Boa-bonden: boa's hebben recht op bonus net als politie
DEN HAAG (ANP) - Net als politieagenten hebben ook boa's recht op een bonus wegens de werkdruk, onder meer als gevolg van de maatregelen tegen het coronavirus. Dat vinden de Nederlandse BOA-bond en BOA ACP. Zij hebben woensdag bij minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid aangegeven dat er sprake moet zijn van gelijke behandeling.
"Boa's gaan, net als politieagenten, voorop bij het handhaven van de maatregelen tegen het coronavirus. Het is logisch dat dan ook de boa's een extra beloning krijgen voor het harde werk", aldus Ruud Kuin, voorzitter van de Nederlandse BOA-bond. Hij zegt dat er later op woensdag telefonisch overleg is over de kwestie met "de top van het ministerie".
Ook bij BOA ACP vinden ze dat boa's recht hebben op een extraatje in deze tijden. "We vragen de Haagse politiek dezelfde waardering voor de boa's te geven", zegt Richard Gerrits van vakbond BOA ACP. "Volgens mij vergeet de minister dat hij vanaf begin maart duidelijk heeft gezegd dat boa's én politie verantwoordelijk zijn voor de handhaving van de noodverordening. 'En wij dan? Bent u ons vergeten?', klinkt het uit Boa-land."
Grapperhaus
Woensdag werd bekend dat politiemedewerkers een bonus krijgen van 300 euro als blijk van waardering voor "solidariteit en betrokkenheid" die ze de afgelopen tijd hebben laten zien, meldde Grapperhaus woensdag aan de Tweede Kamer.
Het signaal van de boa's is bij het ministerie van Grapperhaus binnengekomen, laat een woordvoerder weten. Er is begrip voor het verzoek maar hij wijst erop dat de bonus voor de politie niet alleen is voor de inzet in de afgelopen maanden. Het is ook een tegemoetkoming voor de onderbezetting waar de politie de komende jaren nog mee te maken heeft. De bonus komt bovendien uit de politiebegroting. De boa's zijn in dienst van de gemeenten en die gaan ook over hun salaris, aldus de woordvoerder.
Minimaal even hoog
Gerrits vindt dat een vergoeding voor de boa's minimaal net zo hoog zijn als de 300 euro die de politie krijgt, zo niet hoger. "Ik denk dat de boa's nog verder in de frontlinie hebben gestaan in coronatijd dan de politie."
Dat de bonus voor agenten uit eigen politiebudget komt en geen gift is van het ministerie doet volgens Kuin niet ter zake. "Geld van de politie is uiteindelijk ook afkomstig van het ministerie." Boa's vallen wat betreft beloningen onder gemeenten. Desalniettemin vindt Kuin dat het ministerie zich voor hen moet hardmaken.
Volgens Gerrits hebben ook de boa's het de afgelopen maanden zwaar gehad en neemt het aantal geweldsincidenten tegen hen toe in intensiteit, onder meer in het openbaar vervoer. Ook waarschuwt hij voor toenemende uitval van collega's door ziekte. "Het handhavingsapparaat staat op barsten. Als we nog een tijdje zo door moeten in de coronacrisis, dan vrees ik het ergste."
Meer uit Binnenland
WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - Asielzoekers verblijven sinds woensdag in een tijdelijke noodopvang in Wijk bij Duurstede. Ze mogen daar tot eind augustus blijven. Nadat de Utrechtse gemeente eind mei had aangekondigd dat er een opvang zou komen, waren er meerdere ongeregeldheden. Zo werd het gemeentehuis enkele keren vernield.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is woensdag officieel de warmste 24 juni sinds het begin van de metingen in 1901, meldt Weeronline. De temperatuur in De Bilt steeg om 14.30 uur naar 32,8 graden en daarmee werd het oude record van 32,6 graden uit 2005 verbroken. Het is volgens het weerbureau het zevende datum-warmterecord van dit jaar.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft woensdag de 39-jarige Paul V. veroordeeld tot 21 jaar cel voor het doden van zijn 30-jarige ex-partner Laura. De rechtbank acht bewezen dat de man haar op 29 januari 2024 heeft gewurgd met een hondenketting. V. heeft altijd ontkend en beweerd dat de vrouw zichzelf heeft omgebracht.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep van 42 mensen met een werk- of studievisum uit Gaza is in Nederland aangekomen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft hen geholpen de Palestijnse kuststrook te verlaten. De Raad van State en de rechtbank Den Haag hadden eerder in een voorlopige voorziening geoordeeld dat het departement de Palestijnen moet helpen Gaza te verlaten.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - Vanaf vrijdag geldt code oranje wegens extreme hitte ook in de noordelijke provincies Drenthe, Friesland en Groningen, meldt het KNMI. Op die dag is code geel van kracht op de Waddeneilanden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Opnieuw dreigen belangen van de industrie voor de gezondheid van burgers te gaan, stellen bezorgde omwonenden van Tata Steel voor de rechtbank in Den Haag. "En opnieuw dreigt de Staat verstrikt te raken in een zelfgesponnen web", zegt hun advocaat Channa Samkalden.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In Eindhoven is de hittekracht woensdag rond 12.30 uur opgelopen tot 10, het hoogste niveau. Niet eerder werd deze hittekracht daar bereikt. Volgens het KNMI komt hittekracht 10 sowieso zeer zelden voor. De laatste keer was op 14 augustus 2025 op het weerstation in het Limburgse Ell. Op meerdere stations is dit nog nooit gemeten, en op de meeste stations waar hittekracht 10 wel voorkwam, kwam dit slechts eens per vijf tot vijftien jaar voor. Rond 13.15 uur werd ook in onder andere Maastricht de 10 bereikt.
10 uur geleden