Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boadu geeft met AZ juiste signaal af na Europese uitschakeling

Boadu geeft met AZ juiste signaal af na Europese uitschakeling

ENSCHEDE (ANP) - Myron Boadu leek zondag niet helemaal gelukkig toen hij in de 86e minuut van de uitwedstrijd tegen FC Twente door trainer Pascal Jansen naar de kant werd gehaald. Het ging de spits niet zozeer om de wissel, maar meer om het feit dat hij niet had gescoord, legde hij later uit. AZ won in Enschede, met 3-1, en bracht daarmee de rust na een hectische week weer wat terug bij de Alkmaarse club.

"De trainer vroeg ook of ik boos was dat ik eruit moest. Ik zei alleen dat ik teleurgesteld was dat ik niet had gescoord. Maar ik ben natuurlijk wel hartstikke blij dat we hebben gewonnen. Jansen zei: je hebt hard gewerkt, en die doelpunten komen vanzelf wel weer", aldus Boadu, die kort na het duel in de Grolsch Veste alweer kon lachen.

Boadu startte tegen FC Twente voor de derde competitiewedstrijd op rij in de basis en lijkt op de weg terug. Toen de 1-voudig international in november weer bij de groep aansloot na een besmetting met het coronavirus, was hij zijn plaats even kwijt. Boadu moest na het virus flink aansterken en omdat het met Albert Gudmundsson in de spits goed liep, had trainer Arne Slot niet direct een aanleiding zijn basisteam om te gooien.

Uitschakeling in Europa League

Twee weken geleden keerde de 19-jarige Boadu in de uitwedstrijd tegen Heracles terug in het elftal en hij scoorde direct. Zes dagen later was Slot opeens weg, nadat de directie van de Alkmaarse club vernam dat de coach met Feyenoord had gesproken om daar volgend jaar aan de slag te gaan. Jansen werd voor de rest van het seizoen aangesteld als vervanger en AZ leek van slag. FC Groningen bezorgde de Noord-Hollanders de eerste nederlaag in de Eredivisie en donderdag volgde tegen HNK Rijeka de pijnlijke uitschakeling in de Europa League.

"In het vliegtuig was het heel stil. Iedereen baalde, maar als je tegen een club als Twente moet kun je het jezelf niet veroorloven te lang in die rouw te blijven zitten", aldus Boadu.

Vertrouwen

Boadu stond aan de basis van het openingsdoelpunt in Enschede. Doelman Joël Drommel tikte hem aan en Teun Koopmeiners benutte de strafschop. Boadu was daarnaast ook een flink aantal keren op zijn eigen helft te zien. "Het is voor mij lekker als ik ook mijn verdedigende taken doe. Dat heb ik toch nagelaten de afgelopen wedstrijden. Daar was ik niet tevreden over en de trainer ook niet."

De rest van het seizoen staat Boadu in de spits, is zijn plan. "Ik heb nummer 9 op mijn rug, ik denk wel dat ik de eerste spits van AZ ben. Maar we hebben veel concurrentie in ons team, ook op mijn positie. Ik moet elke wedstrijd laten zien hoe goed ik ben, maar het vertrouwen is er weer."

Meer uit Voetbal

FC Volendam stelt Van de Looi aan als hoofdtrainer

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.

28 minuten geleden
Canada weigert visum Partey: Ghanees mist eerste WK-wedstrijd

TORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.

1 uur geleden
'Wij houden van Oranje' goaltune van Nederlands elftal op het WK

KANSAS CITY (ANP) - Het nummer 'Wij houden van Oranje' van André Hazes schalt door de speakers van het stadion als het Nederlands elftal een doelpunt op het WK heeft gemaakt. De KNVB heeft het liedje als 'goaltune' op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verkozen.

2 uur geleden
Ronaldo (41) kent voor zijn zesde WK geen zorgen om zijn fitheid

PALM BEACH GARDENS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo maakt zich geen zorgen over zijn fitheid in aanloop naar zijn zesde WK voetbal met Portugal. "Ik ben in orde. Hebben jullie mijn wedstrijden niet gezien?", zei de 41-jarige vedette vijf dagen voor het eerste groepsduel van zijn land tegen verslaggevers.

2 uur geleden
Doelman Verbruggen op besloten training van Oranje

KANSAS CITY (ANP) - Bart Verbruggen heeft zich weer op de training van het Nederlands elftal laten zien. De doelman was present op een besloten training van Oranje in Kansas City voor het eerste duel op het WK zondag tegen Japan. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

3 uur geleden
Mbappé vindt wereldtitel belangrijker dan topscorersrecord

BOSTON (ANP/DPA) - Sterspeler Kylian Mbappé vindt het belangrijker om wereldkampioen te worden met Frankrijk dan om topscorer aller tijden van het WK te worden. "Natuurlijk wil ik in de geschiedenisboeken, maar het liefste wil ik terugkeren naar Frankrijk met de cup", zei de aanvaller tegen de zender M6.

4 uur geleden
Liverpool neemt afscheid van trainers Hulshoff en Van Bronckhorst

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool neemt na het ontslag van Arne Slot ook afscheid van zijn assistent-trainers Sipke Hulshoff, Giovanni van Bronckhorst en Ruben Peeters. De club meldt dat de drie Nederlanders in navolging van Slot vertrekken.

9 uur geleden