BMX'sters Laura en Merel Smulders en Baauw naar halve finales
TOKIO (ANP) - Net als de mannen bereikten ook de drie Nederlandse vrouwen in het BMX'en op de Olympische Spelen van Tokio de halve finales. Laura Smulders, winnares van brons op de Spelen van Londen, eindigde als eerste in haar heat. Haar zus Merel, debuterend op de Spelen, werd derde in haar heat. Judy Baauw, eveneens debutante in Tokio, sloot haar heat na drie runs af als tweede.
"Het waren lekkere rondjes. Met een paar schoonheidsfoutjes", vertelde Laura Smulders, de wereldkampioene van 2018. "Het was ook een beetje lastig met de wind die constant aan het draaien was. Soms komt-ie via de ene kant van de tribune, dan van de andere. Het is onvoorspelbaar. Morgen gaat het minder waaien is de verwachting, dan hoeven we daar minder op te letten. Ik houd een goed gevoel over aan deze dag."
Ook Baauw meldt zich vrijdag weer. De 27-jarige Gelderse debuteert en geldt, net als de zussen Smulders, als kanshebster voor de medailles. Ze won dit jaar de eerste van twee World Cups in Verona, eigenlijk de enige grote wedstrijden die de Nederlandse BMX'sters de afgelopen anderhalf jaar hebben gereden. "Daar heb ik wel veel vertrouwen uit geput. Vandaag heb ik een klein beetje op de energiebesparingsstand gereden. De baan is hier net iets langer dan we gewend zijn." Baauw had het geluk dat in haar heat de Japanse Sae Hatakeyama uitviel en finishte twee keer als tweede en een keer als derde. "Nu nog drie keer volle bak en dan de finale. Dan is het werk gedaan."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
50 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
5 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
5 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden