BOA-bond: het gaat allemaal netjes rondom de ludieke acties
BAARN (ANP) - Boa's kunnen woensdag tijdens de protestactie Kapsalon Theater en de actievoerende musea goed hun werk doen. "Mij bereiken geen verontrustende berichten", aldus voorzitter Richard Gerrits van vakbond BOA ACP.
"Het zijn ludieke acties die ook een keer eindigen. Het lijkt erop dat betogers netjes handelen volgens de aanwijzingen van de boa's", aldus Gerrits. Volgens hem werken de spelregels zo dat overtreders van de coronaregels hierop worden aangesproken en dat het gesprek wordt aangegaan hierover.
Niet-naleven kan volgens Gerrits leiden tot een bestuurlijke boete. Berichten dat ergens iets gesloten is door handhavers, heeft hij niet ontvangen. "Bij acties hoor ik normaal gesproken altijd wel dat het ergens uit de hand is gelopen jegens boa's. Maar ik heb nu nergens gehoord over dat er moest worden ingegrepen of dat iemand vervelend is gaan doen tegen handhavers."
Woensdag worden op verschillende plaatsen in het land acties gehouden door theaters en musea. De cultuursector wil in navolging van onder meer winkels ook toestemming hebben om de deuren te openen ondanks corona.
Meer uit Binnenland
HOOFDDORP (ANP) - Bij een steekpartij in Hoofddorp is woensdagavond een dode gevallen, meldt de politie in een bericht op X. Volgens de politie hebben hulpdiensten nog geprobeerd het slachtoffer te redden, "maar dit mocht helaas niet meer baten".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.
9 uur geleden