BN'ers delen hun oorlogsverhaal voor War Child
AMSTERDAM (ANP) - War Child komt maandag met een nieuwe campagne, om aandacht te vragen voor kinderen die nu in een oorlog leven. Bekende Nederlanders vertellen daarin hun eigen oorlogsverhaal. De filmpjes zijn te zien op de website van War Child en op NPO Start.
War Child is blij met de "indrukwekkende verhalen". "Wereldwijd groeien 160 miljoen kinderen op in oorlog. Ook als het vechten stopt, blijven ze angstig, kunnen ze anderen niet meer vertrouwen, kampen ze met depressies".
De BN'ers deden mee om kinderen te helpen de oorlog een plaats te geven, zodat die hun leven niet blijft bepalen, zegt een woordvoerder van War Child. De mensen die hun verhaal vertellen zijn onder meer muzikant/schrijver Ernst Jansz die vertelt over het concentratiekampsyndroom van zijn vader, dat bepalend is geweest voor zijn jeugd. De joodse moeder van tv- en radiopresentator Dieuwertje Blok zat tijdens de Tweede Wereldoorlog ondergedoken. De jeugd van zangeres Naaz werd bepaald door de trauma’s van haar Koerdische ouders die de Golfoorlog in Irak doormaakten.
Aan de War Child-campagne werkten verder onder meer journalist Sinan Can en Peter van Uhm, oud-commandant der strijdkrachten, mee. Auteur en filmmaker Natascha van Weezel deed de interviews.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
4 uur geleden