Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BNNVARA: omroep kreeg ernstigere meldingen over Van Nieuwkerk

BNNVARA: omroep kreeg ernstigere meldingen over Van Nieuwkerk

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA heeft meldingen gekregen dat Matthijs van Nieuwkerk zich niet alleen verbaal liet gelden, maar dat de presentator zich ook schuldig zou hebben gemaakt aan seksueel of fysiek grensoverschrijdend gedrag. Dat zegt omroepbaas Suzanne Kunzeler in een interview in de Volkskrant. Van Nieuwkerk herkent zich niet in de beschuldigingen.

Van Nieuwkerk zou in zijn tijd als presentator van De Wereld Draait Door een medewerker bij de keel hebben gegrepen en tegen de muur hebben gedrukt. Kunzeler zegt over het incident te hebben gehoord, maar zegt dat ze er verder geen details over kan geven "uit respect voor de betrokken medewerker".

De presentator zou daarnaast ongepaste relaties met medewerkers hebben gehad. De krant meldt op basis van documenten dat een vrouw 20.000 euro zou hebben gekregen bij haar vertrek omdat er een onwerkbare situatie was ontstaan toen de affaire met Van Nieuwkerk was gestrand.

Ongelijke machtsverhouding

"Dit is destijds gewogen als een gelijkwaardige relatie met wederzijdse instemming", zegt Kunzeler daarover. "De vrouw in kwestie wilde na het stoppen van de relatie niet langer bij BNNVARA werken, en daarom is besloten haar dienstverband te beëindigen." Dat deze vrouw ook geld meekreeg, is niet ongebruikelijk, vervolgt Kunzeler. Ze kreeg "een aantal maandsalarissen" mee "vanwege haar lange duur van dienst en het abrupte einde".

Kunzeler plaatst de ongepaste relatie onder de noemer seksueel overschrijdend gedrag en zegt nu dat Van Nieuwkerk erop aangesproken had moeten worden, omdat er sprake was van een "ongelijke machtsverhouding". "Dat is niet gebeurd en dat is spijtig, temeer omdat het grote gevolgen heeft gehad voor de vrouw in kwestie", stelt ze.

Van Nieuwkerk zegt tegen de Volkskrant dat hij de incidenten die Kunzeler beschrijft niet herkent en benadrukt dat de Commissie-Van Rijn dit ook niet heeft vastgesteld, doelend op het donderdag gepubliceerde rapport over grensoverschrijdend gedrag bij de publieke omroep. "Ik heb mij niet schuldig gemaakt aan seksueel of fysiek grensoverschrijdend gedrag", zegt hij. "Om vandaag van mijn oud-werkgever deze beschuldigingen te lezen, is werkelijk verbijsterend. Kunzeler bewijst zich hiermee een zeer onbetrouwbare (oud-)werkgever."

Meer uit Binnenland

OM vreest naam verdachte in zaak-Lisa nooit te achterhalen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.

1 uur geleden
Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

2 uur geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

3 uur geleden
Teleurstelling bij presentatoren BNNVARA en AVROTROS

HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.

4 uur geleden
Maritiem Museum Rotterdam toont historisch scheepje

ROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.

5 uur geleden
Congresleden VS pleiten voor herstel panelen Margraten

WASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.

5 uur geleden
Koning feliciteert Suriname met jubileum bij opening museum

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".

5 uur geleden