Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BNNVARA: rapport-Van Rijn drukt ons weer met neus op de feiten

BNNVARA: rapport-Van Rijn drukt ons weer met neus op de feiten

HILVERSUM (ANP) - Het rapport van de Commissie-Van Rijn drukt BNNVARA opnieuw met de neus op de feiten, zegt directeur content Suzanne Kunzeler. Het is volgens haar ontzettend belangrijk dat de omroep een cultuur krijgt waarin grensoverschrijdend gedrag "nooit meer genormaliseerd wordt". "Dit maakt de urgentie echt duidelijk dat we het anders moeten doen."

De commissie onder leiding van Martin van Rijn concludeerde donderdag dat grensoverschrijdend gedrag breed speelt bij de publieke omroep, maar dat daar niets of onvoldoende mee is gedaan. Aanleiding voor het onderzoek was een publicatie van de Volkskrant over vermeend wangedrag door presentator Matthijs van Nieuwkerk en de werkcultuur bij De Wereld Draait Door, een programma van BNNVARA.

Volgens BNNVARA zijn na de publicatie van de Volkskrant gesprekken gevoerd met 120 oud-medewerkers van DWDD. De directie van de omroep zegt de bevindingen uit het onderzoek over de misstanden bij het programma dan ook te herkennen. "Het zorgt voor schaamte en boosheid, en maakt pijnlijk duidelijk wat er kan ontstaan als er alleen maar aandacht is voor het eindresultaat en niet voor de mensen."

Leiderschapstrainingen

De omroep werkt volgens directeur Kunzeler nu onder meer aan het verbeteren van leiderschap, een van de aanbevelingen van de Commissie-Van Rijn. Sinds vorig jaar worden onder meer trainingen gegeven aan leidinggevenden en presentatoren, waar dat eerst niet altijd gebeurde. "Zij moeten de kennis en de vaardigheden hebben om de sociale veiligheid te borgen en zo te zorgen dat iedereen zichzelf kan zijn, gezien wordt en gehoord wordt", aldus BNNVARA.

Ook heeft de omroep "flink budget" vrijgemaakt voor nazorg van medewerkers die te maken hebben gehad met misstanden, zegt Kunzeler. Verder wordt onder meer gewerkt met vertrouwenspersonen. Kunzeler benadrukt dat de NPO wat haar betreft "een ongelofelijk belangrijk instituut" is. "Laten we in godsnaam zorgen dat dat weer zuiver wordt."

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

4 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

5 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

6 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

7 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

7 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

7 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

8 uur geleden