Boa-bonden met burgemeester Aboutaleb om de tafel
ROTTERDAM (ANP) - De vakbonden voor de buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) gaan deze week met de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb en wethouder handhaving Bert Wijbenga in gesprek. Het ultimatum dat de gezamenlijke boa-bonden hadden gesteld aan de burgemeester is hiermee van de baan, zo laten de bonden woensdag weten.
De boa-bonden eisten vorige week donderdag van Aboutaleb dat hij binnen een week een aanvraag zou indienen bij minister Grapperhaus van Justitie en Veiligheid om Rotterdamse boa's uit te rusten met een wapenstok en pepperspray. Ook wilden de gezamenlijke bonden met Aboutaleb in gesprek over oplossingen voor veiliger werk. Woensdag ontvingen de bonden een uitnodiging van de burgemeester en wethouder om de besprekingen daarover te starten. "Wij hebben daar vertrouwen in", aldus de bonden, die een geplande actie hebben afgeblazen.
Volgens de bonden hebben Rotterdamse boa's, zeker vanwege de handhaving van coronamaatregelen, steeds vaker te maken met agressie en geweld. Op eerste paasdag raakten enkele boa's in Rotterdam-Zuid nog gewond toen zij een groep aanspraken op samenscholing. Burgemeester Aboutaleb is van mening dat boa’s ter ondersteuning van de politie dienen, niet als plaatsvervanging. Hij is faliekant tegen de uitbreiding van hun bewapening met een wapenstok en pepperspray.
Meer uit Binnenland
BEEK EN DONK (ANP) - In het Brabantse Beek en Donk heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw in een woning aangetroffen. Er is één persoon aangehouden. De politie heeft een "sterk vermoeden" dat het gaat om een misdrijf.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.
7 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.
8 uur geleden