee mogen maken."

2 uur geleden
Verenigde Staten naar knock-outfase WK na zege op Australië

SEATTLE (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten hebben de tweede ronde bereikt van het WK voetbal in eigen land, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg in Seattle Australië met 2-0.

5 uur geleden
Algerije dient klacht in over rol arbiter in duel met Argentinië

ATLANTA (ANP/AFP/RTR) - Algerije heeft een klacht ingediend bij de FIFA vanwege het vermeende slechte fluiten van de scheidsrechter tijdens de verloren WK-wedstrijd tegen Argentinië (0-3). Dat meldden bronnen aan persbureaus AFP en Reuters. Het Afrikaanse land baalt onder meer van een ogenschijnlijke overtreding van Lionel Messi, die zonder gevolgen bleef.

6 uur geleden
Gijselhart van De Graafschap naar La Liga-club Deportivo

DOETINCHEM (ANP) - Teun Gijselhart verruilt de Keuken Kampioen Divisie voor La Liga in Spanje. De 21-jarige middenvelder van De Graafschap tekende een contract tot de zomer van 2030 bij Deportivo de La Coruña. Dat maakte de Spaanse club bekend. Deportivo keert komend seizoen na een afwezigheid van acht jaar terug op het hoogste niveau.

7 uur geleden