Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BOA-bond: kies voor eigen veiligheid bij afwezigheid politie

BOA-bond: kies voor eigen veiligheid bij afwezigheid politie

BAARN (ANP) - Kies voor de eigen veiligheid. Daartoe roept de voorzitter van vakbond BOA ACP, Richard Gerrits, zijn leden woensdag op in een reactie op het bericht dat politiebonden hun leden vragen komend weekend niet op te treden als horeca-instellingen in strijd met de coronamaatregelen openblijven. De voorzitter van de Nederlandse BOA Bond, Ruud Kuin, laat weten met zijn achterban in gesprek te gaan over de vraag hoe ze hun solidariteit kunnen tonen.

"We gaan niet handhavend optreden als de politie niet aanwezig is. Normaal doen we dat in aanwezigheid van de politie. Als die er niet is, moeten boa's kiezen voor hun eigen veiligheid", aldus Gerrits.

De komende dagen moet er overleg plaatsvinden met werkgevers, aldus de voorzitter van de vakbond. "We moeten kijken hoe die acties eruit gaan zien. Wij willen van werkgevers weten hoe met dit gegeven van een niet-optredende politie om te gaan en wat dan de rol van de boa’s hierin is."

Back-up

Kuin van de Nederlandse BOA Bond laat een soortgelijk geluid horen. "Boa's treden pas op als de back-up vanuit de politie op orde is. Zeker bij risicovolle situaties moet die back-up er zijn. Als die er niet is, is het onverstandig om op te treden." Kuin geeft aan te verwachten dat de werkgevers dit ook zo zullen zien. "De richtlijn voor boa’s is niet op te treden als we er niet op kunnen rekenen dat de politie stand-by is. We verwachten dat dat in dit geval ook zo is."

Een soortgelijke oproep als van Gerrits om voor de eigen veiligheid te kiezen, vindt Kuin niet nodig. "Dat doen ze altijd. Wat ze geleerd wordt, en dat geldt voor politiemensen niet anders: eerst zorgen dat de eigen veiligheid is gewaarborgd."

De politiebonden ACP, ANPV, Equipe en NPB riepen woensdagochtend hun leden op vanaf komende vrijdagnacht tot en met maandagochtend zo passief mogelijk toezicht te houden op het uitgaanspubliek en niet op te treden als horeca-instellingen in strijd met de coronamaatregelen openblijven. De oproep is onderdeel van hun actie voor een betere politie-cao. Voor zaterdag staat De Nacht staat op gepland, een actie van nachthoreca die de deuren openen uit protest tegen de coronamaatregelen.

Solidair

Gemeentelijke boa's worden door de politiebonden opgeroepen zich solidair te verklaren met de protestactie van de politie. De politiebonden willen dat politiemedewerkers zich dit weekend voornamelijk bezighouden met "primaire politietaken als noodhulp en dienstverlening aan burgers". Als sprake is van calamiteiten in horecagelegenheden worden agenten wel geacht op te treden, aldus de bonden.

Gerrits noemt het optreden bij eventuele calamiteiten weliswaar voldoende garantie, "maar we gaan die calamiteiten niet opzoeken".

Meer uit Binnenland

Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

10 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

10 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

12 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

13 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

15 uur geleden
Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

1 dag geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

1 dag geleden