Boa-bonden met burgemeester Aboutaleb om de tafel
ROTTERDAM (ANP) - De vakbonden voor de buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) gaan deze week met de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb en wethouder handhaving Bert Wijbenga in gesprek. Het ultimatum dat de gezamenlijke boa-bonden hadden gesteld aan de burgemeester is hiermee van de baan, zo laten de bonden woensdag weten.
De boa-bonden eisten vorige week donderdag van Aboutaleb dat hij binnen een week een aanvraag zou indienen bij minister Grapperhaus van Justitie en Veiligheid om Rotterdamse boa's uit te rusten met een wapenstok en pepperspray. Ook wilden de gezamenlijke bonden met Aboutaleb in gesprek over oplossingen voor veiliger werk. Woensdag ontvingen de bonden een uitnodiging van de burgemeester en wethouder om de besprekingen daarover te starten. "Wij hebben daar vertrouwen in", aldus de bonden, die een geplande actie hebben afgeblazen.
Volgens de bonden hebben Rotterdamse boa's, zeker vanwege de handhaving van coronamaatregelen, steeds vaker te maken met agressie en geweld. Op eerste paasdag raakten enkele boa's in Rotterdam-Zuid nog gewond toen zij een groep aanspraken op samenscholing. Burgemeester Aboutaleb is van mening dat boa’s ter ondersteuning van de politie dienen, niet als plaatsvervanging. Hij is faliekant tegen de uitbreiding van hun bewapening met een wapenstok en pepperspray.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met een verblijfsvergunning en kansrijke asielzoekers moeten na drie maanden al aan het werk kunnen, vindt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie). In de komende vier jaar moeten 75.000 extra nieuwkomers een betaalde baan hebben, stelt hij zichzelf ten doel.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als het Outbreak Management Team (OMT) adviesvragen kreeg rondom coronamaatregelen, bijvoorbeeld vanuit het ministerie van Volksgezondheid, waren die soms zo specifiek dat "je je daar kriegelig bij voelde", zei Jaap van Dissel vrijdag. Volgens de toenmalige OMT-voorman was het niet altijd mogelijk dat het team adviesvragen kon beantwoorden.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Landelijke maatregelen om de gevolgen van corona te beteugelen kwamen in 2020 niet te laat, vindt Jaap van Dissel. Volgens de toenmalige RIVM-directeur en voorman van het Outbreak Management Team (OMT) volgden die logischerwijs nadat duidelijk werd dat ook mensen zonder klachten besmettelijk waren.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO ziet op dit moment geen mogelijkheden om de ledenomroepen en aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) nader tot elkaar te brengen. Dat schrijft de NPO vrijdag in een reactie op het advies dat een onafhankelijke commissie een maand geleden uitbracht over de werkwijze van de NPO. Daarin staat dat bij ON! "substantiële tekortkomingen" zijn vastgesteld "in de naleving van journalistieke normen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als een gemeente geen asielopvang wil regelen, moet die daarover in gesprek met buurgemeenten, zegt asielminister Bart van den Brink (CDA). "De opgave geldt voor alle gemeenten in een regio en dus ook voor Maassluis." Dat zegt hij vrijdag voor aanvang van de ministerraad.
1 uur geledenTIVAT (ANP) - Een volledig EU-lidmaatschap moet het doel blijven van kandidaat-lidstaten, stelt premier Rob Jetten voorafgaand aan een top van de EU en Westelijke Balkanlanden in Montenegro. Frankrijk en Duitsland willen dat kandidaat-landen geleidelijk lid kunnen worden van de EU in plaats van te wachten op een volledig EU-lidmaatschap. Hervormingen die een kandidaat-lidstaat doorvoert, zouden bijvoorbeeld beloond moeten worden met gedeeltelijke toegang tot de Europese markt.
1 uur geleden