Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BOA-bond: kies voor eigen veiligheid bij afwezigheid politie

BOA-bond: kies voor eigen veiligheid bij afwezigheid politie

BAARN (ANP) - Kies voor de eigen veiligheid. Daartoe roept de voorzitter van vakbond BOA ACP, Richard Gerrits, zijn leden woensdag op in een reactie op het bericht dat politiebonden hun leden vragen komend weekend niet op te treden als horeca-instellingen in strijd met de coronamaatregelen openblijven. De voorzitter van de Nederlandse BOA Bond, Ruud Kuin, laat weten met zijn achterban in gesprek te gaan over de vraag hoe ze hun solidariteit kunnen tonen.

"We gaan niet handhavend optreden als de politie niet aanwezig is. Normaal doen we dat in aanwezigheid van de politie. Als die er niet is, moeten boa's kiezen voor hun eigen veiligheid", aldus Gerrits.

De komende dagen moet er overleg plaatsvinden met werkgevers, aldus de voorzitter van de vakbond. "We moeten kijken hoe die acties eruit gaan zien. Wij willen van werkgevers weten hoe met dit gegeven van een niet-optredende politie om te gaan en wat dan de rol van de boa’s hierin is."

Back-up

Kuin van de Nederlandse BOA Bond laat een soortgelijk geluid horen. "Boa's treden pas op als de back-up vanuit de politie op orde is. Zeker bij risicovolle situaties moet die back-up er zijn. Als die er niet is, is het onverstandig om op te treden." Kuin geeft aan te verwachten dat de werkgevers dit ook zo zullen zien. "De richtlijn voor boa’s is niet op te treden als we er niet op kunnen rekenen dat de politie stand-by is. We verwachten dat dat in dit geval ook zo is."

Een soortgelijke oproep als van Gerrits om voor de eigen veiligheid te kiezen, vindt Kuin niet nodig. "Dat doen ze altijd. Wat ze geleerd wordt, en dat geldt voor politiemensen niet anders: eerst zorgen dat de eigen veiligheid is gewaarborgd."

De politiebonden ACP, ANPV, Equipe en NPB riepen woensdagochtend hun leden op vanaf komende vrijdagnacht tot en met maandagochtend zo passief mogelijk toezicht te houden op het uitgaanspubliek en niet op te treden als horeca-instellingen in strijd met de coronamaatregelen openblijven. De oproep is onderdeel van hun actie voor een betere politie-cao. Voor zaterdag staat De Nacht staat op gepland, een actie van nachthoreca die de deuren openen uit protest tegen de coronamaatregelen.

Solidair

Gemeentelijke boa's worden door de politiebonden opgeroepen zich solidair te verklaren met de protestactie van de politie. De politiebonden willen dat politiemedewerkers zich dit weekend voornamelijk bezighouden met "primaire politietaken als noodhulp en dienstverlening aan burgers". Als sprake is van calamiteiten in horecagelegenheden worden agenten wel geacht op te treden, aldus de bonden.

Gerrits noemt het optreden bij eventuele calamiteiten weliswaar voldoende garantie, "maar we gaan die calamiteiten niet opzoeken".

Meer uit Binnenland

PBL: minimaal 150.000 hectare meer natuur nodig in 2050

DEN HAAG (ANP) - Om de natuur-, water- en klimaatdoelen te halen, moet in 2050 minimaal 150.000 hectare landbouwgrond natuur zijn geworden. Dat schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een studie naar de toekomst van de landbouw en natuur. Het komt neer op ongeveer de oppervlakte van de provincie Utrecht.

10 uur geleden
Curaçaose minister Silvania neemt ontslag en gaat parlement in

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft minister Javier Silvania woensdagmiddag (lokale tijd) zijn ontslag bij de gouverneur ingediend na een conflict met zijn partij MFK. Statenlid van die partij, Tyrone Boekhoudt, heeft zijn zetel opgegeven om de minister een plaats te gunnen in het parlement. Daar zal Silvania gebruik van maken.

12 uur geleden
Provincie Noord-Holland wil meer huizen: goed is goed genoeg

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil met de afspraak "goed is goed genoeg en snelheid telt" gemeenten stimuleren bij woningbouwprojecten sneller knopen door te hakken. Slimmere planning en het oplossen van netcongestie, stikstofproblemen en personeelstekorten moeten gemeenten in staat stellen de komende jaren meer huizen neer te zetten.

17 uur geleden
Arrestanten bij anti-azc-protest Uithoorn weer vrij

UITHOORN/HOUTEN (ANP) - De vier mensen die zijn opgepakt bij een protest tegen asielzoekerscentra in Uithoorn zijn allemaal weer vrij, meldt een politiewoordvoerder. De vijf arrestanten die bij een demonstratie over asielopvang in Houten werden opgepakt, zitten volgens een woordvoerster nog vast. De mobiele eenheid moest in beide plaatsen dinsdagavond in actie komen toen de sfeer omsloeg bij de protesten.

17 uur geleden
Zwaargewonde na steekpartij op markt in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Aan de Paul Krugerstraat in Rotterdam was woensdagmiddag een steekpartij, meldt de politie. Daarbij is een man zwaargewond geraakt. De politie heeft een verdachte aangehouden.

18 uur geleden
UvA onderzoekt opzeggen van lopende samenwerkingen met Israël

AMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) onderzoekt of het juridisch mogelijk is om lopende samenwerkingsprojecten waaraan wetenschappers uit Israël deelnemen op te zeggen. "We hebben met afschuw geconstateerd dat er steeds meer (wetenschappelijk) bewijs is dat er sprake is van een genocide in Gaza", legt de universiteit uit.

19 uur geleden
Amsterdammer (39) aangehouden voor mensenhandel

AMSTERDAM (ANP) - Een 39-jarige Amsterdammer is aangehouden voor mensenhandel, mensensmokkel en witwassen. Hij werd dinsdag opgepakt in een wooncomplex aan de Jan Tooropstraat in Amsterdam Nieuw-West.

19 uur geleden