Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boadu geeft met AZ juiste signaal af na Europese uitschakeling

Boadu geeft met AZ juiste signaal af na Europese uitschakeling

ENSCHEDE (ANP) - Myron Boadu leek zondag niet helemaal gelukkig toen hij in de 86e minuut van de uitwedstrijd tegen FC Twente door trainer Pascal Jansen naar de kant werd gehaald. Het ging de spits niet zozeer om de wissel, maar meer om het feit dat hij niet had gescoord, legde hij later uit. AZ won in Enschede, met 3-1, en bracht daarmee de rust na een hectische week weer wat terug bij de Alkmaarse club.

"De trainer vroeg ook of ik boos was dat ik eruit moest. Ik zei alleen dat ik teleurgesteld was dat ik niet had gescoord. Maar ik ben natuurlijk wel hartstikke blij dat we hebben gewonnen. Jansen zei: je hebt hard gewerkt, en die doelpunten komen vanzelf wel weer", aldus Boadu, die kort na het duel in de Grolsch Veste alweer kon lachen.

Boadu startte tegen FC Twente voor de derde competitiewedstrijd op rij in de basis en lijkt op de weg terug. Toen de 1-voudig international in november weer bij de groep aansloot na een besmetting met het coronavirus, was hij zijn plaats even kwijt. Boadu moest na het virus flink aansterken en omdat het met Albert Gudmundsson in de spits goed liep, had trainer Arne Slot niet direct een aanleiding zijn basisteam om te gooien.

Uitschakeling in Europa League

Twee weken geleden keerde de 19-jarige Boadu in de uitwedstrijd tegen Heracles terug in het elftal en hij scoorde direct. Zes dagen later was Slot opeens weg, nadat de directie van de Alkmaarse club vernam dat de coach met Feyenoord had gesproken om daar volgend jaar aan de slag te gaan. Jansen werd voor de rest van het seizoen aangesteld als vervanger en AZ leek van slag. FC Groningen bezorgde de Noord-Hollanders de eerste nederlaag in de Eredivisie en donderdag volgde tegen HNK Rijeka de pijnlijke uitschakeling in de Europa League.

"In het vliegtuig was het heel stil. Iedereen baalde, maar als je tegen een club als Twente moet kun je het jezelf niet veroorloven te lang in die rouw te blijven zitten", aldus Boadu.

Vertrouwen

Boadu stond aan de basis van het openingsdoelpunt in Enschede. Doelman Joël Drommel tikte hem aan en Teun Koopmeiners benutte de strafschop. Boadu was daarnaast ook een flink aantal keren op zijn eigen helft te zien. "Het is voor mij lekker als ik ook mijn verdedigende taken doe. Dat heb ik toch nagelaten de afgelopen wedstrijden. Daar was ik niet tevreden over en de trainer ook niet."

De rest van het seizoen staat Boadu in de spits, is zijn plan. "Ik heb nummer 9 op mijn rug, ik denk wel dat ik de eerste spits van AZ ben. Maar we hebben veel concurrentie in ons team, ook op mijn positie. Ik moet elke wedstrijd laten zien hoe goed ik ben, maar het vertrouwen is er weer."

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

46 minuten geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

1 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

2 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

3 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

4 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

18 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

18 uur geleden