BNNVARA maakt excuses aan medewerkers DWDD
HILVERSUM (ANP) - De directie van BNNVARA heeft in een mail excuses aangeboden aan de ruim driehonderd mensen die de afgelopen vijftien jaar aan het programma De Wereld Draait Door hebben gewerkt. Dat heeft een woordvoerder van de omroep bevestigd na berichtgeving van Villamedia. De excuses van Suzanne Kunzeler en Lonneke van der Zee stonden in een mail die vorige week naar alle medewerkers is gestuurd.
BNNVARA meldde donderdag al dat iedereen die bij het programma heeft gewerkt, is uitgenodigd om te praten over de ervaringen die zij hebben. Oud-medewerkers kunnen gezamenlijk of individueel met de directie in gesprek. "Net waar men behoefte aan heeft", aldus de woordvoerder. De omroep doet geen uitspraken over de reacties die deze mail heeft teweeggebracht, meldt een woordvoerder maandag.
De talkshow en presentator Matthijs van Nieuwkerk raakten in opspraak door een artikel van de Volkskrant. Daarin lieten oud-medewerkers zich uit over de "grensoverschrijdende" werkwijze van Van Nieuwkerk en de sfeer achter de schermen. Tientallen mensen vielen ziek uit vanwege de werkomstandigheden. Van Nieuwkerk heeft de samenwerking met BNNVARA inmiddels verbroken.
De NPO heeft een groot onderzoek naar het wangedrag bij DWDD en de hele publieke omroep aangekondigd. Er wordt niet alleen gekeken naar klachten over tv-programma's, maar ook over radiozenders. Het onderzoek wordt geleid door oud-minister Martin van Rijn, maar de exacte vraagstelling van de commissie is nog niet naar buiten gebracht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
1 uur geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.
2 uur geledenOTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft dinsdag lagere celstraffen opgelegd dan geëist aan Peter S. (63) en Nancy D. (57) voor seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. S. kreeg acht jaar cel en tbs met dwangverpleging, D. kreeg een gevangenisstraf van veertien jaar en een toezichtsmaatregel.
6 uur geleden