BMX'ster Smulders tweede bij start wereldbekerseizoen
ROTORUA (ANP) - BMX'ster Laura Smulders is het wereldbekerseizoen begonnen met een tweede plaats in het Nieuw-Zeelandse Rotorua. De 30-jarige Wijchense moest in de finale alleen de Australische Saya Sakakibara voor laten en was daarmee van de Nederlandse afvaardiging de enige die een medaille pakte. Zondag volgt nog een tweede wedstrijddag voor de fietscrossers in Rotorua.
Nederland was bij de vrouwen met vier rijdsters vertegenwoordigd in de finale. Merel Smulders en Manon Veenstra werden respectievelijk vijfde en zesde, terwijl Judy Baauw als achtste en laatste de finish passeerde. Hun prestaties leverden wel punten op voor de olympische ranking die bepaalt met hoeveel deelnemers Oranje straks op de Spelen van Parijs staat.
Bij de mannen reikte niemand tot de finale. Dave van der Burg en Ynze Oegema strandden in de halve finales. Olympisch kampioen Niek Kimmann vloog er al in de kwartfinales uit. De winst was voor de Fransman Romain Mahieu, die zijn landgenoot Joris Daudet van het goud afhield.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
16 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
22 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden