BMX'ster Smulders tweede bij start wereldbekerseizoen
ROTORUA (ANP) - BMX'ster Laura Smulders is het wereldbekerseizoen begonnen met een tweede plaats in het Nieuw-Zeelandse Rotorua. De 30-jarige Wijchense moest in de finale alleen de Australische Saya Sakakibara voor laten en was daarmee van de Nederlandse afvaardiging de enige die een medaille pakte. Zondag volgt nog een tweede wedstrijddag voor de fietscrossers in Rotorua.
Nederland was bij de vrouwen met vier rijdsters vertegenwoordigd in de finale. Merel Smulders en Manon Veenstra werden respectievelijk vijfde en zesde, terwijl Judy Baauw als achtste en laatste de finish passeerde. Hun prestaties leverden wel punten op voor de olympische ranking die bepaalt met hoeveel deelnemers Oranje straks op de Spelen van Parijs staat.
Bij de mannen reikte niemand tot de finale. Dave van der Burg en Ynze Oegema strandden in de halve finales. Olympisch kampioen Niek Kimmann vloog er al in de kwartfinales uit. De winst was voor de Fransman Romain Mahieu, die zijn landgenoot Joris Daudet van het goud afhield.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
3 uur geleden