BNNVARA: omroep kreeg ernstigere meldingen over Van Nieuwkerk
HILVERSUM (ANP) - BNNVARA heeft meldingen gekregen dat Matthijs van Nieuwkerk zich niet alleen verbaal liet gelden, maar dat de presentator zich ook schuldig zou hebben gemaakt aan seksueel of fysiek grensoverschrijdend gedrag. Dat zegt omroepbaas Suzanne Kunzeler in een interview in de Volkskrant. Van Nieuwkerk herkent zich niet in de beschuldigingen.
Van Nieuwkerk zou in zijn tijd als presentator van De Wereld Draait Door een medewerker bij de keel hebben gegrepen en tegen de muur hebben gedrukt. Kunzeler zegt over het incident te hebben gehoord, maar zegt dat ze er verder geen details over kan geven "uit respect voor de betrokken medewerker".
De presentator zou daarnaast ongepaste relaties met medewerkers hebben gehad. De krant meldt op basis van documenten dat een vrouw 20.000 euro zou hebben gekregen bij haar vertrek omdat er een onwerkbare situatie was ontstaan toen de affaire met Van Nieuwkerk was gestrand.
Ongelijke machtsverhouding
"Dit is destijds gewogen als een gelijkwaardige relatie met wederzijdse instemming", zegt Kunzeler daarover. "De vrouw in kwestie wilde na het stoppen van de relatie niet langer bij BNNVARA werken, en daarom is besloten haar dienstverband te beëindigen." Dat deze vrouw ook geld meekreeg, is niet ongebruikelijk, vervolgt Kunzeler. Ze kreeg "een aantal maandsalarissen" mee "vanwege haar lange duur van dienst en het abrupte einde".
Kunzeler plaatst de ongepaste relatie onder de noemer seksueel overschrijdend gedrag en zegt nu dat Van Nieuwkerk erop aangesproken had moeten worden, omdat er sprake was van een "ongelijke machtsverhouding". "Dat is niet gebeurd en dat is spijtig, temeer omdat het grote gevolgen heeft gehad voor de vrouw in kwestie", stelt ze.
Van Nieuwkerk zegt tegen de Volkskrant dat hij de incidenten die Kunzeler beschrijft niet herkent en benadrukt dat de Commissie-Van Rijn dit ook niet heeft vastgesteld, doelend op het donderdag gepubliceerde rapport over grensoverschrijdend gedrag bij de publieke omroep. "Ik heb mij niet schuldig gemaakt aan seksueel of fysiek grensoverschrijdend gedrag", zegt hij. "Om vandaag van mijn oud-werkgever deze beschuldigingen te lezen, is werkelijk verbijsterend. Kunzeler bewijst zich hiermee een zeer onbetrouwbare (oud-)werkgever."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zondag gaat een Nederlands militair vliegtuig naar Oman om Nederlanders die in het Midden-Oosten vastzitten terug te halen. Dat vliegtuig brengt mensen naar Egypte, meldde minister Dilan Yeşilgöz van Defensie in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlands hoogste militair generaal Onno Eichelsheim vindt het goed dat bij Defensie steeds meer ruimte komt voor vrouwen. Volgens de Commandant der Strijdkrachten is de krijgsmacht te lang alleen ingericht geweest voor mannen, waardoor vrouwen zich minder welkom voelden.
56 minuten geledenKYIV (ANP) - Minister-president Rob Jetten is zondag in Oekraïne. De hoogoplopende ruzie die dat land heeft met EU-lidstaat Hongarije is een van de belangrijkste gespreksonderwerpen voor Jetten in zijn overleg met president Volodymyr Zelensky, zei de premier in de trein naar Kyiv.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.
5 uur geledenEMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
18 uur geleden